Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne przenośne bluetooth +- 250 PLN (aptx/aac?)


Kszyku

Pytanie

Szukam słuchawek bluetooth które będą mi towarzyszyć podczas chodzenia po mieście i uprawiania sportu, więc muszą się dobrze trzymać czachy
Ze względu na użycie na siłowni i podczas biegania, raczej szukam czegoś nausznego, najlepiej jak będzie składane i możliwie przenośne. 
Wcześniej miałem Koss Sporta Pro i byłyby super gdyby nie mierna izolacja i kabel. O ile wiem że z izolacją wciąż może być ciężko przy takiej specyfikacji, to akurat kabla może uda nam się pozbyć :)

Odtwarzaczem będzie Galaxy S8 ze Spotify
Wiele ludzi poleca mi JBL-e, ale pare lat temu to były bardzo słabe słuchawki - jak jest teraz? Widziałem też że słuchawki Sony wyglądają decent, ale nie wiem który model jest warty pieniędzy. 

Plusem sportów było to, że dało się je zmieścić w kieszeni, z tego co widzę raczej podobnych słuchawek BT nie znajde, ale wciąż fajnie jak będą się składały.

Dajcie znać czy da się żyć bez aptx/aac (bo slyszalem opinie ze bez tego dzwiek brzmi jak mp3 128 kbps), a najlepiej gdyby potencjalny model je obsługiwał. 

A i muszą wyglądać przynajmniej znośnie

Edytowane przez Kszyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Lenovo ht10 (aptxhd)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Fajna propozycja, ale jednak raczej chciałbym coś nausznego. Wezmę je pod uwagę przy wyborze dokanałowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tak niskim budżecie mówimy wyłącznie o SBC, które w zależności od implementacji może grać niczym MP3 128kbps lub lepiej niż AAC/aptX. Jak brzmi SBC względem aptX oraz aptX HD możesz sprawdzić o tutaj - https://btcodecs.valdikss.org.ru/sbc-encoder

AAC ma sens w przypadku sprzętu Apple. Na Androidzie wiele zależy od implementacji. Jedne smartfony pokrywają pasma do 14kHz, inne do 18kHz.

 

Jeśli zależy Ci na przynajmniej przyzwoitej jakości dźwięku to lepiej kupić coś przewodowego (chociażby Audictus Achiever) lub dołożyć do droższych słuchawek BT (400-500zł).

Niedawno była promocja na ATH-S200BT, ale jakość dźwięku delikatnie mówiąc nie zachwyca. Można też spróbować upolować TaoTronics SoundSurge 46 (BH046) z zagranicznej dystrybucji.

Edytowane przez Meganest
Poprawa literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności