Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz przenośny


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć.

Mój Note 4 i jego bateria to już porażka. Stąd mobilnie do muzyki szukałbym odtwarzacza przenośnego.

 

A chciałbym z Fiio Q5 zrobić kanapkę po USB, bo Fiio wtedy lepiej gra niż po BT, więc chciałbym odtwarzacz do kanapki z Q5, bo Q5 ma synergię z FA7, więc odtwarzacz miałby robić jedynie za dawcę muzyki.

 

Zależałoby mi aby odtwarzacz miał streaming Tidala i Primephonic( jest normalnie w sklepie play na androidzie do pobrania jako aplikacja)

 

Cena - nie podaję, bo nie wiem, zależy mi głównie aby odtwarzacz działał dobrze i stabilnie i mógł odtwarzać Tidala i Primephonic i dało się go skanapkować.

Ale to nie, że cena nieograniczona, tylko od 0 zł w górę.

Znajdzie się coś? 9_9

 

PS. Przejrzałem Fiio M6,M7,M9 i one nie mają niestety streamingu Primephonic, M7 to już totalny kastrat. Dopiero M11 ma open Androida, ale znów odtwarzacz jako tylko dawca muzyki do mobilnego DAC/AMP to 2300 zł to lekkie przegięcie, żeby tyle dawać, jeśli nie wykorzystam reszty potencjału.

 

Telefon bym wybrał, ale w sumie korzystam z telefonu tylko podczas jazdy do pracy i na ten przejazd jakoś daje radę, potem w domu i tak mam iPada Pro czy komputer, więc telefon i tak leży bezużyteczny. Stąd nie widzi mi się wydawać również sporej sumy na telefon jak będzie on przez 80% czasu leżał i się kurzył.

 

Gdyby nie Primephonic, to wziąłbym zwyczajnie Fiio M6.

 

Z tego co się rozpatrzyłem najlepszy będzie odtwarzacz z otwartym androidem, więc proszę o podanie wszelkich możliwych dapów z otwartym androidem umożliwiającym instalację z google play czego się chce w cenie o 0 zł w górę :), bo po przykładzie fiio M6 i M9 nie mam co liczyć na preinstalowane Primephonic w przypadku ograniczonego Androida.

 

Dopiero jak się okaże, że trzeba wydawać jakąś sporą sumę rzędu 2k na takiego DAP-a, by mieć otwartego androida, to zrezygnuje z mobilnego słuchania Primephonic i wezmę M6 pod Tidala. Ale wierzę, że coś musi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio X5 III gen. Jak jest promocja to ok 1000 pln kosztuje

Ale bardzo rozsądną propozycją jest też coś od LG; LG V30 lub G7Thinq. Jak znajdziesz promocję np amazon.de to ok 1200-1300 pln i bije wszystkie DAPy funkcjonalnie przy bardziej niż przyzwoitym dźwięku. Na żadnym DAPie nie uzyskasz takiej płynności działania

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety japko nie ma startu do LG dźwiękowo. A jak chcesz odtwarzacz z androidem to LG funkcjonalnie nie ma konkurencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Wiadomo, że jabko nie, ale mam fiio Q5, który dźwiękowo zgrywa się już z FA7. Za to fiio Q5 ma certyfikat od Apple, i sprawdzałem to nawet na ipadzie pro i wszystko śmiga jak ta lala na zasadzie plug and play, bez dodatkowych programów, playerów obsługujących streaming poprzez USB OTG i tak dalej. Tak miałem w przypadku Note 4, który aby streamować Tidala przez USB OTG, potrzebował np. USB Audio Player pro inaczej nie było szans na streamowanie Tidala przez USB.


A jak to jest w tym najnowszym androidzie? Dalej trzeba bawić się programami, czy podłączamy urządzenie pod usb telefonu i słuchamy i oglądamy co chcemy i jak chcemy jak na komputerze bez żadnych ograniczeń? Bo tego nie mam jak nawet zweryfikować.

 

Najlepiej to wydałbym jak najmniej, bo telefonu nie szukam, bo mam, działa bo działa, ale działa, jedynie bateria nie wyrobi przy podłączeniu fiio przez usb, a tak to mi wystarcza, żeby przez 2h dziennie przejrzeć internet w drodze do autobusu i jako dawca muzyki przez BT, dalej telefon leży w kącie w domu, bo zastępuje go ipad, który go gniecie funkcjonalnością i możliwościami rozrywki. I dla mnie żaden telefon nigdy nie zastąpi mi ipada jako urządzenie do rozrywki, oglądania filmów, czy nawet jako player muzyczny w domu, a nawet chociażby ze względu na wielkość ekranu i wygodę, a dzięki USB C i chwila moment aktualizacji do iPad OS, będę mógł podpinać co będę chciał prawie bez ograniczeń i właśnie często wykorzystuje iPada zamiast komputera jako odtwarzacz muzyki, bo chociażby nie ma problemów ze sterownikami, przebiciami od komputera, i tak dalej. Podpinam Chorda Mojo czy Fiio Q5 pod ipada i muzyka gra bez ograniczeń.

 

Stąd rozumiem funkcjonalność androida, ale przy ipadzie pro i aktualizacji, która sprawi, że będzie mógł trochę więcej, dalej android do mnie nie przemawia, a piszę to jako użytkownik androida(telefon) i iOS(iPad) od dobrych 5 lat. Zresztą  przyznam, że nigdy nie wykorzystywałem tej funkcjonalności Androida. Może przez pierwsze miesiące jak kupiłem nowego Note 4, potem mi się znudziła zabawa tymi funkcjami.

 

Poza tym zbieram na stacjonarny sprzęt, więc chce wydać możliwie jak najmniej, aby nie przeciągać sprzętu stacjonarnego.

Fiio X5 III za 1k brzmi interesująco, jeśli będzie jeszcze promocja. Dalej nie chce się chyba pchać w koszty, bo wymarzone słuchawki czekają 😀.

 

 

 

 

Edit: Ostatecznie zobaczyłem, że Apple ma w swojej ofercie nowego ipod touch, więc zwyczajnie kupię jego, da mi wszystko co potrzebuję bez ograniczeń systemowych.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności