Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO Q5s


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Niby podobny.

 

FiiO Q5s jest ulepszoną wersją modelu Q5. Tym razem DAC to podwójny AKM AK4493EQ, moduł wzmacniacza to nowy AM3E, a Bluetooth jest w wersji 5.0 i wspiera zaawansowane kodeki. Jak brzmi Q5s i co potrafi w porównaniu do Q5?


FiiO Q5 miał swoją premierę niedawno, bo w roku 2018. Urządzenie jednak dość szybko się zestarzało, ale nie pod względem jakości dźwięku, a funkcjonalności. Chwilę po premierze Q5 azjatycki producent wprowadził do oferty proste adaptery Bluetooth, które zostawiły w tyle znacznie droższego Q5, ponieważ ten obsługiwał tylko podstawowe kodeki. Z tego powodu zdecydowano się na odświeżenie produktu, co jednak nie ograniczyło się jedynie do zmiany interfejsu Bluetooth. Podwójne przetworniki mobilne (AK4490EN) zastąpiono nowszymi kośćmi stacjonarnymi (AK4493EQ), a nowy moduł wzmacniacza (AM3E) generuje więcej mocy i posiada dodatkowe wyjście 4,4 mm.

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-q5s-recenzja/

 

18a.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają z nim Zenithy? Ogólnie słuchałem wersji Q5, było fajnie, tylko nie wiem czy Zenithy nie zyskują z cieplejszym źródłem. Jeśli Q5s gra lepiej, to znów szykuję się sesja odsłuchów vs Mojo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 12:42, StAc napisał:

Jak grają z nim Zenithy? Ogólnie słuchałem wersji Q5, było fajnie, tylko nie wiem czy Zenithy nie zyskują z cieplejszym źródłem. Jeśli Q5s gra lepiej, to znów szykuję się sesja odsłuchów vs Mojo :)

 

Zenithy grają dobrze ze wszystkiego :)

 

A z Q5s z AM3A jest świetnie. Dobra przestrzeń (po otwarciu wentyli), precyzyjnie, konturowo, ale też głęboko w basie i swobodnie w górze. Słuchałem głównie z pomarańczowymi filtrami, nie było zbyt chłodno lub ostro, raczej neutralnie i bezpośrednio, dość analitycznie, ale nadal angażująco. Rozdzielczość bez zarzutu. Więcej ciepła jest z modułem AM3B, który przybliża średnie, w tym niższy zakres i jest tonalnie bardziej naturalny, mimo że ciągle techniczny.

 

Q5s vs Mojo to w sumie dwa światy, ale tutaj jest podobnie jak w przypadku Q5 vs Mojo. Który wygrał u Ciebie w tej konfrontacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, StAc napisał:

Raczej Q5. A z tym ampem, który wchodzi w zestaw z Q5s też było spoko? Bo raczej nie będę specjalnie kupował AM3B, ani AM3A. Dziękuję za odpowiedź z góry. 

 

Jest spoko z AM3E. Jakoś w przypadku Q5s nie czuję potrzeby zmiany na stałe na AM3B. Fajnie się przybliża średnica, robi się bardziej surowo, ale ta klarowność, krystaliczność (bursonowatość) Q5s z AM3E wciąga :)

 

Też jestem raczej "Team Q5/Q5s". Mojo nie zrobił na mnie kiedyś wrażenia, trochę narzekałem. Może doceniłbym go w innym kontekście/innej synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciux napisał:

 

Jest spoko z AM3E. Jakoś w przypadku Q5s nie czuję potrzeby zmiany na stałe na AM3B. Fajnie się przybliża średnica, robi się bardziej surowo, ale ta klarowność, krystaliczność (bursonowatość) Q5s z AM3E wciąga :)

 

Też jestem raczej "Team Q5/Q5s". Mojo nie zrobił na mnie kiedyś wrażenia, trochę narzekałem. Może doceniłbym go w innym kontekście/innej synergii.

I mnogość wyjść, nareszcie będę mógł zamówić kabel 4.4mm zbalansowany. No nic, musze przesłuchać resztę sprzętu, który mnie interesuje i dopiero zdecyduję. Dziękuję za odpowiedź. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mówią, że niedługo w sklepie :)

Moje pytanie: Czy niskoomowe słuchawki takie jak B&O H9rd 3Gen będą zagłośne?

 

W ogóle to dlaczego ten Q5s figuruje jako stacjonarny?

 

P.S. Skoro Fiio q5s może działa jako odbiornik bluetooth i nie psuje znacząco dźwięku to może można liczyć na większą kompatybilność względem smartfonów. 

Edytowane przez Arczi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności