Skocz do zawartości

Shanling M6 - Android OS, Snapdragon 430CPU 4GB RAM,, 2.5 and 4.4 balanced, Dual AK4495SEQ, 4.7inch screen


czaps

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki już mam. Dzięki uprzejmości@Mayster stałem się właścicielem ME500 w dobrej cenie. W Sony głównie brakowało mi powietrza i detaliczności, bas był mocny, ale średnica i góra słabiutka. Zabawa korektorem nie pomagała.
Teraz czekam na M6, pewnie do jutra DAP dotrze do paczkomatu. Ciekawy jestem różnicy w jakości audio. Obecnie używam Samsunga Note 10+ wraz z DAC Ibasso DC02 i właśnie ME500. Jest nienajgorzej, ale na pewno może być lepiej.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry!

 

  Dzięki uprzejmości niezawodnego @Mayster, bawię się od kilku dni M6. No, to jest kawał dobrego sprzętu. Od dizajnu, poprzez to jak leży w dłoni, obsługę, aż po to co w sumie najważniejsze, brzmienie. Wszystko mi się tu zgadza i naprawdę trzeci dzień zastanawiam się, jak się Shanlingowi opłaca robić M6 i sprzedawać w tej kasie. Użytkowo to jest mistrz, wszystko działa mega szybko i płynnie, są nawet gesty ekranu. Tak sobie teraz myślę, że dawno nie miałem tak, żebym nie musiał nic ustawiać, kombinować. Po prostu wkładasz kartę pamięci, ewentualnie instalujesz Tidal, wpinasz słuchawki i już. I gra. Do tego wifi i BT działają lepiej niż w moim nie najtańszym Huaweiu. Gra to wg mnie lepiej niż DX160, którego miałem niedawno (też świetny dap). Co do brzmienia, ładnie opisał je @awayeah, kilka postów wcześniej, więc tylko potwierdzę. Muzykalność, dynamika, powietrze. Mega uniwersalny, nawet z EX1000 zagrał przynajmniej dobrze. Zapomniałem na te kilka dni o przejściówkach,  3.5, 2.5, 4.4 - proszę bardzo. W tej kasie nie znam konkurencji. No i jest sexy!

 

 

Ale żeby nie było tak kolorowo 🤠

Jak odpalić USB DAC? Sterowniki zainstalowałem, ale funkcji znaleźć nie potrafię...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 Konieczna jest najpierw aktualizacja do ostatniej wersji softu. Potem wpinasz do kompa, ściągasz belkę powiadomień i klikasz ikonkę "Storage", a następnie zmieniasz na "USB DAC". Powinno po tym śmigać.

 

Co do porównania z DX160, to iBasso jest jednak bardziej precyzyjny, z mniej podkolorowanymi wokalami, gwarantuje lepszą separację i nieco szerszą scenę. M6 jest bardziej funowy, ekscytujący i efektowny na jego tle. Dół jest pełniejszy, gra nieco większym dźwiękiem, choć wokale są nieco "cieńsze". Zaskakujące jest to, że udało im się przy tym zagwarantować ciemniejsze tło. Pod kątem brzmienia postawiłbym raczej znak równości między nimi, bo wiele od preferencji zależy. Shanling M6 ma za to sporo przewag użytkowych (poza gorszym jakościowo ekranem, ale nie wiem jak prezentuje się ten z wersji 2020 DX160). Działa szybciej, stabilność jest lepsza, jak i czas pracy na baterii. Wyraźnie lepiej sprawują się też moduły łączności bezprzewodowej (Wi-Fi, BT). Dodatkowy plus to gniazdo 2,5 mm oraz wyższa jakość wykonania. Boli tylko brak etui w zestawie, co przeszkadza przy śliskich jak diabli pleckach i - bądź co bądź - spory ciężarze, ale stosunek cena-jakość jest świetny.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,
 
co sądzicie o zestawieniu M6 z Hołkami drewniakami ?? Ktoś próbował używał? Czy może być to dobre zestawienie ??? 

Próbowałem w weekend. Nie podobało mi się to połączenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z cholernie irytującymi lagami podczas połącznia M6 przez bluetooth? Mam podłączony na ogrodzie głośnik bt i przycinki są co ok 30 - 40 sekund a odtwarzacz leży 30 cm od głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez BT łączyłem słuchawki i ganiałem po całym mieszkaniu. Delitakne przerywanie było po 20m i przez 3 ściany. Na działce chodzi też głośnik - 3m odległości i nic nie przerywa. Muzyka czy to z biblioteki czy tidal offline zero problemów.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misieknhk napisał:

Przez BT łączyłem słuchawki i ganiałem po całym mieszkaniu. Delitakne przerywanie było po 20m i przez 3 ściany. Na działce chodzi też głośnik - 3m odległości i nic nie przerywa. Muzyka czy to z biblioteki czy tidal offline zero problemów.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A co masz w ustawieniach bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misieknhk napisał:

W sensie? W sumie fotka może więcej Ci powie... 4f2909218a22df9112b11e855df6dc21.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bardziej mi o kodeki chodzilo w jakiej kolejnosci odtwarzacz korzysta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, misieknhk napisał:

Jak mi powiesz gdzie mam to sprawdzić to chętnie pomogę... Ale z tego co widać na zdjęciu idzie przez SBC - wyświetla się obok znaczka BT na górnej belce..

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

W opcjach wchodzisz w audio i wireless playback quality. Sprawdziłem wszysyko od sbc po Ldac i dźwięk się dławi co 20 - 30 sekund na niecałe 0.5 sekundy. To takie jakby przyciszenie dzwieku... IRYTUJĄCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nic nie zmieniałem. Od początku miałem ustawione Ldac adaptive.

Sprawdzę jutro tak na spokojnie wsłuc**jąc się. Nie masz może WiFi włączonego? Może on coś 'szumi' co jakiś czas...

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misieknhk napisał:

U siebie nic nie zmieniałem. Od początku miałem ustawione Ldac adaptive.

Sprawdzę jutro tak na spokojnie wsłuc**jąc się. Nie masz może WiFi włączonego? Może on coś 'szumi' co jakiś czas...

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Nie wifi wył i to nie szum a lag/zacinka czy cos jak ostre przyciszenie... co dziwne na drugim gloaniku tego efektu nie ma 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem dziś dwa głośniki oba jbl. Poprzestawiałem się z kodekami losowo może nie wszystkie ale większość za każdym razem jak proszą a ponowne rozłączenie się i sparowanie ponownie urządzenia. Jak na moje cienkie ucho nic złego się nie dzieje, żadnych przerw. Oprogramowanie najbardziej aktualne co jest, format plików od mp3 do flaca, tidal offline oraz program stokowy Shanlinga.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 15:17, Mariushero napisał:

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i świat dobrego audio to też dla mnie nowość. Kilka tygodni temu zakupiłem od znajomego używany wzmacniacz Cambridge'a razem z głośnikami za dobre pieniądze, to mój pierwszy zestaw HiFi i jestem pod wrażeniem dźwięku jaki to cudo potrafi z siebie wydobyć. Niestety są też minusy tego zakupu - moje słuchawki Sony WH1000XM3 w połączeniu z samsungowym notesem już mi nie wystarczają. Chętnie zakupiłbym Shanlinga M6, ale tu się rodzi kolejne pytanie - czy w cenie ok. 1000 zł znajdę słuchawki, które zrobią różnicę względem moich Soniaczy i czy jest sens zastanawiać się nad takim zestawem. Czy korzystniej będzie kupić droższe słuchawki i tańszego DAPa? Słucham głownie jazzu, trochę rocka, czasem i pop się zdarza. Słuchawek najczęściej używam na zewnątrz w drodze do pracy i przy biurku w robocie. Konstrukcja otwarta mi nie przeszkadza, ale zależy mi na tym, abym nie wyglądał w nich jak czołgista, albo pracownik drogowy. Gdzie teraz najkorzystniej można kupić Shanlinga?

Na alledrogo jest po 2200 i jest to cena dla mnie akceptowalna, chociaż chętnie bym kilka stówek zaoszczędził ;-). 

 

Lepszymi brzmieniowo słuchawkami (zwłaszcza z wyłączonym ANC) sa znacznie tańsze od nich JBL Live 650 BT NC (oczywiście Sony przodują w skuteczności wyciszenia ANC). Jeśli chodzi o otwarte to polecam Sennheiser HD58X z DROPa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misieknhk napisał:

Potestowałem dziś dwa głośniki oba jbl. Poprzestawiałem się z kodekami losowo może nie wszystkie ale większość za każdym razem jak proszą a ponowne rozłączenie się i sparowanie ponownie urządzenia. Jak na moje cienkie ucho nic złego się nie dzieje, żadnych przerw. Oprogramowanie najbardziej aktualne co jest, format plików od mp3 do flaca, tidal offline oraz program stokowy Shanlinga.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo Ci dziękuję za sprawdzenie. Sam już nie wiem o co chodzi widac cos sie nie lubi Shanling z tym moim klocem Soundboks 2 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam na wypożyczeniu M6 i prawdopodobnie kupie w następnym tygodniu jak fundusze pozwolą to kilka minusów wymienie:

-cholerne szkło, bez etui sie nie obędzie bo dap dostaje nóg i ucieka jak tylko mu na to pozwolimy

-wejście na usb dramat, wtyk sie chwieje, bardzo łatwo go urwać.Za grajka w kwocie 2k to powinno być zrobione 10x lepiej.To mój xiaomi za 9stówek ma to 5x solidniej wykonane

-totalnie zmarnowane miejsce na wyświetlaczu.Dwie ogromne ramki sprawiają, że moje wizualne wrażenia z początkowego ''wow'' zmieniły sie na... dobre+

No i to by było na tyle z wizualnych.Wiadomo, że on ma głównie nam dobrze grać a nie wyglądać ale serio, mogli sie lepiej postarać.Taki M11 to przy nim klasa premium.

 

A jak gra? gra ******ście, jednak po scenie spodziewałem się nieco więcej.Fajne ciepłe granie z dobrym i kontrolowanym basiorem.Scena pewnie sie zwiększy jak wymienie słuchawki na inne ale mogło być nieco lepiej.

 

Dla porównania taki DAC/AMP Xduoo XD-05 plus gra naprawde bardzoo blisko tego shanlinga i ma mocy od jasnej cholery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji FW do 3.1 po włączeniu grajka ustawiona wcześniej startowa głośność wchodzi na 0. Ucieszyło mnie menu w rodzimym języku, a po zmianie nawet tidal stał się polski. Niestety wyczytałem że problemy z głośnością rozwiązuje przywrócenie opcji fabrycznych tak też zrobiłem. Zmiana za dużo nie dała - dalej głośność na zero - zapamiętuje tylko ustawienie min 30 max na 100 a tidal po zainstalowaniu z Apk jest tylko po ang w sensie ustawienia itp. Ma ktoś pomyśl jak to zmienić aby był po polsku?

 

Edit tidal przez Apk jest w starszej wersji. Ściągnięcie google play z Apk i aktualizacja do najnowszego Tidala dała język polski... Jakby ktoś szukał...

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności