Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel do th610


patmal

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno słuchawki dostają kopa po balansie, ale jaki kabel im zafundować? 

Czy za 400zł da radę coś kupić czy to większe koszta? Zależy mi na większej scenie, żeby nie było więcej góry niż na stoku najlepiej jakby szło w kierunku ciepła i średnicy, ale to tylko kabel więc nie wiem jak poszczegolny wpłynie na zmiany w sygnaturze dźwięku

Ewentualnie kto z forumowiczów podjął by się wykonania dla mnie takiego kabelka. 

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Perula albo Jimmiego Dragona. Perul mi  ostatnio zrobił właśnie krótki, zbalansowany kabelek i jest ok. Ciężko mi powiedzieć co wnosi sam kabel, bo oryginalny nie jest zbalansowany, więc nie wiem ile (i czy w ogóle) zmian wprowadza kabel, a ile balans. U mnie dało sporo, ale też pędzę je w biurze z malutkiego Radsone i 2x więcej mocy w tym przypadku dało słyszalną poprawę. Aune już w normalnym trybie daje sporo mocy.

 

W czterech stówach zmieścisz się u obu panów.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patmal napisał:

Zależy mi na większej scenie, żeby nie było więcej góry niż na stoku najlepiej jakby szło w kierunku ciepła i średnicy

Jedno wyklucza drugie, szczególnie gdy mówimy tu o wpływie samego kabla na wspominane aspekty.

Jeżeli oczekujemy znaczących zmian, to warto rozważyć wymianę źródła lub choćby padów:

Może poniższy link okaże się pomocny:

https://www.head-fi.org/threads/review-dekoni-audio-massdrop-x-fostex-th-x00-premium-earpadz-lineup-with-comparisons.853611/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby zmiany źródła. Ogólnie chodzi mi o sam fakt sygnatury kabla. Zapewne sam balans korzystnie wpłynie na rozmiar sceny tak było w przypadku dt150. Poprostu nie chce żeby kabel  wyostrzyl mi za bardzo sopranów a szedł bardziej w kierunku ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie srebro, bo nie tyle ostrzejsza, co jaśniejsza i bardziej rozdzielcza.
Albo zależy do jakich słuchawek, w takich th610 soprany widać dają popalić jeszcze bez srebra.

Niemniej kabel tak "grający" to droga miedz.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Przepraszam za wyrażenie, ale chrzanicie jak potłuczeni. Srebro nie musi być jasne i rozdzielcze. Może być ciepłe i analogowe, miękkie w brzmieniu. Przykład? Satin Audio Medusa. Miedź nie musi być ciepła i gęsta. Przykład? CM Cable Shine. I tak można wymieniać do usranej śmierci. Dlaczego? Bo świat się na JD, Perulu i Forzy nie kończy, tylko niewiele osób wygląda poza forumowe podwórko w kwestii kabli. I nie, nie twierdzę, że znam odpowiedzi na pytanie zadane przez autora tematu, bo nie mam TH610, choć mając je zapewne sam szukałbym jakiegoś nowego kabla. Nie twierdzę też, że ktoś będzie chciał inwestować 300-400$ w kabel ściągany z zagranicy do słuchawek kosztujących raptem dwa razy tyle. Kwestia tylko taka, że takie porady to sobie można wsadzić... w kieszeń co najwyżej.

 

A co do TH610 - słuchałem ich na CMA 400i raz i gdybym miał pod takie combo szukać kabla, to na pewno czegoś na gładszej miedzi. Czegoś, co ułagodzi sybilanty i wypełni je w dole, ale to moje własne preferencje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przecież pasują od hHDków 600/650 tylko odwrotnie plus i minus jest tzn trzeba odwrotnie wtyczkę od HDków włożyć w muszlę. Mam teraz kabelek na 2.5mm 4pin i przelutowałem tylko wtyki bo tak wychodziło z pomiaru miernikiem. Ale mogę napisać i zobaczymy co kolega poleci. Łapka dla Ciebie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zobaczyć jak ja to rozwiązałem z tymi wtyczkami bo nie pamiętam już. Jutro za dnia zobaczę. Teraz mam chiński kabelek, nie wiem jaką miedzią i srebrem wykonany ale różnicy między oryginalnym a nim nie słyszę ponieważ słucham z innym wzmocnieniem i gainem. Koszt tego kabla nie był mały jak na chińczyka ale też nie zwalał z nóg. Ino krótki bo 120cm. 

P.S. Gdzie kupić ten kabel o którym piszesz a najchętniej na metry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności