Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M6 - Android OS, Snapdragon 430CPU 4GB RAM,, 2.5 and 4.4 balanced, Dual AK4495SEQ, 4.7inch screen


czaps

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Shanling M6 Pro Specification:

DAC – 2x AKM AK4497EQ
Amplifier – 2x OPA1662 + 2x ADA4610 + 4x BUF634
Hi-Res support – up to PCM 32bit /768 kHz & DSD256
Outputs – 3.5mm Single-ended, 2.5mm & 4.4mm Balanced
System – Open Android 7.1, with access to Google Play Store and custom Android Global Lossless Output
CPU – Octa-core Qualcomm Snapdragon 430
Memory – 4GB RAM + 32 GB ROM
Card slot – Single Micro SD card slot
Touch Screen – 4.7inch, 720p
Bluetooth  V4.2, two-way connection
Bluetooth codecs in transmit mode – LDAC, LHDC, aptX, aptX HD, SBC
Bluetooth codecs in receiver mode – LDAC, SBC
Wi-Fi – 2.4 G & 5G
Dimensions – 133.5 x 71.5 x 17.5 mm
Weight – 244 g
Battery – 4000 mAh
Charging – USB-C with QC3.0
Battery life:
-Single-ended, single DAC – up to 13 hours
-Single-ended, dual DAC – up to 9 hours
-Balanced output – up to 8 hours             
Output Power:
-Single-Ended – 19 mW (Low Gain) / 47 mW (High gain) / 200 mW (Ultra gain) @ 32Ω
-Balanced – 56 mW (Low Gain) / 141 mW (High gain) / 600 mW (Ultra gain) @ 32Ω
Signal-to-noise ratio – 121 dB Single-ended / 123 dB Balanced
THD+N  <0.0009% Single-ended / <0.0011% dB Balanced
Channel separation  75 dB Single-ended / 110 dB Balanced
Output impedance  <1Ω Single-ended / <2Ω Balanced

 

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M6 Firmware V3.0

 

Pobierz z dysku Google lub użyj aktualizacji OTA na M6.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1ebFSN4aMIO8BnH5cKvHWDC56_bX9hWU4?usp=drive_open

 

Zdecydowanie zaleca się przywrócenie ustawień fabrycznych M6 po aktualizacji do wersji 3.0.

Ten proces usunie wszystkie pliki / aplikacje / konta / dane z M6. Przejdź do „Powrót i reset” w ustawieniach, wybierz „Przywracanie danych fabrycznych” i potwierdź. Poczekaj, aż urządzenie uruchomi się ponownie.

 

Nowe funkcje systemu:

 

1. Dodano funkcję USB DAC. Podłącz M6 do komputera, aby użyć go jako zewnętrznej karty dźwiękowej.

 

Uwaga:

· Do korzystania z komputerów z systemem Windows potrzebne są sterowniki Shanling USB. Sterowniki można pobrać z naszej oficjalnej strony internetowej . Nie są potrzebne sterowniki dla komputerów Mac.

· Przełączanie między trybem przesyłania / przechowywania USB a trybem USB DAC w menu szybkiego dostępu.

· U SB DAC obsługuje tylko odtwarzanie PCM, bez DSD.

 

2. Dodano tryb Prime. Przełączanie M6 na uproszczone ustawienie z dostępną tylko aplikacją Shanling Music.

Uwaga: Przejdź do menu Szybki dostęp, aby przełączyć między trybem Prime a trybem Android.

 

Zmiany w aplikacji Shanling Music:

 

1. Dodano nową funkcję, umożliwiającą pobieranie okładek albumów i tekstów do aktualnie odtwarzanego pliku.

 

2. Dodano funkcję „Określonego skanowania folderów” do aktualizacji biblioteki.

 

3. Dodano obsługę odtwarzania pamięci OTG.

 

4. Dodano język rosyjski.

 

5. Ulepszona funkcja przesyłania Wi-Fi, umożliwiająca zapisywanie plików bezpośrednio na karcie Micro SD.

 

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów zakładałem że kupię lepszego i nie wyszło. Są lepsiejsze jak się okazuje.

Ps- wydawało mi się że znalazlem gdzieś licznik czasu odtwarzania, a teraz za cholerę nie mogę go odszukać, ktoś się natchnął?

 

Znalazłem. Settings - About device - Status - UP time

Ale to się tyczy włączonego urzadzenia, a nie tak fajnie jak chyba w Sonych czasu odtwarzania...

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 19:11, Palpatine napisał:

Sprawdzał ktoś M6 z Andro? Jak synergia oraz szum po bal?

Jak działa dac USB?

 

DAC USB działa, ale przynajmniej u mnie nie bez artefaktów. Co jaki czas pojawia się jakiś syf-lekkie zakłócenie. Nie za często więc nie przeszkadza to bardzo i być może nie u każdego wystąpi. Co ważne nie ma większego laga, więc można i do innych celów go używać.

 

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony Shanligiem. To zdecydowanie jeden z najlepszych DAPów jakie słyszałem.

Rozdzielczość, detaliczność pierwsza klasa. Gra bardzo szeroko, scena ma też świetną wysokość. Niestety kuleje trochę głębia, co trochę wynika z charakteru jego grania. Scena nie należy też do największych, za to precyzyjność i ulokowanie dźwięków w przestrzeni na bardzo wysokim poziomie.

 

Użytkowo - nie lubię DAPów na androidzie, ale ten radzi sobie wyjątkowo dobrze. Deezer i Tidal działają bez większych problemów, również w trybie Master. Co prawda Tidal trochę szalał, ale wystarczyło przywrócić ustawienia fabryczne po aktualizacji systemu.

 

DAP jest świetnie wykonany, choć design ma, powiedzmy dość banalny, niemniej nie ma się do czego przyczepić.

 

Spotkałem się w recenzji, bodajże na headfonia, że to ekstremalnie sucho grający DAP. Dla mnie suchy dźwięk to zupełnie co innego i w ogóle tego nie doświadczam w Shanlingu. To naprawdę doszlifowane, dociążone brzmienie, bez ostrości, bez sztucznych wyostrzeń i bez najmniejszej suchości, ziarnistości. Bas jest mocny, góra krystalicznie czysta, a średnica wystarczająco gładka.

 

Nie mam słuchawek, które wyłapują szumy więc na ten temat się nie wypowiem - u mnie absolutnie czarne tło.

Po balansie gra trochę lepiej - jeszcze szerzej i mniej basowo (w trybie niezbalansowanym bas troszeczkę przytłacza).

 

Koniec końców, to mój absolutny faworyt w tym przedziale cenowym. Na moich słuchawkach gra wyraźnie lepiej niż np. iBasso DX220. Pomijając synergię i inne niż stadardowy amp, myślę, że Shanling technicznie jest co najmniej na tym samym poziomie.

 

Niestety w ogóle nie zgrywa się z Oriolusem BA300s 😕 A właśnie z myślą o takim połączeniu go kupiłem.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk M6 mocno się zmieniał wraz z kolejnymi FW, więc trzeba to uwzględnić przy czytaniu starszych opinii. Sztuka przedsprzedażowa, która była na AVS grała zupełnie inaczej od obecnych z tego co mówił @Methuselah Tam dodatkowo była to wersja chińska, a nie międzynarodowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mayster napisał:

Dźwięk M6 mocno się zmieniał wraz z kolejnymi FW, więc trzeba to uwzględnić przy czytaniu starszych opinii. Sztuka przedsprzedażowa, która była na AVS grała zupełnie inaczej od obecnych z tego co mówił @Methuselah Tam dodatkowo była to wersja chińska, a nie międzynarodowa.

 

To może warto zaznaczyć, że słuchałem go wyłącznie na aktualnym Firmware V3.0.

Myślę, że teraz mogą już tylko popsuć dźwięk albo zostawić jak jest, bo naprawdę ciężko mu coś zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertos napisał:

@awayeah Jak się ma dźwiękowo M6 do ZX300?

 

Ostatnio często rotuje sprzętem i prawie nigdy nie mam do bezpośredniego porównania bo względy finansowe nie pozwalają mi już gromadzić tony sprzętów :)

Sony ma większą scenę, ale trochę bardziej rozmytą - M6 precyzyjniej wszystko pozycjonuje i gra na pewno szerzej (żeby nie było nieporozumień, nie mam na myśli że hen daleko w prawo i w lewo, tylko rozciąga dźwięk maksymalnie w tył). W ogóle Shanling jest pierwszym DAPem który na testowych utworach wypadł świetnie w dźwiękach które powinny sprawiać wrażenie jakby grały z tyłu głowy.

Sony ma bardziej ziarniste i analogowe brzmienie, ale w tym wypadku traktuje to jako wadę, bo Shanling może i gra w pewnym sensie cyfrowo, ale jest to na tyle dopracowane granie, że w żadnym wypadku nie jest sztuczne i irytujące jak w każdym FiiO jaki słyszałem.

Wyższe tony po raz kolejny przewagą M6 - czyste, przyjemne, niewygaszone. W Sony jest ok, ale mniej krystalicznie.

W przypadku basu, Sony jest specyficzny, namacalny, nieprzesadzony, ale niezbyt twardy i precyzyjny. Shanling natomiast ma mocniejsze uderzenie, bardziej precyzyjne i czyste niskie tony. Z pewnością mogę powiedzieć, że M6y ma więcej basu niż przeciętny grajek, ale po balansie na pewno nie jest to przytłaczający czy przeszkadzający bas.

 

Sytuacja zmienia się jak do Sony dołożymy Oriolusa BA300s, wtedy już szala przychyla się na stronę Sony. Rozdzielczość i detal, nadal mogą być minimalnie po stronie Shanligna, podobnie jak wysokie tony, ale uśredniając powiedziałbym że Sony gra w tym połączeniu lepiej - tu już jest dobre, analogowe brzmienie, bardzo przestrzenne, angażujące i wyrafinowane. Znika ziarnistość i suchość. Odrobinę mniej precyzyjne ulokowanie dźwięków w przestrzeni, odrobinę mniej krystaliczne wysokie tony, nie zmieniają tego, że Sony słucha się po prostu przyjemniej, bez poczucia że poświęca się jakieś technikalia.

 

Na koniec inna ważna kwestia... Synergia :) Z Sony jednak dłużej obcowałem i zarówno ZX300 jak i WM1A to dość wybredne DAPy, więc o synergię stosunkowo trudno. Natomiast Shanling wydaje się mieć bardziej uniwersalne brzmienie, które dobrze sparuje się z różnie grającymi słuchawkami. Unikałbym jedynie takich które same w sobie grają dość ciasno i blisko, bo to może się skończyć mocno zbitym dźwiękiem.

Edytowane przez awayeah
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i świat dobrego audio to też dla mnie nowość. Kilka tygodni temu zakupiłem od znajomego używany wzmacniacz Cambridge'a razem z głośnikami za dobre pieniądze, to mój pierwszy zestaw HiFi i jestem pod wrażeniem dźwięku jaki to cudo potrafi z siebie wydobyć. Niestety są też minusy tego zakupu - moje słuchawki Sony WH1000XM3 w połączeniu z samsungowym notesem już mi nie wystarczają. Chętnie zakupiłbym Shanlinga M6, ale tu się rodzi kolejne pytanie - czy w cenie ok. 1000 zł znajdę słuchawki, które zrobią różnicę względem moich Soniaczy i czy jest sens zastanawiać się nad takim zestawem. Czy korzystniej będzie kupić droższe słuchawki i tańszego DAPa? Słucham głownie jazzu, trochę rocka, czasem i pop się zdarza. Słuchawek najczęściej używam na zewnątrz w drodze do pracy i przy biurku w robocie. Konstrukcja otwarta mi nie przeszkadza, ale zależy mi na tym, abym nie wyglądał w nich jak czołgista, albo pracownik drogowy. Gdzie teraz najkorzystniej można kupić Shanlinga?

Na alledrogo jest po 2200 i jest to cena dla mnie akceptowalna, chociaż chętnie bym kilka stówek zaoszczędził ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, Mayster napisał:

Ktoś chętny na jakiś mały preorder / promo na M6 Pro? Są już dostępne u producenta, więc szybka piłka.

Cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mayster napisał:

 

Detal 3799 zł., promo 3250.

Wymiary / obudowa ulega zmianie względem m6 bez pro? Pytam czy etui będzie kompatybilne. Kiedy będzie wersja pro w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wegiel21 napisał:

Wymiary / obudowa ulega zmianie względem m6 bez pro? Pytam czy etui będzie kompatybilne. Kiedy będzie wersja pro w Polsce?

 

Nie, wymiary są te same, to generalnie identyczna obudowa z tego co widzę.

 

Jak już pisałem, są dostępne, więc kwestia kilku dni na zebranie chętnych i zamawiam, a chwilę później wyślą. Liczę, że do końca miesiąca dotrą.

 

37 minut temu, Jot R napisał:

Podpowiecie skąd można wziąć folię na M6?

 

Można kupić byle jaką folię i dociąć.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 15:17, Mariushero napisał:

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i świat dobrego audio to też dla mnie nowość. Kilka tygodni temu zakupiłem od znajomego używany wzmacniacz Cambridge'a razem z głośnikami za dobre pieniądze, to mój pierwszy zestaw HiFi i jestem pod wrażeniem dźwięku jaki to cudo potrafi z siebie wydobyć. Niestety są też minusy tego zakupu - moje słuchawki Sony WH1000XM3 w połączeniu z samsungowym notesem już mi nie wystarczają. Chętnie zakupiłbym Shanlinga M6, ale tu się rodzi kolejne pytanie - czy w cenie ok. 1000 zł znajdę słuchawki, które zrobią różnicę względem moich Soniaczy i czy jest sens zastanawiać się nad takim zestawem. Czy korzystniej będzie kupić droższe słuchawki i tańszego DAPa? Słucham głownie jazzu, trochę rocka, czasem i pop się zdarza. Słuchawek najczęściej używam na zewnątrz w drodze do pracy i przy biurku w robocie. Konstrukcja otwarta mi nie przeszkadza, ale zależy mi na tym, abym nie wyglądał w nich jak czołgista, albo pracownik drogowy. Gdzie teraz najkorzystniej można kupić Shanlinga?

Na alledrogo jest po 2200 i jest to cena dla mnie akceptowalna, chociaż chętnie bym kilka stówek zaoszczędził ;-). 

Po kablu, czy bez? Jakie brzmienie preferujesz, co Ci się nie podoba w obecnych Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności