Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Koss Porta Pro - poskramiamy bułowaty bas


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy poradnik z cyklu "poprawiamy producenta" tym razem dotyczący słynnych Kosów Porta Pro.

 

Mod prosty w wykonaniu i 100% odwracalny, zachęcam do przetestowania efektów :) .

 

1. Odczepić słuchawki od pałąka i zdjąć gąbki

2. Zaklejamy 8 wewnętrznych otworów w słuchawce z tyłu przetwornika

Użyłem do tego patafix, ale równi dobrze mogą to być kawałki plastra, czy nawet plastelina.

Ta część modu poskramia bułowaty bas, jak dla kogoś będzie go nadal za dużo, to można zaklejać większą ilość otworów.

IMG_20210305_110629_1920x1080.jpg

 

3. Z pianki o grubości ok 2mm wycinamy krążki, i przyklejamy na taśmę dwustronną, żeby oddalić trochę przetwornik od ucha. 

Dzięki temu scena troszkę się oddali, jak również przybędzie najwyższych tonów.

 

IMG_20210305_111038_1920x1080.jpg

 

IMG_20210305_111102_1920x1080.jpg

 

Teraz pozostało pozakładać gąbki i powpinać słuchawki w pałąk.

Edytowane przez Perul
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno temu raz słuchałem KPP. Obecnie mogę to powtórzyć dzięki @Perul. Ale już po modzie. 

 

Słuchawki te to po modzie jakby dobre pchełki z dorosłym dźwiękiem. Teraz słucham ich na Ipodzie T5g. Pokazują prawidłowo specyfikę ipoda - lekko ciepłe przyjemne brzmienie. Nieźle sprawdzają się w agresywniejszej elektronice - sekwencyjnej Berlin School. Na 5g grają bardziej "do głowy".

Posłucham jeszcze z innymi DAPami.

 

AK120 MK I . Lekko przyciemnione, brzmienie, zaokrąglona góra. Prawidłowe oddanie "ataku" sekwencerów grupy Pollard Daniel Both ich energii. Równocześnie jest to przekaz nie męczący, chyba taki w sam raz na wieczorne mikrosłuchanie przed snem. Nie ma jakiejś super rozdzielczości. 

W przeciwieństwie do wielu pchełek nie brakuje mi tu basu.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj zrobiliśmy z Perulem mod Koss Port Pro. No dobra on zrobił a ja przyniosłem mu słuchawki :P . Zrobił na wylocie dławienie czymś plastycznym dzięki czemu bas zyskał na jakości i dynamice (już tak nie muli), znalazł się na swoim miejscu i nie wylewa się na średnicę. Cale pasmo jest jak dla mnie idealnie zbalansowane. Ma kolega wiedzę, wyczucie i umiejętności! Dziękuję. :)  

 

4A2DE507-4ADE-4A8B-A298-13F826E39E0E.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Warto takie skórzane pady? Pewnie przybędzie dołu a ja więcej nie chcę? Może są jakieś welurowe lub coś innego niż pianka? Szukam alternatywy.

 

https://allegro.pl/oferta/nauszniki-pady-gabki-do-koss-porta-pro-ksc75-porta-8787252536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lobuz1 napisał:

Warto takie skórzane pady? Pewnie przybędzie dołu a ja więcej nie chcę? Może są jakieś welurowe lub coś innego niż pianka? Szukam alternatywy.

 

https://allegro.pl/oferta/nauszniki-pady-gabki-do-koss-porta-pro-ksc75-porta-8787252536

Też się do nich przymierzałem, ale poczytałem opinie, że basu jest jeszcze więcej, jeszcze bardziej mułowaty, a wysokich tonów jeszcze mniej.

Moje KPP są rekablowane - szczegóły w mojej sygnaturce poniżej. Dodatkowo wtyczka DUNU zwiększająca impedancję o 75 ohm. Dźwięk dzięki temu jest delikatniejszy, subtelniejszy, bardziej zróżnicowana barwa. Nie zauważyłem natomiast zmiany pod względem charakterystyki częstotliwości.

Z ciekowości wypróbuję ten mod z patafixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Chciałbym welurowe, ale chyba nie ma. Dzięki modowi to są inne słuchawki- bas najbardziej mi przeszkadzał.

Gdzie robiłeś ten mod? Też się zastanawiam nad zmianą kabla na coś ze srebrem żeby dodać im blasku i lekkości.

1 godzinę temu, Bednaar napisał:

Też się do nich przymierzałem, ale poczytałem opinie, że basu jest jeszcze więcej, jeszcze bardziej mułowaty, a wysokich tonów jeszcze mniej.

Moje KPP są rekablowane - szczegóły w mojej sygnaturce poniżej. Dodatkowo wtyczka DUNU zwiększająca impedancję o 75 ohm. Dźwięk dzięki temu jest delikatniejszy, subtelniejszy, bardziej zróżnicowana barwa. Nie zauważyłem natomiast zmiany pod względem charakterystyki częstotliwości.

Z ciekowości wypróbuję ten mod z patafixem.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lobuz1 napisał:

Gdzie robiłeś ten mod?

Jeden z Forumowiczów mi zrobił: @Azahiel - bo też z Łodzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności