Skocz do zawartości

Modyfikacja kolorowej warstwy na Universal IEM


Argennto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam universalne IEM NICEHCK HC5. Mam w planie starcie tej czerwonej warstwy i zastąpienie jej innym kolorem bez napisu. Warstwa koloru to ok 1mm. Planuje użyć papierów ściernych wodnych a potem zrobić to jak ten gość na filmie poniżej:

 

 

Zakupiłem tą żywice UV, lampę UV i barwniki. Niby wydaje się proste. Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie na co zwrócić uwagę podczas takiego zabiegu?

NICEHCK HC5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Argennto napisał:

Witam,

 

Posiadam universalne IEM NICEHCK HC5. Mam w planie starcie tej czerwonej warstwy i zastąpienie jej innym kolorem bez napisu. Warstwa koloru to ok 1mm. Planuje użyć papierów ściernych wodnych a potem zrobić to jak ten gość na filmie poniżej:

 

 

Zakupiłem tą żywice UV, lampę UV i barwniki. Niby wydaje się proste. Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie na co zwrócić uwagę podczas takiego zabiegu?

NICEHCK HC5.png

Nie jest to trudne - biorąc pod uwagę że masz już potrzebne rzeczy, to znaczy że wierzysz w siebie (a to już 80% sukcesu).

W takich pracach najważniejsza jest higiena pracy. Wszystko musi być kapitalnie odtłuszczone, zabezpieczone, oklejone i dobrze oświetlone. 

 

1. Najważniejsza zasada - nie spieszymy się.

2. Jak chcesz nalewać jak na filmie - nie lej za dużo (nawet za mało na początek a później dolać jak trzeba). Za dużo żelu na raz jest później nie do opanowania.

3. Jak robisz papierem ściernym, to scieraj na mokro od 320 w górę. Nie na sucho bo te plastiki zapychają papier.

4. Podczas szlifowania zwróć uwagę żeby nie zetrzeć gniazd przewodów (powinny być odlewane tak więc nie musisz się martwić o zamoczenie podczas szlifowania na mokro)

5. Jak masz kompresor to używaj jak najmniejszego ciśnienia do przedmuchu.

6. Nie używaj szlifierek z kamieniami\frezami do zeszlifowania powłoki (bo możesz uszkodzić przetworniki wibracjami)

7. Polerowanie zawsze z pastą polerską.

 

Nic trudnego :) trzymam kciuki i czekam na zdjęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Planuje wykonać kilka prób na przeźroczystej plexi już zabarwioną żywicą

3. Mam doświadczenie z papierami wodnymi. Mam od 500 do 2000 i takich zamierzam użyć

4. Tak tu będzie trzeba uważać bo są dosyć blisko zewnętrznej warstwy

7. Myślałem, że obejdzie się bez pasty polerskiej bo warstwa sama w sobie będzie miała połysk po wyschnięciu.

 

Rozumiem, że nakładając żel na zmatowioną powierzchnię pokryje on mikroszczeliny i nie będzie widoczna w środku matowa warstwa? Pozostaje jeszcze kwestia barwników. Na wszystkich jest napisane, że są do żywic epoksydowych. Ale czy na ta żywica jest bazie epoksydu? Nie jest to nigdzie napisane. A może nie ma to większego znaczenia. No nic wyjdzie na próbach.

 

Dzięki. W przyszłym tygodniu wezmę się za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Argennto napisał:

7. Myślałem, że obejdzie się bez pasty polerskiej bo warstwa sama w sobie będzie miała połysk po wyschnięciu

Możesz użyć tych patyków do polerowania co do paznokci się używa.

 

Jak nałożysz żywicę na wytarty materiał to nie będzie śladu. Tylko pamiętaj o higienie podczas przygotowania - wszelkie zabrudzenia będą super widocznie. Żywica to pewno jakiś fotopolimer - a jakiekolwiek składniki epoksydowe powinny być mocniejsze chemicznie - więc nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj kilka prób z tą żywicą. No jestem pod wrażeniem jest perfekcyjnie przeźroczysta i po utwardzeniu twarda jak kamień. Ale pojawiają się 2 problemy. Podczas mieszania pojawiają się pęcherzyki powietrza trudne do zniwelowania. Czytałem żeby podgrzać żywicę.  Barwniki, które zkaupiłem nie rozpuszczają się w tej żywicy. Poszukam innych albo zrobie transparent.

 

W dniu 29.08.2019 o 20:49, espe0 napisał:

Możesz użyć tych patyków do polerowania co do paznokci się używa.

 

Faktycznie powierzchnia po wyschnięciu mogła by być delikatnie wypolerowana. Czy chodzi o taką polerkę:

 

https://allegro.pl/oferta/elnl-polerka-do-paznokci-pilnik-lodka-180-240-7149890451

 

Czy taka gradacja wystarczy do polerowania?

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Argennto napisał:

Zrobiłem wczoraj kilka prób z tą żywicą. No jestem pod wrażeniem jest perfekcyjnie przeźroczysta i po utwardzeniu twarda jak kamień. Ale pojawiają się 2 problemy. Podczas mieszania pojawiają się pęcherzyki powietrza trudne do zniwelowania. Czytałem żeby podgrzać żywicę.  Barwniki, które zkaupiłem nie rozpuszczają się w tej żywicy. Poszukam innych albo zrobie transparent.

 

 

Faktycznie powierzchnia po wyschnięciu mogła by być delikatnie wypolerowana. Czy chodzi o taką polerkę:

 

https://allegro.pl/oferta/elnl-polerka-do-paznokci-pilnik-lodka-180-240-7149890451

 

Czy taka gradacja wystarczy do polerowania?

Wiesz co, ja takie rzeczy żonie podbieram jak potrzebuję - więc nie specjalnie się na tym znam jeśli chodzi o gradację. Zawsze możesz na szmatkę wycisnąć trochę tasty "tempo" do polerowania karoserii i tym to spolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności