Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Walkman NW-ZX507


pawkos

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zgadza się, ale z opinii:

"Das EU-Modell ist angeblich bez. der Ausgangsleistung / Lautstärke gedrosselt. Alle meine drei hochwertigen 200-1000 Euro Kopfhörer (Beyerdynamic, NAD, Pioneer-symmetrisch) sind wirklich viel zu leise, selbst bei voller Sony-Lautstärke 120"

wynika, że wersja europejska ma jak zwykle ograniczoną głośność.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.12.2019 o 07:53, Wisting napisał:

Jest zgadza się, ale z opinii:

"Das EU-Modell ist angeblich bez. der Ausgangsleistung / Lautstärke gedrosselt. Alle meine drei hochwertigen 200-1000 Euro Kopfhörer (Beyerdynamic, NAD, Pioneer-symmetrisch) sind wirklich viel zu leise, selbst bei voller Sony-Lautstärke 120"

wynika, że wersja europejska ma jak zwykle ograniczoną głośność.

 

Jest na ten problem rozwiązanie na stronie Sony w instrukcji obsługi:

Ograniczanie poziomu głośności

Funkcja AVLS (System automatycznego ograniczenia głośności) zmniejsza ryzyko uszkodzenia słuchu w przypadku dużych poziomów głośności. Funkcja AVLS ogranicza maksymalny poziom głośności.

AVLS ma następujące funkcje.

  • AVLS ogranicza głośność do pewnego poziomu.
  • AVLS zabezpiecza przed zakłócaniem spokoju innym osobom głośnymi dźwiękami.
  • AVLS zmniejsza ryzyko występujące, gdy nie słychać dźwięków otoczenia.
  • AVLS umożliwia słuchanie przy bardziej komfortowym poziomie głośności.
  1. Przesuń ekran główny w górę.

  2. Dotknij opcji menu w następującej kolejności.
    c_android_settings_label.png [Ustawienia] - [Dźwięk].

  3. Dotknij przełącznika [AVLS (limit głośności)].

Uwaga

  • Opcja AVLS (limit głośności) nie działa w następujących przypadkach.

    • Gdy dźwięk jest wyprowadzany przez urządzenie Bluetooth, które jest podłączone do odtwarzacza.
    • Gdy dźwięk jest wyprowadzany przez urządzenie USB podłączone do odtwarzacza.

 

Jestem ciekawy jak ten odtwarzacz zagra z moimi Bang & Olufsen Beoplay H9 3rd.

Ktoś wie kiedy DAP pojawi się w Polsce? 

Edytowane przez Arczi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Arczi11 napisał:

 

Jest na ten problem rozwiązanie na stronie Sony w instrukcji obsługi:

Ograniczanie poziomu głośności

Funkcja AVLS (System automatycznego ograniczenia głośności) zmniejsza ryzyko uszkodzenia słuchu w przypadku dużych poziomów głośności. Funkcja AVLS ogranicza maksymalny poziom głośności.

AVLS ma następujące funkcje.

  • AVLS ogranicza głośność do pewnego poziomu.
  • AVLS zabezpiecza przed zakłócaniem spokoju innym osobom głośnymi dźwiękami.
  • AVLS zmniejsza ryzyko występujące, gdy nie słychać dźwięków otoczenia.
  • AVLS umożliwia słuchanie przy bardziej komfortowym poziomie głośności.
  1. Przesuń ekran główny w górę.

  2. Dotknij opcji menu w następującej kolejności.
    c_android_settings_label.png [Ustawienia] - [Dźwięk].

  3. Dotknij przełącznika [AVLS (limit głośności)].

Uwaga

  • Opcja AVLS (limit głośności) nie działa w następujących przypadkach.

    • Gdy dźwięk jest wyprowadzany przez urządzenie Bluetooth, które jest podłączone do odtwarzacza.
    • Gdy dźwięk jest wyprowadzany przez urządzenie USB podłączone do odtwarzacza.

 

Jestem ciekawy jak ten odtwarzacz zagra z moimi Bang & Olufsen Beoplay H9 3rd.

Ktoś wie kiedy DAP pojawi się w Polsce? 

AVLS to jest dodatkowa funkcja którą możesz sobie włączyć lub nie i nie ma to zwiazku z kagańcem założonym na stałe w europejskich modelach ograniczającym moc. W dapach sony bez androida można to obejść pewnym hackiem zmieniającym region na inny. Nie ma natomiast sposobu zdjęcia tej blokady w dapach z androidem więc jak kupisz w europie to będziesz miał mniej mocy niż z telefonu. Zostaje import z usa albo japonii.

 

Nie rozumiem czemu sony to robi ale są pod tym względem jedyni. Inni producenci dapów w ogóle się tym nie przejmują albo ukrywają pełną moc pod funkcją variable line out natomiast w telefonach jest jedynie ostrzeżenie powyżej pewnego poziomu żeby uważać.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

AVLS to jest dodatkowa funkcja którą możesz sobie włączyć lub nie i nie ma to zwiazku z kagańcem założonym na stałe w europejskich modelach ograniczającym moc. W dapach sony bez androida można to obejść pewnym hackiem zmieniającym region na inny. Nie ma natomiast sposobu zdjęcia tej blokady w dapach z androidem więc jak kupisz w europie to będziesz miał mniej mocy niż z telefonu. Zostaje import z usa albo japonii.

 

Nie rozumiem czemu sony to robi ale są pod tym względem jedyni. Inni producenci dapów w ogóle się tym nie przejmują albo ukrywają pełną moc pod funkcją variable line out natomiast w telefonach jest jedynie ostrzeżenie powyżej pewnego poziomu żeby uważać.

 

3 minuty temu, hibi napisał:

sony ryje z opresyjnej socjalistycznej UE :) mają swój normalny rynek

 

 

To w sumie zależy tylko od użytych słuchawek. Już godzinkę z hakiem słucham na zadowalającej mnie głośności (72/120) i ani nie myślę zgłaśniać. Trudne słuchawki niestety w Sony nie dają rady. Mimo ograniczenia jestem szalenie zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla tych co nie potrzebują podłączać altusów do DAPa to kawał dobrego świeżego sprzętu z górnej półki. Sony tu nie broni się piękną rozpiską na papierze tylko dźwiękiem :)  Gdyby mi a105 tak nie podpasował to już bym dawno pińćsetke kupował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, espe0 napisał:

Przecież dla tych co nie potrzebują podłączać altusów do DAPa to kawał dobrego świeżego sprzętu z górnej półki. Sony tu nie broni się piękną rozpiską na papierze tylko dźwiękiem :)  Gdyby mi a105 tak nie podpasował to już bym dawno pińćsetke kupował :D

To nie jest tak, że tam brakuje mocy żeby wysterować HD800. Tam brakuje mocy w pierwszych lepszych, co bardziej wymagających dokanałówkach.

To jest poziom mocy przeciętnego smartphone'a.

 

Pytanie jak balans wypada mocowo. Może chociaż to wyjście dobrze obsłuży co bardziej wymagające doki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awayeah napisał:

To nie jest tak, że tam brakuje mocy żeby wysterować HD800. Tam brakuje mocy w pierwszych lepszych, co bardziej wymagających dokanałówkach.

To jest poziom mocy przeciętnego smartphone'a.

 

Pytanie jak balans wypada mocowo. Może chociaż to wyjście dobrze obsłuży co bardziej wymagające doki. 

O tym właśnie pisałem. Wymagające doki to nie ten adres. Na szczęście jest kupa niewymagających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisałem. Wymagające doki to nie ten adres. Na szczęście jest kupa niewymagających
Szczerze to 800e za dapa do niezbyt wymagających iem'ow to troche burzuazja. Na headfi brzmienie opisuja bardziej w kierunku wm1a niz zx300,wiec za ta cene i z pełnym androidem mógłby byc hit ,gdyby nie ograniczenie głośności.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Sony:

 

ZX507 

3,5mm - MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)

0.4-1.1mW (32Ω).

 

Balanced 4.4 - MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)

0.4-1.1mW (32Ω).

 

ZX300

3,5mm MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)

50 mW + 50 mW (High Gain)

 

Balanced 4.4 - 

MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)

200 mW + 200 mW (High Gain)

 

WM1A

Output Power(JEITA 16Ω/mW) : Balanced standard-jack: 250mW+250mW , Stereo mini-jack: 60mW+60mW

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ze strony Sony:
 
ZX507 
3,5mm - MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)
0.4-1.1mW (32Ω).
 
Balanced 4.4 - MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)
0.4-1.1mW (32Ω).
 
ZX300
3,5mm MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)
50 mW + 50 mW (High Gain)
 
Balanced 4.4 - 
MAXIMUM POWER OUTPUT (JEITA 16Ω/MW)
200 mW + 200 mW (High Gain)
 
WM1A
Output Power(JEITA 16Ω/mW) : Balanced standard-jack: 250mW+250mW , Stereo mini-jack: 60mW+60mW
 
 
 
 
 


I tu jestem ciekaw na ile 200mW vs 250mW daje się odczuć?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Loke13 napisał:

Szczerze to 800e za dapa do niezbyt wymagających iem'ow to troche burzuazja. Na headfi brzmienie opisuja bardziej w kierunku wm1a niz zx300,wiec za ta cene i z pełnym androidem mógłby byc hit ,gdyby nie ograniczenie głośności.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Sony pakuje tam wyłącznie swoje rozwiązania (DAC + cyfrowy AMP). Że im wyszedł słaby - trudno. Ważne że dobry. Wiem że jest masa docenianych a zarazem trudnych doków. Trzeba się pierw zaopatrzyć w słuchawki (lub już mieć), a potem rozglądać w kierunku Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, espe0 napisał:
Sony pakuje tam wyłącznie swoje rozwiązania (DAC + cyfrowy AMP). Że im wyszedł słaby - trudno. Ważne że dobry. Wiem że jest masa docenianych a zarazem trudnych doków. Trzeba się pierw zaopatrzyć w słuchawki (lub już mieć), a potem rozglądać w kierunku Sony.

No wlasnie nie do końca to wina sprzetu. Na stronie Sony na Azję moc na wyjsciu jest taka sama jak w przypadku zx300 ,ktore udostępnił@Spawn. W przypadku zx300 ,czy wm1a/z nie bylo problemu ,bo mozna bylo blokade zdjac. Z ich dapami na adroidzie blokada jest nie do ruszenia ,wiec sprzetowo jest bardzo fajnie ,ale z polityką firmy cos jest nie tak. Szkoda bo znalazłby swoich odbiorców, nawet w takiej cenie. Sam chcialem brac z amazonu ,ale czułem, zeby poczekac na pierwsze opinie czy znowu nie zmajstruja coś z europejska wersja. Pozostaje czekać na brexit i liczyc ,ze angielska wersja bedzie bez blokady

 

https://www.sony-asia.com/electronics/walkman/nw-zx500-series/specifications



Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dość skuteczne andromedy ale one szumią, w ciszy słychać przy muzyce już niespecjalnie.

Natomiast jeszcze jest czas pracy, dapy sony bez androida nie proszą o ładowanie co 10-12h. A to w codziennym używaniu gdzie iemy sprawdzają się rewelacyjne jest sporą zaletą. Minusem jest ich port ale to kupujesz kable po problemie.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, espe0 napisał:

Oficjalne dane są jakieś "unijnie zmanipulowane" na stronie a105 jest napisane że do pełna ładuje się 4,5h! - a w rzeczywistości ok 1h. Więc w te 1.1mw bym nie wierzył. 

Bo nie ma ładowarki w zestawie. Te 4,5h to pewnie czas ładowania przy podpięciu do typowego portu usb w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności