Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Walkman NW-ZX507


pawkos

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy sobie narzekać na politykę Sony ile wlezie, ale i tak tego nie zmienimy. Tworzą naprawdę dobre sprzęty, ale niestety z pewnymi ograniczeniami. To my musimy dostosować do nich dobór odpowiednich słuchawek, albo poszukać jakiejś innej firmy. Ja pozostaję dalej przy Sony.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, retter napisał:

Sony + Android = mało mocy i aku słabe... Ergo chyba nie bardzo do twoich wymagań 😜 więc po co te tuptanie??

Chyba że to taka zachciewajka ;)

- Tapatalk
 

Nigdzie nie znalazłem jaką ma moc. Wiem że mniejszą niż M11 i DX160, ale pytanie po co wtedy wyjscie 4,4mm? 
Druga kwestia to Soby to jednak Sony, lubiè tè markę, i jakoś instynktownie bardziej ufam niż FIIO i IBasso. Wiem że czasy się zmieniły i nowe produkty depczą po piętach gigantom, ale dalej słuchawki Denon czy Fostex są dokładniej spasowane i trwalsze niż Audeze i HIFIMan

Trzecia kwestia to to, že widzè że bez kompromisów się nie obejdzie. Albo duża moc i pójście w nieznane, albo wszystko nafaszerowane funkcjami i mocą ale mnie muzykalnie, albo od legenadarnego producenta ale drogo i mało mW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem jaką ma moc. Wiem że mniejszą niż M11 i DX160, ale pytanie po co wtedy wyjscie 4,4mm? 
Druga kwestia to Soby to jednak Sony, lubiè tè markę, i jakoś instynktownie bardziej ufam niż FIIO i IBasso. Wiem że czasy się zmieniły i nowe produkty depczą po piętach gigantom, ale dalej słuchawki Denon czy Fostex są dokładniej spasowane i trwalsze niż Audeze i HIFIMan
Trzecia kwestia to to, že widzè że bez kompromisów się nie obejdzie. Albo duża moc i pójście w nieznane, albo wszystko nafaszerowane funkcjami i mocą ale mnie muzykalnie, albo od legenadarnego producenta ale drogo i mało mW.
Albo po prostu sciaganie tego samego zza dalszej granicy. Wszystko co potrzeba ,ale bez kompromisow

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Synthax napisał:

Nigdzie nie znalazłem jaką ma moc. Wiem że mniejszą niż M11 i DX160, ale pytanie po co wtedy wyjscie 4,4mm? 
Druga kwestia to Soby to jednak Sony, lubiè tè markę, i jakoś instynktownie bardziej ufam niż FIIO i IBasso. Wiem że czasy się zmieniły i nowe produkty depczą po piętach gigantom, ale dalej słuchawki Denon czy Fostex są dokładniej spasowane i trwalsze niż Audeze i HIFIMan

Trzecia kwestia to to, že widzè że bez kompromisów się nie obejdzie. Albo duża moc i pójście w nieznane, albo wszystko nafaszerowane funkcjami i mocą ale mnie muzykalnie, albo od legenadarnego producenta ale drogo i mało mW.

Do tego nie trzeba widzieć danych to na starcie było wiadome.

Tak jak AK na siłę daje swoje rozwiązanie, tak sony ma swoje pomysły tu akurat im się udalo. A po co zobaczysz gniazdo o większa moc a potem szok :D co do danych tam jest zapewne błąd musi być więcej ale ile?? Posiadać dwa gniazda to wygodny ficzer u sony bo na każde możesz inny kaganiec mocy założyć np 3.5 do skutecznych IEM  a 4,4 do wymagających. 

 

Powiem tak albo suche dane kości opki albo wygoda i słuchanie muzyki :), szkoda tylko że sony tak wolno przyjmuje kurs na trendy jak usb C itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zx507 ma USB c wiec nie ma z tym problemu. Wspomniane ograniczenie mocy nie wynika z kwestia hardware'owej tylko z softu. Zeby zabieg wydal się bez sensowny wystarczy posluchac zx300 z blokada i bez.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans ma tak czy siak 2x większe napięcie. Pomijając że to symetryczne rozwiązanie to tak czy siak różnica potencjałów. A jak wiadomo że słuchawki to elektromagnesy poruszane w polu magnesu stałego, to im wyższe napięcie to większą moc przyciągania elektromagnetycznego a niżeli z natężenia. Z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"When using a music application other than “Music player”, High-Resolution Audio is down-converted to 48 kHz/16 bit for playback."

 

Czyli nie ma hajresów ze strimingów ani z innych alternatywnych odtwarzaczy jak Neutron czy PowerAmp

 

 

"Volume operation in compliance with European and Korean Directives

For European customers

For Korean customers (models supplied with headphones)

The alarm (beep) and warning [Check the volume level.] are intended to protect your ears. They occur when you initially turn the volume up to a harmful level. You can cancel the alarm and warning by tapping [OK] on the alert dialog.

Note

You can turn up the volume after you cancel the alarm and warning.

After the initial warning, the alarm and warning will repeat every 20 cumulative hours that the volume is set to a level that is harmful to your ears. When this happens, the volume will turn down automatically.

If you turn off the player after you have selected a high volume that may damage your eardrums, the volume level will automatically be lower when you turn on the player the next time.

The alarm will not sound when there is an active Bluetooth connection."

 

Skoro jest ostrzeżenie o głośności jak w smartfonach to może jednak nie ma kagańca na moc?

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Synthax napisał:

Nigdzie nie znalazłem jaką ma moc. Wiem że mniejszą niż M11 i DX160, ale pytanie po co wtedy wyjscie 4,4mm? 
Druga kwestia to Soby to jednak Sony, lubiè tè markę, i jakoś instynktownie bardziej ufam niż FIIO i IBasso. Wiem że czasy się zmieniły i nowe produkty depczą po piętach gigantom, ale dalej słuchawki Denon czy Fostex są dokładniej spasowane i trwalsze niż Audeze i HIFIMan

Trzecia kwestia to to, že widzè że bez kompromisów się nie obejdzie. Albo duża moc i pójście w nieznane, albo wszystko nafaszerowane funkcjami i mocą ale mnie muzykalnie, albo od legenadarnego producenta ale drogo i mało mW.

 

Moc Sony zx507? Na stronie jest podana dla wyjścia 3.5mm 50mW a dla 4.4mm 200mW. Gdzieś czytałem, że używany przez Sony wzmacniacz ma techniczne ograniczenie mocy do 250mW. Jak zabraknie mocy, zawsze można dokupić Oriolus BA300S :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, retter napisał:

Czyli że jak zx300 tylko dodany os Android.
Pytanie jak czas pracy na aku, bo to też jest ich bolączką.

- Tapatalk
 

Android nie umie leżeć i nic nie robić. Leży i bierze prąd w trybie samolotowym z wyłączoną połową programów i sklepem play. 6h grania i 5dni leżenia - bateria 10%

(chodzi o a105)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał:

"When using a music application other than “Music player”, High-Resolution Audio is down-converted to 48 kHz/16 bit for playback."

 

Czyli nie ma hajresów ze strimingów ani z innych alternatywnych odtwarzaczy jak Neutron czy PowerAmp

 

 

"Volume operation in compliance with European and Korean Directives

For European customers

For Korean customers (models supplied with headphones)

The alarm (beep) and warning [Check the volume level.] are intended to protect your ears. They occur when you initially turn the volume up to a harmful level. You can cancel the alarm and warning by tapping [OK] on the alert dialog.

Note

You can turn up the volume after you cancel the alarm and warning.

After the initial warning, the alarm and warning will repeat every 20 cumulative hours that the volume is set to a level that is harmful to your ears. When this happens, the volume will turn down automatically.

If you turn off the player after you have selected a high volume that may damage your eardrums, the volume level will automatically be lower when you turn on the player the next time.

The alarm will not sound when there is an active Bluetooth connection."

 

Skoro jest ostrzeżenie o głośności jak w smartfonach to może jednak nie ma kagańca na moc?

 

Ostrzeżenie jest też w starszych modelach i tam tak samo moc jest ograniczona. Takie są przepisy. Telefony często też za dużo mocy nie mają a ograniczenie tak czy inaczej jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, pawkos napisał:

I jak wychodzi porównanie ZX300 do ZX507? Jest podobnie?

 

Jest podobnie, ale są też znaczne różnice :)

 

W porównaniu do stockowego ZX300, 507 ma więcej basu i więcej akcentu na midbas. Trzyma się to wszystko kupy, jest dobre zejście i faktura, ale bas jest wolniejszy niż w ZX300. Średnica pełniejsza, dociążona, nieco mniejszy peak na wyższej średnicy niż w 300. Góry trochę więcej w 507, ale mniej naturalna niż w 300. Góra w 300 niesie nieco więcej informacji. Scena i holografia lepsza w 507. Nie są to duże różnice, ale w bezpośrednim porównaniu 507 gra głębiej i większymi źródłami pozornymi. Bryła świetna, leży w dłoni zdecydowanie lepiej od 300. Bateria niezła, jeśli słuchasz plików (jakieś 8h) i gorzej, jeśli streamujesz (nie więcej niż 6h). Pewnie można powyłączać jakieś procesy i będzie lepiej. 

 

 

 

Godzinę temu, Gourney napisał:

Jak mu mocy nie brakuje to jest świetny.

 

No właśnie, nie jestem pewien, czy 507 pokazała pełnię swoich możliwości z KXXS po balansie. Gdy na ZX300 mam 1/4, 1/3 skali, na 507 mam 2/3. Więcej niż 90/120 nie potrzebowałem.

 

 

Zakładając jednak, że słuchawki były dobrze wysterowane, to 507 jest bardziej rozrywkowy i angażujący, z lepszą sceną i średnicą. Bas i góra dla mnie po stronie 300. 

 

Ciekawostka, 507 pasuje do etui od zx300, ale do ładowania trzeba go wyciągać.

 

 

U mnie bitwę wygrał jednak ZX300, który łapie lepszą synergię z moimi słuchawkami i mam do niego BA300S. Bateria i system również jednak po stronie 300.

 

 

 

IMG_20200429_120759.jpg

 

 

IMG_20200429_115948.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gourney napisał:

A zx507 z ba300?

 

Ja problemów z mocą nie uświadczam, bo mam nieskomplikowane słuchawki.

 

 

Niewiele wnosi. BA300S szlifuje nieco brzmienie, mocy nie ma za dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gourney napisał:

Dzięx. Jeszcze jedno pytanie - masz może tego pilota od Sony? Działałoby to z 507?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Nie mam. Mam pilota androidowego, ale nie chce się prawidłowo połączyć. Pewnie coś zablokowali.

 

 

3 minuty temu, Seler666 napisał:

To wersja EU?

 

 

Tak

 

 

Teraz, pawkos napisał:

Spodziewałem się trochę więcej niż te 8 godzin na plikach. Bateria w NW-105 nie jest więc gorsza, a jest sporo mniejszy. 

 

 

Nie liczyłem dokładnie, sprawdzę to dziś.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności