Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M6 - Android OS, Snapdragon 430CPU 4GB RAM,, 2.5 and 4.4 balanced, Dual AK4495SEQ, 4.7inch screen


czaps

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

I moje M6 dotrało! Pewnie porządnie wygrzane przez Chico i Eldamari (gratuluję wcześniej wymienionym wysokiej kultury dbania o sprzęt - stan idealny, sklepowy!). Nie wiem, czy to kwestia właśnie wygrzania, czy zmiana preferencji przez intensywne używanie ME500, ale musiałem zmienić gumki na inne, bo ciepła w dźwięku już mi nie brakuje. Chyba, że ostatnie aktualizaje coś zmieniły w jego barwie. Dla mnie idealnie i bardzo muzykalnie, a do tego detalicznie. Shanlingowi udało się znaleźć złoty środek. Brakuje tylko skórzanego etui, gumowe do mnie nie przemawia. Jakby ktoś chciał odstąpić w dobrej cenie, to jestem chętny (najchętniej brązowe)

 

A teraz małe minusy:

-aplikacja Shanlinga zainstalowana na moim Samsungu Note 10+ nie ma pełnej funkcjonalności, problem z BT - dźwięk idzie, ale juz sterowanie DAP-em nie działa (pewnie wina aplikacji i wsparcia Shanlinga, nie samego urządzenia)

- póki co, na razie jeden raz przy odtwarzaniu plików DSF z magazynu, zdarzyła mi się dziwna sytuacja- nagle utwór został przerwany, a zastąpił go szum o poziomie głośności bliskim granicy bólu, po ponownym odtworzeniu kawałka od początku wszystko było w porządku,

- przy próbie porównania jakości dźwięku utworu z Tidal wersji master, potem włączeniu utworu ze Spotify i powrocie do Tidal, M6 nie zawsze sobie radzi - odtwarzanie z Tidala jest przerywane, łapie zwiechy,

- poziom głośności po BT w zestawieniu z Beoplay H9 3rd gen jest niższy niż przy użyciu Notesa 10+ mimo użycia tych samych kodeków- aptx (oczywiście nie kupiłem M6 po to, żeby słuchać po BT, ale lekki zawód wystąpił ), natomiast po podłączeniu tych słuchawek po kablu jest lepiej niż po bluetooth na tych dwóch urządzeniach.

 

Pamiętając, że to nie flagowy smartphone, tylko przenośny odtwarzacz i biorąc pod uwagę przede wszystkim jakość dźwięku, następnie łatwość obsługi, język polski, pełny dostęp do goglowskiego Sklepu Play i cenę, nie można się M6 nie zachwycać.

Jutro wróci do mnie Sundara...kolejna noc nie przespana. Czuję, że to będzie idealne połączenie.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariushero napisał:

I moje M6 dotrało! Pewnie porządnie wygrzane przez Chico i Eldamari (gratuluję wcześniej wymienionym wysokiej kultury dbania o sprzęt - stan idealny, sklepowy!).

Pamiętając, że to nie flagowy smartphone, tylko przenośny odtwarzacz i biorąc pod uwagę przede wszystkim jakość dźwięku, następnie łatwość obsługi, język polsi, pełny dostęp do goglowskiego Sklepu Play i cenę, nie można się M6 nie zachwycać.

 

Gratuluję zakupu, wspominam go bardzo miło. Świetny playerek.

Wrzuć swoje uwagi na hedfaja jest tam cały wątek. Udziela się też tam przedstawiciel Shanlinga i reaguje na tego typu problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie połączyłeś moje same zachwyty z pominięciem minusów, sporo tego było
Nie wiem o jakim headfaju mówisz, nie znam tego forum, czy platformy. Mi akurat te wskazane wcześniej jako minusy wady urządzenia nie przeszkadzają, bo kupiłem M6 w konkretnym celu. Chciałbym, żeby dobrze grało wszystko co podłącze. Póki co z Hifiman daje radę, nadal wygrzewam
Nie wiem czy ten dap poradzi sobie ze słuchawkami 150 Ohm. Chyba trzeba przejść na mocniejszą wersję PRO.
Fiio M11 + Sundary dawało ten sam poziom głośności, Fiio było bardziej detaliczne, bardziej napowietrzone, ale za bardzo chłodne i mniej muzykalne.
Moim zdaniem między M11 i M6 należy postawić znak równości. M11 po prostu gra tak jak gra bez ww. "minusów", a czy komuś się podoba taka barwa dźwięku, to już kwestia indywidualna.
M11 jest bardziej dopracowane software-owo, ale dźwiękowo moim zdaniem M6 wygrywa
Co kto lubi, dźwięk akurat mi bardziej pasuje. Mój kolega ma M11 i twierdzi, że dogonił juz króliczka.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie połączyłeś moje same zachwyty z pominięciem minusów, sporo tego było

Nie wiem o jakim headfaju mówisz, nie znam tego forum, czy platformy. Mi akurat te wskazane wcześniej jako minusy wady urządzenia nie przeszkadzają, bo kupiłem M6 w konkretnym celu. Chciałbym, żeby dobrze grało wszystko co podłącze. Póki co z Hifiman daje radę, nadal wygrzewam

Nie wiem czy ten dap poradzi sobie ze słuchawkami 150 Ohm. Chyba trzeba przejść na mocniejszą wersję PRO.

Fiio M11 + Sundary dawało ten sam poziom głośności, Fiio było bardziej detaliczne, bardziej napowietrzone, ale za bardzo chłodne i mniej muzykalne.

Moim zdaniem między M11 i M6 należy postawić znak równości. M11 po prostu gra tak jak gra bez ww. "minusów", a czy komuś się podoba taka barwa dźwięku, to już kwestia indywidualna.

M11 jest bardziej dopracowane software-owo, ale dźwiękowo moim zdaniem M6 wygrywa

Co kto lubi, dźwięk akurat mi bardziej pasuje. Mój kolega ma M11 i twierdzi, że dogonił juz króliczka.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

https://www.head-fi.org/threads/shanling-m6-player-android-os-snapdragon-430cpu-4gb-ram-2-5-and-4-4-balanced-dual-ak4495seq-4-7inch-screen-fw-v3-1.913871/

To ten "headfaju"

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście godzin słuchania M6 w połączeniu z Hifiman Sundara daje mi już możliwość porównania grania tych sluchawek z M11. Moim zdaniem w M11 grało mniej muzykalnie, bardziej analitycznie, czasami wręcz cyfrowo. Scena i poziom głośności zbliżony, z M6 cieplej i jakoś przyjemniej, nie tak płasko, scena bardziej poukładana. Fakt, że M11 odtwarzam z pamięci, ale dobrze zapamiętałem, co mi przeszkadzało. Nie twierdzę, że M11 jest gorszy od M6, ale dla mnie i moich uszu Shanling gra zauważalnie lepiej, bardziej trafia w mój gust. Na plus dla M11 - więcej powietrza, niestety nieco kosztem niskich dźwięków. Jestem bardziej melomanem, niż audiofilem pewnie stąd moje preferencje kierujące się do większej muzykalności, niż analityczności i separacji.
Jeden i drugi DAP dostatecznie napędza Sundary (w mojej opinii zakres głośności przy włączonym wzmocnieniu na poziomie 60-80 jest wystarczający). Mój Samsung Note 10+ z Meizu Pro, czy Ibasso Dc02 nie dawał rady. Chociaż przy dobrym pliku i użyciu UAPP głośność była prawie zadowalająca.

Reasumując:
M6+Sunadry=Synergia.

Za kilka dni będę mógł użyć z tymi sluchawkami kabla zbalansowanego, dam znać, czy warto wydawać pieniądze na taki upgrade
Pewnie potestuję też z DC01.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, all999 napisał:
32 minuty temu, Delt napisał:
Czy za każdym razem po aktualizacji m6 trzeba przywracać ustawienia fabryczne? 
 

Tylko, jeśli byś aktualizował z firmware niższego niż 3.0.

OK dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie chce się zaktualizować. Po ściągnięciu pliku 3.22 i widocznego procesu aktualizacji ten nie następuje. Po restarcie sprawdzam wersję i jest 3.21, potem - dostępność aktualizacji po OTA i ponownie dociąga 3.22 i przeprowadza aktualizację...tak bez końca

 

Oczywiście opisywany bug, na który fix ma być w wersji 3.22 niestety występuje.

 

Problem rozwiązany. Ściągnąłem ze strony Shanlinga plik aktualizacji, zrobiłem upgrade ręcznie i jest 3.22.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie chce się zaktualizować. Po ściągnięciu pliku 3.22 i widocznego procesu aktualizacji ten nie następuje. Po restarcie sprawdzam wersję i jest 3.21, potem - dostępność aktualizacji po OTA i ponownie dociąga 3.22 i przeprowadza aktualizację...tak bez końca
 
Oczywiście opisywany bug, na który fix ma być w wersji 3.22 niestety występuje.
 
Problem rozwiązany. Ściągnąłem ze strony Shanlinga plik aktualizacji, zrobiłem upgrade ręcznie i jest 3.22.
 
Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Już działa ściągając przez OTA. Naprawili plik...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

nie mogę znaleźć informacji o sklepie Google Play. Czy na pewno został dodany? A jak nie to jak mogę go doinstalować? Żeby tylko nie wyszło, że wersja Pro tylko go ma... (spokojnie jeszcze nie kupiłem) 

Edytowane przez Arczi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arczi11 napisał:

Hej

nie mogę znaleźć informacji o sklepie Google Play. Czy na pewno został dodany? A jak nie to jak mogę go doinstalować? Żeby tylko nie wyszło, że wersja Pro tylko go ma... (spokojnie jeszcze nie kupiłem) 

Nie wiem jak w nowszych wer softu ale na starcie musiales go doinstalowac z apki shanlinga jakiejs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wegiel21 napisał:

Nie wiem jak w nowszych wer softu ale na starcie musiales go doinstalowac z apki shanlinga jakiejs :)

 

Edycja:

Jak się da doinstalować to ok. 

Edytowane przez Arczi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukujesz w aplikacji preinstalowanej na M6 Sklep Play instalujesz i wszystko działa jak na pełnym androidzie na zwykłym smartphonie. Nie pamiętam jak się nazywała, ale chyba app cure. Nie mam pojęcia po co instrukcja do tego urządzenia, wszystko jest intuicyjne jak to na androidzie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mariushero napisał:

Wyszukujesz w aplikacji preinstalowanej na M6 Sklep Play instalujesz i wszystko działa jak na pełnym androidzie na zwykłym smartphonie. Nie pamiętam jak się nazywała, ale chyba app cure. Nie mam pojęcia po co instrukcja do tego urządzenia, wszystko jest intuicyjne jak to na androidzie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, myślałem, że to jest jakiś mocno zmodyfikowany android. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

@Mayster widzę, że wrzuciłeś na FB, ale tutaj nie widzę, więc pozwolę sobie skopiować:

 

Shanling Audio udostępnił nowe oprogramowanie dla modelu M6. Wersja 3.4 wprowadza m.in.:
- tryb samochodowy (DAP będzie przechodził w tryb z uproszczonym interfejsem po podłączeniu ładowarki do złącza USB);
- poprawki drobnych błędów;
- usprawnioną aplikację Shanling Music (m.in. nowe opcje sortowania utworów).

Szczegóły na temat aktualizacji: https://en.shanling.com/article-M6V3-4.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś spotkał się z problemem migoczącego ekranu w M6? Miałem go już wysłać do sprawdzenia, ale po tygodniu problem zniknął. Nie pamiętam na której wersji oprogramowania ten problem był widoczny.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności