Skocz do zawartości

xDuoo XD-05 Plus


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bigmaras napisał:

 

W nowych modelach serii XD-05 jest oddzielne złącze do zasilania i pracy jako USB DAC. Nie ma zatem wpływu na zużycie baterii sama praca choć zapewne z biegiem czasu zawsze jakieś zużycie się pojawi.

 

Jest złącze USB do zasilania oznaczone jako CHARGE oraz drugie USB oznaczone jako USB IN. Rozumiem, że USB IN działa tylko jako przesył danych i nie ładuje urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Raz się wystraszyłem, że mi się xDuoo zepsuł, jak nagle przestał grać 😄

A to tylko rozładowana bateria była...

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hustler napisał:

Wie ktoś może jak bateria w tym urządzeniu zniosłaby pracę typowo stacjonarną? Sprzęt wydaje się być fajny, ale u mnie przez zdecydowaną większość czasu pracowałby na biurku podłączony do komputera.

 

W nowych modelach serii XD-05 jest oddzielne złącze do zasilania i pracy jako USB DAC. Nie ma zatem wpływu na zużycie baterii sama praca choć zapewne z biegiem czasu zawsze jakieś zużycie się pojawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Luk@s napisał:

Jak to jest w praktyce XD-05 Plus vs Basic. Potrzebuję coś do HD650. Nie wiem czy warto dopłacać. Mocy raczej i tak starczy. Op-apmów wymieniać nie będę. Coś mnie może przekonać?

 

ZomboMeme 23012021143210.jpg

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem w końcu nówkę 05-Plus. Jest moc z HD650. Bardzo zadowolony jestem. Pytania dwa do posiadaczy.

1. Rozumiem, że delikatny pisk niezależny od głośności na IEM (w moim przypadku FH5) jest normalny? Nawet na skutecznych Focal Listen absolutna cisza.

2. Używa ktoś jakiegoś kabla 2x USB-C, ten z zestawu bardzo krótki, a ja do tableta chciałem. Czytałem, że musi być kabel pod OTG i zwykły nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprawdzałem na smartfonie i tablecie. Do komputera nawet nie podpiąłem ;)

Zostaje kwestia kabla, coś w tym musi być, bo kable 2x usb-c do "kanapek" mają oznaczone strony, a ja używając adaptera otg i zwykłego kabla jak do ładowarki telefonu z USB-C sprawdziłem go odwrotnie. Działa tylko jak adapter jest włożony do smartfona/tableta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem do xDuoo chwalonego opampa z Chin: V4i-D.

 

Po pierwsze, jest za wysoki i nie da się zamknąć obudowy. Po drugie, jest to krok do tyłu z brzmieniem. Udaje większe napowietrzanie, ale tak naprawdę tylko odchudza dźwięk i ogranicza dynamikę.

 

Nie polecam.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 2.05.2020 o 22:05, deftones9 napisał:

Wiecie może co jest grane, xDuoo zafiksował się i wszystkie pliki wyświetla jako 96.0KHZ.Obojętnie czy włącze YT czy DSD czy 192 to on wyświetla 96.Przepinam na inny telefon i wszystko wraca do normy.Wracam do swojego i 96...

Do tej pory wszystko było ok

 

To samo miałem przy połączeniu z Huaweiem Mate 20 (Android 10). Dzięki za info o UAPPie! Kupiony, zainstalowany, wszystko śmiga jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zmieniłem opampa na AD827SQ z Mousera. O ile to nie jest złudzenie, to słyszę poprawę w każdym aspekcie - jest trochę szerzej, przejrzyściej, poprawiła się szczegółowość i separacja instrumentów, bas też wydaje mi się przyjemniejszy. Generalnie jestem zadowolony :) 

_DSC9381.jpg

_DSC9382.jpg

_DSC9386.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny dzień odsłuchów i wrażenia bardzo pozytywne 

Dźwięk czysty, dynamiczny, moc wystarczająca, przynajmniej jeśli chodzi o słuchawki, których używam, czyli Beyerdynamic T5 v.2 i Fostex TH610.

Nie używam opcji boost, bass i gain. Według mnie tylko psuły dźwięk. Pewnie sprawdza się to przy bardziej wymagających słuchawkach.

 

20211030_110653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania:

Czy mogę użyć dowolnego podwójnego opamp lub dwóch pojedynczych? 

Może ktoś ma na sprzedanie opamp który zagra lepiej niż oryginał? 

 

Po podłączeniu telefonu do xd-05 plus wyświetla mi się zawsze 96khz, znaczy to, że dźwięk jest do tylu ograniczony czy tylko błąd wyświetlenia? 

Udało się komuś to poprawić czy czeka mnie zmiana telefonu? W ustawieniach programisty nie mam nic dotyczącego dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Panjarek said:

Kolejne pytania:

Czy mogę użyć dowolnego podwójnego opamp lub dwóch pojedynczych? 

Może ktoś ma na sprzedanie opamp który zagra lepiej niż oryginał? 

 

Po podłączeniu telefonu do xd-05 plus wyświetla mi się zawsze 96khz, znaczy to, że dźwięk jest do tylu ograniczony czy tylko błąd wyświetlenia? 

Udało się komuś to poprawić czy czeka mnie zmiana telefonu? W ustawieniach programisty nie mam nic dotyczącego dźwięku. 

 

U mnie przy połączeniu z telefonem (Android 10) występował ten sam problem. Wątpię, żeby był to tylko błąd wyświetlania, raczej jakaś fanaberia systemu. Pomogło odtwarzanie przez UAPP, który pozwala puścić sygnał bit-perfect, omijając androidowe SRC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Panjarek napisał:

Przy puszczaniu muzyki tidal masters ile kHz powinno pokazywać na wyświetlaczu xduoo? 

Zależy od pliku :)  Wrzuć jakiś link z Tidala to Ci powiem ile powinno być na max. z mojego dac z Roon.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności