Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do 800 zł - po MH1C, ale zbliżone


tralalala

Pytanie

Szukam zdecydowanego apgrejdu po Sony MH1C, które były zaskakująco dobre - podoba mi się w nich to że wszystko wydaje się w nich właściwie połączone ze sobą, są "płynne". Szukam jednak teraz już słuchawek potrafiących zagrać "dokładniej", z chyba większą "rozdzielczością", tak to chyba można nazwać. Średnica powinna być pewnie bardziej eksponowana, kosztem basu, bo aż tyle nie potrzebuję - ilość była zbyt duża, ale podobało mi się jego wybrzmiewanie; powinien być też mniej rozmyty. Nie lubię sybilizacji. Mają grać z Galaxy S8.

 

Oczywiście, kupię pewnie bez odsłuchu, a już zauważyłem, że wybór na podstawie samych recenzji wymaga przyswojenia DUŻEJ ilości info :) , szczególnie jeśli nie siedzi się w tym :)

 

To co na razie wydaje mi się ok: BGVP DM6, MEElectronics Pinnacle P1, Moondrop KXXS, LZ A4? W oczy rzuciły mi się też RHA-T20.

 

Dzięki.

Edytowane przez tralalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 godzin temu, tralalala napisał:

Szukam zdecydowanego apgrejdu po Sony MH1C, które były zaskakująco dobre - podoba mi się w nich to że wszystko wydaje się w nich właściwie połączone ze sobą, są "płynne". Szukam jednak teraz już słuchawek potrafiących zagrać "dokładniej", z chyba większą "rozdzielczością", tak to chyba można nazwać. Średnica powinna być pewnie bardziej eksponowana, kosztem basu, bo aż tyle nie potrzebuję - ilość była zbyt duża, ale podobało mi się jego wybrzmiewanie; powinien być też mniej rozmyty. Nie lubię sybilizacji. Mają grać z Galaxy S8.

 

Oczywiście, kupię pewnie bez odsłuchu, a już zauważyłem, że wybór na podstawie samych recenzji wymaga przyswojenia DUŻEJ ilości info :) , szczególnie jeśli nie siedzi się w tym :)

 

To co na razie wydaje mi się ok: BGVP DM6, MEElectronics Pinnacle P1, Moondrop KXXS, LZ A4? W oczy rzuciły mi się też RHA-T20.

 

Dzięki.

Z wymienionych wziąłbym Moondrop KXXS. Mają podobne strojenie, ale wszystko podane w wyższej jakości. Ew Kanas Pro, BigMaras ma je w super cenie aktualnie na Allegro.

 

Lub Tanchjim Oxygen  https://crinacle.com/2019/08/29/tanchjim-oxygen-unboxing/

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. Żeby lepiej wyrazić na czym mi zależy, poczytałem trochę i chodzi o lepsze w stosunku do MH1C: głębię, obrazowanie, definicję, zdolność do kreowania sceny.  Plus - w połączeniu z muzykalnością i przy zachowaniu "pełności brzmienia". Wg tego https://www.head-fi.org/threads/describing-sound-a-glossary.220770/ Dużo warunków do spełnienia :) 

Edytowane przez tralalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

XBA-N3 takie są, słabszy bas ale o wiele lepszy jakościowo i przede wszystkim łagodniej i lepiej brzmiąca góra. Pod każdym względem są o wiele lepsze od MH1C i MH755. Dla mnie to jest właśnie ich idealne rozwinięcie. 

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cały czas myślę.

 

Na marginesie, nie wiem czy znacie, ale dobry kanał https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie

. Wiele z tego co na razie obejrzałem pokrywa się z tym co wiem, nie mówi też oczywistych rzeczy. Znaczy, prawdopodobnie jest dobry, wiadomo jak to jest...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, po zastanowieniu, potrzebuję wyrobić sobie zdanie, na razie za mało wiem. Intuicyjnie, wydaje mi się że nie będzie drogi na skróty,  a nie chcę tracić czasu. MH1C to pewnie wyjątek od reguły :)  

 

Zacznę trochę wyżej, od AKG N40, potem zobaczymy. Te XBA-N3 może będą następne w kolejce,  wyglądają ok.

Edytowane przez tralalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cały czas myślę.

 

Na marginesie, nie wiem czy znacie, ale dobry kanał https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie

. Wiele z tego co na razie obejrzałem pokrywa się z tym co wiem, nie mówi też oczywistych rzeczy. Znaczy, prawdopodobnie jest dobry, wiadomo jak to jest...

 

 

 

 

 

Nie, to nie jest dobry kanał. Facet nie ma pojęcia o dobrym brzmieniu i nie zna się na słuchawkach. Opiera się o pomiary, które wychodzą mu jakoś dziwnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podsumowując, kupiłem AKG N40 i jestem happy. To dokładnie to, czego chciałem, a różnica względem wszystkich moich poprzednich słuchawek jest oczywista. Dają wrażenie, że dźwięk jaki dają brzmi jak powinien, tak w skrócie. Rzeczywiście bardzo dobre słuchawki, na razie ciężko mi sobie wyobrazić, że mógłbym potrzebować czegoś więcej, no ale nigdy nie mów nigdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności