Skocz do zawartości

xDuoo XD-05 Plus


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

U mnie tak nie jest. Rozkręć go może się coś poluzowało, plomb nie ma.

 

Rozkręciłem i to przedni panel, który nie jest przymocowany do płyty i przez to płyta się obija od obudowy. Trzyma się tylko na potencjometrze.

Sprawdzilibyście jak u Was umocowany jest przedni panel?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zgada się. Ale jest to tak spasowane, że praktycznie nie ma luzu. Przynajmniej u mnie.
Nawet mam przedni panel skręcony tylko w jednym punkcie, bo często zmieniam opki i rozkręcam.
 
Dzięki za info. U mnie jest duży luz, ale sprawa zgłoszona i Marek już się tym zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowując nieco co @all999 zgłosił. Otóż nie chodzi, że coś "lata" w środku bo nie za bardzo ma co ani też nic się nie odkręciło. Przy stukaniu palcami w obudowę czy odkładaniu na stole mamy metaliczny dźwięk. W tym modelu płyta jest na prowadnicy aluminiowej, która ma i musi mieć nieco luzu aby w ogóle można było wsadzać i wyciągać bebechy. Stukając palcami w obudowę wspomniany dźwięk się pojawia. Jeżeli komuś to przeszkadza może podkleić kawałkiem grubszej dodatkowej taśmy np. z tyłu tam gdzie jest oryginalnie przez producenta jedna warstwa, wówczas płyta będzie w prowadnicy nieco ciaśniej i metaliczny dźwięk przy stukaniu palcami lub o blat stołu :) ustępuje do minimum.

 

QMFDS5c.jpg

 

yKakPy2.jpg

 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w waszych egzemplarzach też występuje problem z balansem "za dwie dwunasta"? Aż wydaje mi się to niemożliwe, bo ludzie by pisali na forach... A znalazłem tylko info o nierównym balansie na starcie (co notabene mam też w sprzęcie Cambridge Audio..)
 
U mnie potencjometr głośności posiada wadę, tzn. na bardzo niskim poziomie gra tylko prawy kanał, później poziom się wyrównuje i około pozycji "za dwie dwunasta" prawy kanał zaczyna grać ciszej, lewy głośniej. Można to zauważyć albo ustawiając stopniowo głośność albo ustawiając na godzinę dwunastą i stopniowo cofając pokrętło. Różnica w balansie jest wyraźnie słyszalna i znacząca. Po przekroczeniu godziny dwunastej balans wyrównuje się. Tak się składa, że moje słuchawki AKG K7xx osiągają zadawalający dla mnie poziom głośności właśnie przy ustawieniu za pięć - za dwie dwunasta w trybie bit-perfect...
 
W pozycji 1. gra mocno nierówno i zaczyna grać równo dopiero od pozycji 2. (Załączniki)
 
Poza tym jak dla mnie sprzęt kompletny, spełnia wszystkie moje oczekiwania... Wachlarz funkcji, optyk, 3 pozycje gain, usb otg, czysty line out, dobra bateria...

IMG_20191218_202426.jpg

IMG_20191218_202450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

Na starcie, to większość sprzętów ma nierówny balans. Taki urok potków ;) Ale że Plusa nie miałem, to nie wiem kiedy w nim normalnie się wyrównuje.

Na starcie to pół biedy, około godziny 9-tej się wyrównuje. Tylko dlaczego znów na 12-stej gubi. Pytanie czy tylko u mnie tak jest, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras wielkie dzięki za podejście do klienta i ekspresową wysyłkę drugiego, sprawnego egzemplarza.

 

xDuoo, poza podnoszeniem mocy, czas zainwestować w potencjometr :D dołożenie paru dolarów do ALPSa, na pewno by nie zaszkodziło tej klasie sprzętu.

porownanie2.thumb.jpg.12188c9708ac81379febf12a8dd849af.jpg

 

A tak to wygląda w sprawnym egzemplarzu xDuoo vs Sabaj DA3 z elektronicznym sterowaniem głośnością (IMHO całkiem nieźle). Zdarzają się trochę większe wahania w pewnych zakresach głośności, ale ogólnie nie przeszkadzają w odbiorze.

 

porownanie3.thumb.jpg.91e2258c2807543baff0cd6b30ee33de.jpg

 

Sorry za tragiczną jakość crop'ów, ale nie zamierzałem tego dokładnie mierzyć i dokumentować, tylko sprawdzić na szybko. Linki do filmików z amatorskich pomiarów dla chętnych na priv. Poza tym zdania o xDuoo nie zmieniam: sprzęt kompletny, z zapasem mocy i świetną holografią, o ogromnych możliwościach. Ciekaw jestem bezpośredniego porównania z Fioo Q5s.

Edytowane przez Micros
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Ktos z was jako źródło uzywa Audirvana +. Czasami xduoo nie wykrywa mi dsd native. Próbowałem obu opcji w Audirvana zgodnie z opisem na stronie producenta softu I przy opcji over PCM powinno być natywnie. Nie jest. Za to jest szum. Ktos cos?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.10.2019 o 14:15, StAc napisał:

Będę musiał porównać go z Q5s, bo skoro DAP na razie ogarnięty, to przydałby się jakiś DAC/AMP. Poczekam aż dojdziecie do wniosku, motory op AMP gra w nim najlepiej :D

I jak? Miałeś okazję porównać? :) 

Czy ktoś miał możliwość porównania dźwięku z Q5 czy Q5s? Mam stare Xduoo i to świetne urządzenie za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, supernova napisał:

I jak? Miałeś okazję porównać? :) 

Czy ktoś miał możliwość porównania dźwięku z Q5 czy Q5s? Mam stare Xduoo i to świetne urządzenie za te pieniądze.

Niestety nie. @maciux popełnił świetną recenzję Q5s, w której jest porównanie do zwykłej Q5. Łap link: https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-q5s-recenzja/ Pokrywa się to z moimi wrażeniami odsłuchowymi. Czystość, holografia, detal ale nie męczący, mocy dość na chyba większość słuchawek na rynku (a już na pewno doków). Moim zdaniem z przenośnych dac ampow jakie słyszałem to Q5s>Q5>>Mojo.

 

Żeby nie robić wielkiego offtopu to czy słuchał ktoś xduoo z NightHawkami? Jak wrażenia?

Edytowane przez StAc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StAc Szkoda. Recenzje na kropce czytam regularnie. Miałem nadzieję, że może ktoś miał okazję porównać xduoo z fiio. A jakby miał ktoś nowe xduoo, z innymi niż fabryczne oamp-ami i porównał do fiio, to już w ogóle byłaby bajka.  Przedział cenowy podobny więc wybór bez odsłuchu jest dość trudny. Fiio na pewno bardziej funkcjonalne, ale xduoo ze swoim wyświetlaczem, biurkowo uzależnia 😉

Edytowane przez supernova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.01.2020 o 17:16, supernova napisał:

@StAc Szkoda. Recenzje na kropce czytam regularnie. Miałem nadzieję, że może ktoś miał okazję porównać xduoo z fiio. A jakby miał ktoś nowe xduoo, z innymi niż fabryczne oamp-ami i porównał do fiio, to już w ogóle byłaby bajka.  Przedział cenowy podobny więc wybór bez odsłuchu jest dość trudny. Fiio na pewno bardziej funkcjonalne, ale xduoo ze swoim wyświetlaczem, biurkowo uzależnia 😉

Mam możliwość porównania Fiio Q5s z xDuoo XD-05 plus. Piszcie o jakich utworach wykorzystanych do recenzji, chcielibyście przeczytać :) Mam swoje typy, ale mogę coś dodać od Was. Preferuję utwory, które znajdę w Tidal Hifi/Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.03.2020 o 18:02, Micros napisał:

Mam możliwość porównania Fiio Q5s z xDuoo XD-05 plus. Piszcie o jakich utworach wykorzystanych do recenzji, chcielibyście przeczytać :) Mam swoje typy, ale mogę coś dodać od Was. Preferuję utwory, które znajdę w Tidal Hifi/Master.


I jak wyszło porównanie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co jest grane, xDuoo zafiksował się i wszystkie pliki wyświetla jako 96.0KHZ.Obojętnie czy włącze YT czy DSD czy 192 to on wyświetla 96.Przepinam na inny telefon i wszystko wraca do normy.Wracam do swojego i 96...

Do tej pory wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon jak ja sobie z neutrona i foobara słucham.Napisałem przecież że obojętnie co włacze, nawet YT gdzie powinno być 48

 

Do tej pory było ok poza roonem.Tylko roon mi zmieniał na 96.Ale teraz co praktycznie wszystko jest pokazywane jako 96... każdy plik,Co się mogło spitolić? może usb sie uwaliło?

 

Edit: gdy podłącze do mojego note to dioda niebieska z tyłu zapala sie i gaśnie, potem mruga w zwolnionym tempie.Zapala sie na stałe tylko jak uruchomie muzyke.Jednak nie zmienia sie sampling... cały czas 96

 

Na redmi note 7 dioda po wpięciu telefonu cały czas pali sie na niebiesko i xduoo poprawnie podaje sampling... a na moim 96khz i dioda uaktywnia sie dopiero jak puszcze muzyke

 

Nie mam pojęcia co sie stało z telefonem bo xduoo działa na wszystkich telefonach oprócz mojego, na PC też normalnie pokazuje sampling.USB w telefonie nie mogło sie uwalić bo normalnie ładuje etc.

 

jak podłacze telefon to dioda niebieska z tyłu zapala sie i gaśnie.Potem sama sie na chwile zapali i znowu gaśnie - to wszystko przy wyłączonej muzyce.Jak włącze obojętnie jaką muzyke to dioda już sie zapala na stałe i wyświetlacz pokazuje 96khz nawet jak puszcze wideo z YT :/

 

Edyta: No i wrzuciłem płyte 320kbps i co pokazał xduoo?? 96.0khz :lol: Poddaje sie, xduoo napewno jest sprawny, coś sie pomieszało w komunikacji telefon-xduoo.Nie mam pojęcia, mimo pokazywania 96khz jakość muzyki nie spada w rzeczywistości

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

Jaki telefon jak ja sobie z neutrona i foobara słucham.Napisałem przecież że obojętnie co włacze, nawet YT gdzie powinno być 48

 

Do tej pory było ok poza roonem.Tylko roon mi zmieniał na 96.Ale teraz co praktycznie wszystko jest pokazywane jako 96... każdy plik,Co się mogło spitolić? może usb sie uwaliło?

 

Edit: gdy podłącze do mojego note to dioda niebieska z tyłu zapala sie i gaśnie, potem mruga w zwolnionym tempie.Zapala sie na stałe tylko jak uruchomie muzyke.Jednak nie zmienia sie sampling... cały czas 96

 

Na redmi note 7 dioda po wpięciu telefonu cały czas pali sie na niebiesko i xduoo poprawnie podaje sampling... a na moim 96khz i dioda uaktywnia sie dopiero jak puszcze muzyke

 

Nie mam pojęcia co sie stało z telefonem bo xduoo działa na wszystkich telefonach oprócz mojego, na PC też normalnie pokazuje sampling.USB w telefonie nie mogło sie uwalić bo normalnie ładuje etc.

 

jak podłacze telefon to dioda niebieska z tyłu zapala sie i gaśnie.Potem sama sie na chwile zapali i znowu gaśnie - to wszystko przy wyłączonej muzyce.Jak włącze obojętnie jaką muzyke to dioda już sie zapala na stałe i wyświetlacz pokazuje 96khz nawet jak puszcze wideo z YT 😕

 

Zerknij w opcje programisty na telefonie i pobaw się ustawieniami. Czasem aktualizacje firmware telefonu wnoszą nowe ustawienia lub resetują stare.  Jeżeli na kilku telefonach nie ma problemu to definitywnie coś się wydarzyło na tym jednym a nie w xDuoo.

Możesz też sprawdzić jak nie straszne Ci zabawy z oprogramowaniem czy przypadkiem nie kwalifikuje się xDuoo do aktualizacji oprogramowania, choć nie sądzę aby tutaj coś to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem w opcji programisty, kombinowałem różne opcje i nic.Teraz sobie zgrałem płyte 320kbps i liczyłem na przemiane a tu nic... 96khz:lol: ciekawi mnie to że dioda nie świeci sie cały czas na niebiesko tak jak powinna, ona zapala sie tylko na chwile i potem gaśnie.Wybudza sie dopiero jak puszcze muzyke.Normalnie to świeci sie przeciez cały czas.

Coś tam sie pokiełbasiło w komunikacji.Ważne że muzyka gra i jakość ta sama.Poprostu se zakleje wyświetlacz żeby sie na niego nie gapić :D Ewidentnie coś z telefonem bo amp jest cały i zdrowy

 

@bigmaras odpisz mi na allegro w sprawie tych doków

 

Edit: olałem temat, nie mam pojęcia co jest grane.Telefon spinam z xduoo i na wyświetlaczu ampa odrazu wskakuje 96.0khz, bez włączania muzyki o_O

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 00:02, deftones9 napisał:

Telefon spinam z xduoo i na wyświetlaczu ampa odrazu wskakuje 96.0khz, bez włączania muzyki o_O

 

Możliwe, że masz włączony "resampling" do 96 khz. W starym XD-05 to środkowy przycisk na obudowie, a z tego co pamiętam działało tylko dla optyka i coaxiala. Były cztery wartości, z czego pierwsza to Passtrough.

Edytowane przez griffith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem na początku ale to sie tyczy tylko optyka i coaxiala czyli tak jak piszesz.

Zainstalowałem USB playera i teraz wszystko śmiga poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Goły Burson mieści się pod obudową, niestety nie ma miejsca na kable tak aby podpiąć opka pod podstawkę. Co prawda jest trochę miejsca z lewej strony baterii więc gdyby udało mi się ją przesunąć to może v6tka weszłaby w zaznaczone miejsce i dałoby się ją spiąć z adapterem.

plus.png

Niestety bateria jest mocno przyklejona, a nie chcę próbować jej odklejać na siłę więc na razie muszę znaleźć sposób na bezinwazyjne przesunięcie baterii ;).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, Hustler napisał:

Wie ktoś może jak bateria w tym urządzeniu zniosłaby pracę typowo stacjonarną? Sprzęt wydaje się być fajny, ale u mnie przez zdecydowaną większość czasu pracowałby na biurku podłączony do komputera.

 

W nowych modelach serii XD-05 jest oddzielne złącze do zasilania i pracy jako USB DAC. Nie ma zatem wpływu na zużycie baterii sama praca choć zapewne z biegiem czasu zawsze jakieś zużycie się pojawi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności