Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XD-05 Plus


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Panjarek napisał:

Jakbyś mógł to daj link pliku o jak najwiekszej częstotliwości próbkowania. 

Ten album- plik ma 44,1kHz, 24 bit a po pełnym rozpakowaniu MQA jest 352,8kHz. Ja z tego robię upscaling do dsd256.

 

https://tidal.com/track/55684795

C1D3D4CF-E016-42C1-8619-81030E17130A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony na dole masz plik źródłowy czyli 352,8 a z lewej co wychodzi czyli 44,1. Nie rozpakowuje tego pliku. Musisz mieć włączony bit perfect.

 

W opisie nie ma informacji, ze wspiera mqa.

https://xduoo.net/product/xduoo-xd-05-plus/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.11.2021 o 14:36, lobuz1 napisał:

Ten Xduoo chyba nie obsługuje mqa- nie ma tego w specyfikacji, więc ta inwestycja raczej nie pomoże.

Inwestycja jak najbardziej pomoże. UAPP po zakupie MQA playback, wykonuje pierwszy, zawierający najwięcej informacji i najbardziej słyszalny unfold software'owo i przekazuje do dowolnego DAC gotową ścieżkę 88.2kHz lub 96kHz (kolejno dla źródła 44.1kHz i 48kHz). Z doświadczenia powiem, że działa i warto. Źródło: https://www.extreamsd.com/index.php/mqa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Micros napisał:

Inwestycja jak najbardziej pomoże. UAPP po zakupie MQA playback, wykonuje pierwszy, zawierający najwięcej informacji i najbardziej słyszalny unfold software'owo i przekazuje do dowolnego DAC gotową ścieżkę 88.2kHz lub 96kHz (kolejno dla źródła 44.1kHz i 48kHz). Z doświadczenia powiem, że działa i warto. Źródło: https://www.extreamsd.com/index.php/mqa

Ja z doświadczenia wiem, źe mqa to syf i nie warto. Teź przezywałem fascynację mqa a teraz wolę czysty flac.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Ja z doświadczenia wiem, źe mqa to syf i nie warto. Teź przezywałem fascynację mqa a teraz wolę czysty flac.

Zależy czego słuchasz. Wiele albumów rockowych/metalowych jest dostępnych tylko w jakości Audio-CD lub co najwyżej MQA. I tutaj MQA brzmi duużo lepiej. Wynika to głównie z tego, że często te albumy mają lżejszy mastering z mniejszą kompresją dynamiki i/lub nie są poddane konwersji w dół ze studyjnego 32/24bit do 16-bitów, a nie z tego, że są MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z zasięgiem. Jak gdzieś w rogu mieszkania leży telefon, to sobie za daleko nie pochodzisz, bo zerwie połączenie.

Przy czym razem gra to na tyle dobrze, że praktycznie nie odpinam modułu BT i gdy się przemieszczam, to po prostu telefon noszę przy sobie, w drugiej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek_m napisał:

Jak najbardziej.

 

3 godziny temu, joysofjoyc4 napisał:

O tej właśnie wersji. 

 

@chico99,masz może porównanie z wersją z +, bez BAL?

 

Miałem kiedyś + i dość szybka sprzedałem. Bal mam kupiony trochę przypadkowo, miałem mieć tylko na odsłuch.

Jednak ja się pobawiłem, to skończyło się przelewem do Marka.

Wersja balans ma jeden minus. Nie może funkcjonować bez obudowy. Niestety uniemożliwia to montowanie wysokich opampów dyskretnych, nawet na ekstenderach.

Wciąż zastanawiam się nad przeróbką obudowy ...

 

Edytowane przez chico99
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, joysofjoyc4 napisał:

@chico99, @marek_m, dzięki za odpowiedzi! A jak to czerwone pokrętło się sprawuje, występuje brak balansu kanałów przy niskich poziomach głośności jak w +? 

Nie zauważyłem. Dla mnie jest wygodniejsze. Nie powoduje przypadkowego podgłośnienia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś + i dość szybka sprzedałem. Bal mam kupiony trochę przypadkowo, miałem mieć tylko na odsłuch.
Jednak ja się pobawiłem, to skończyło się przelewem do Marka.
Wersja balans ma jeden minus. Nie może funkcjonować bez obudowy. Niestety uniemożliwia to montowanie wysokich opampów dyskretnych, nawet na ekstenderach.
Wciąż zastanawiam się nad przeróbką obudowy ...
 
Ale co Cię w głównej mierze przekonało że bal został?
Pamiętasz może różnice w odsłuchu między nimi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności