Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dylemat - DAP + HD518


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Mam na imię Przemek. Przede wszystkim przepraszam ale jestem w temacie sprzętu mocno zielony więc wybaczcie jak głupotę jakąś napiszę. Zdecydowałem się na zakup DAP-a, natomiast nie mogę się zdecydować co kupić. Do tej pory muzyki słucham na zestawie domowym (leciwe kino domowe Marantz + Sennheiser HD518), natomiast dzieci niestety nie dają już mi takiej możliwości.

 

Zastanawiałem się pierwotnie nad czymś do 300 zł, potem 400 zł, do 500 zł itd... i co czytałem dalej to poprzeczka się podnosiła. Stanąłem w pewnym momencie na zestawie Shanling M0 + Aune E1, potem na FiiO M6 + Aune E1. Potem znów poczytałem forum i doczytałem, że DAP-y uciągną również moje HD518, co znów zweryfikowało moje podejście tzn. znów się zagubiłem...

 

Więc do celu. Moje potrzeby.

1. Muzyki będę słuchał w większości w domu plus droga do pracy (metro), rower (czasem), w aucie (podłączenie przez AUX?). 

2. Słucham głównie rocka, jazz-u, nie pogardzę muzyka instrumentalną.

3. Zależy mi na w miarę neutralnym dźwięku.

4. Grajek ma chodzić płynnie - nie zależy mi na trylionie funkcji i lagach...

3. Budżet do 1100 zł (grajek + słuchawki). Im mniej tym lepiej.

 

No i teraz mam pytanie. Mając na uwadze, że mam HD518 - ki a muzyki będę słuchac w większości w domu (70%czasu) to jest sens kupować tańszego grajka i słuchawki pokroju Aune E1? Dadzą one w domu lepszy odsłuch niż HD518? Czy może lepiej dołożyć do grajka i kupić go za około 700 - 900 zł a do metra i na rower kupić tańsze słuchawki dokanałowe tak aby budżet się zapiął w ok. 1100 zł? Zakładam, że w głośnym metrze nawet Aune E1 zostaną pokonane przez hałas:)

 

Uprzejma prośba o pomoc i zaproponowanie jakiś modeli. Zastanawiałem się nad poniższymi modelami. Ale możecie coś innego polecić.

FIIO M6 - (czytałem, że ma dużo bajerów ale to nie jest tak, że te bajery powinny kosztować więcej i jest to kosztem np.: szybkości działania?)

FIIO M7 DAP

COWON PLENUE D (czy on ma BT?)

CAYIN N3

Shanling M0/M1

 

 

Może są tańsze grajki (np.: FIIO M3K albo xDuoo X3 II Model 2018), które grają podobnie jak powyższe i pociągną moje HD518 - nie jestem jakimś audiofilem :) 

 

Co do słuchawek, to jak pisałem, zależy mi na dokanałowych. Głównie metro + droga do pracy i rower (jeżeli BT zabiera dużo jakości to mogą być na kablu). 

 

PS. Bardziej zależy mi na jakości niż bajerach. Dodam, że w przyszłości chciałbym grajka podłączać w domu pod jakiś zestaw stereo - jak już wymienię.

 

 

Edytowane przez PrzemekWawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz hd518 to je zostaw ew wymień na hd600 / hd6xx.

Z iemów zobacz fh5, elektronika jak DAP mocno tanieje i na tym najwięcej się traci więc korzystaj z tego co masz.

 

I zobacz co masz na miejscu do posłuchania w końcu to stolica :) tu masz także spory rynek używek także dobra opcja przy sporych wymaganiach i ograniczonej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę podjechać do sklepów i zrobić odsłuchy.

 

A jeszcze inne pytanie. Widziałem opisy telefonu LG V30. Telefonu nie potrzebuję ale czy DAP-y tak do 800 zł albo ten Shanling M0 (oba zestawy ze słuchawkami E1) będą grał lepiej od V30 z tymi słuchawkami? Czytałem, że ma dużą moc ten telefon i całkiem fajnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PrzemekWawa napisał:

 

A jeszcze inne pytanie. Widziałem opisy telefonu LG V30. Telefonu nie potrzebuję ale czy DAP-y tak do 800 zł albo ten Shanling M0 (oba zestawy ze słuchawkami E1) będą grał lepiej od V30 z tymi słuchawkami? Czytałem, że ma dużą moc ten telefon i całkiem fajnie gra.

czy będzie lepiej? (może być - zależy od tego co podpinasz, czego słuchasz i o jakim konkretnie dapie mówimy) co do użyteczności itp o ile nie jesteś zbytnio zaangażowany w hobby to zawsze oznacza to jedną mniej rzecz do noszenia, pamiętania o niej i ładowania... (jeżeli v30 jest dla ciebie 'stary' to LG wypuściło też nowsze modele) - ogólnie jest tak że jeżeli wiesz czego szukać to szybko rozpoznasz różnicę w poziomie dźwięku pomiędzy LG a dapem w podobnych cenach... jeszcze powtórzę pozostałe osoby - samodzielne przesłuchanie sprzętu da ci dużo więcej niż czytanie w internecie - odwiedź sklep i zapytaj się czy możesz popróbować - sztuki demo wystawione w takich miejscach dokładnie do tego służą i jeżeli traktuje się je z szacunkiem (mają one chwilę wytrzymać) to nikt nie będzie ci miał za złe spróbowania jak to brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście podjadę do sklepów i posłucham.

Natomiast im dalej w las tym więcej możliwości, wymagań. Poczytałem o amplach, ewentualnie wzmacniaczach sieciowych i możliwości sterowania nimi przez telefon. Stąd pojawiło się moje pytanie o telefon LG (ogólnie z założenie wychodzę, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego).

 

A mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy DAP z androidem, BT i Wi - Fi ewentualnie radiem również będzie sterował np: amplami/wzmacniaczami sieciowymi np: Yamaha (współpraca z urządzeniami MusicCast) i będzie mógł przesyłać na takie urządzenie muzę tak jak telefon z Androidem? Wolałbym kupić droższego DAP-a, który służyłby mi za bibliotekę utworów niż telefon, który służyłby mi do "wszystkiego" :)

 

Sorry za może głupie pytania ale tych informacji i artykułów jest tak dużo, że człowiek jak wypadł z obrotu ma problem z połapaniem się w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o poniższych (starszych) sprzętach, które są w niezłych cenach?

Hifiman HM700 + RE400B (na allegro około 1 100 zł),

Hifiman Supermini + RE400B (na allegro około 900 zł),

 

 

FIIO X5 III gen (około 1000 zł - promocja na allegro) - tu musiał bym dokupić słuchawki dokanałowe. Tylko nie wiem jakie. Zbalansowane czy nie? Jakieś propozycje do 400 zł?

Czy ten FiiO X5 z racji androida itd. nie zestarzeje się szybciej? Jak z aktualizacjami?

 

Ewentualnie świeższy FIIO X3 III gen ale ponoć gorzej gra.

 

W przypadku wyboru FIIO, o ile polecicie, to zastanawiam się jeszcze nad stacją dokująca ze wzmacniaczem FiiO K5 (FIIO X5 III i FIIO X3 III obsługują staję jak czytałem). Czy taki duet napędzi w domu lepiej moje Sennheiser HD518 lepiej niż sam DAP?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że nie chcesz bajerów a wybierasz x5iii z andkiem zamiast x5 x5ii z zwykłym softem.

Chcesz andka od fiio to x7ii tam masz wymienne ampy ale osobiście wymienić raz ok ale coraz wymieniać? To już lepiej po staremu kanapkę i wymiana hd518 na hd600 do jazzu nie ma nic lepszego w tej cenie. Sam tylko po to je trzymam ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o budżecie ok. 1000 dlatego nie chciałem nic na androidzie, bez bajerów, natomiast na allegro pojawił się w promo X5iii za 1100 a był za 1500 - 1700 :)

 

Dlatego pytałem czy warto w niego iść bo już trochę na rynku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5iii to już bajer i dzwięk sztuczny agresywny.

Ja mam dapa
nr. 1 do domu bo dobry
nr. 2 do komunikacji bo wygodny
nr. 3 do sportu bo lekki minimalistyczny

Na mus da się 1+2 zrobić.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności