Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M300 - zauroczony


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Jestem kolejny raz bardzo miło zaskoczony przez SMSL'a - M300 to rasowy DAC

Mieliście styczność z tym DAC? 

Jak zawsze na papierze wygląda dobrze, a po wpięciu w system oczarowuje. Nie chcę chwalić bo to sprzedaję, dlatego pytam was SŁUCHALIŚCIE?

 

SMSL-M300-DAC-AK4497-Hifi-DSD512-PCM768kHz-Usb.jpg_q50.jpg1 (1).jpg20190311155120222022.jpgIMG_20190829_104219.jpgIMG_20190829_104226.jpgIMG_20190829_104234.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Compton napisał:

Że połowa forum jeszcze go nie ma, to się dziwię. I to bardzo! :)

 

Pisz lepiej jak to gra vs iFi. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niepozorny wielkością DAC skrywa w sobie wielkie serce!

Gdybym nie wiedział ile on kosztuje, to po posłuchaniu celowałbym w okolice 2-3k. Szczerze.

Zaimplementowany przetwornik AKM4497 daje pełny, soczysty dźwięk o bogatym zróżnicowaniu i szerokiej przestrzeni.

W całym paśmie jest czytelny i równy. Nie ma tu podbarwień i podkolorowań.

Bas jest całkiem mocny o dobrej kontroli, raczej szybki i sprężysty. Dobrze nadaje tempo bez zbędnego przeciągania i wybrzmiewania.

Średnica są naturalna, namacalna, o odpowiedniej wadze i położeniu.

Wysokie pasmo jest detaliczne, jasne, niosące sporo powietrza. Górne pasmo jest żywe, ale to tez może być zasługa SP200, który z iFI również ten rejon ożywia.

Wzgldem iDSD Pro czuć lekkie uproszczenie prezentacji, szczególnie na wypełnieniu, rozdzielczości i barwie. Ifi gra pełniejszym dźwiękiem o jeszcze lepszej precyzji i obrysie.

Makrodynamika i dociążenie niskich częstotliwości również jest lepsza na iDSD. Średnica jest bardziej realna w wybrzmieniach i w plastyczności.

Nie mniej ten M300 jak na swoją cenę gra REWELACYJNIE. :)

 

 

 

 

44 minuty temu, vonBaron napisał:

Co to za POTĘŻNY kabel?

O jaki kabelek pytasz?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Compton napisał:

Ten niepozorny wielkością DAC skrywa w sobie wielkie serce!

Gdybym nie wiedział ile on kosztuje, to po posłuchaniu celowałbym w okolice 2-3k. Szczerze.

Zaimplementowany przetwornik AKM4497 daje pełny, soczysty dźwięk o bogatym zróżnicowaniu i szerokiej przestrzeni.

W całym paśmie jest czytelny i równy. Nie ma tu podbarwień i podkolorowań.

Bas jest całkiem mocny o dobrej kontroli, raczej szybki i sprężysty. Dobrze nadaje tempo bez zbędnego przeciągania i wybrzmiewania.

Średnica są naturalna, namacalna, o odpowiedniej wadze i położeniu.

Wysokie pasmo jest detaliczne, jasne, niosące sporo powietrza. Górne pasmo jest żywe, ale to tez może być zasługa SP200, który z iFI również ten rejon ożywia.

Wzgldem iDSD Pro czuć lekkie uproszczenie prezentacji, szczególnie na wypełnieniu, rozdzielczości i barwie. Ifi gra pełniejszym dźwiękiem o jeszcze lepszej precyzji i obrysie.

Makrodynamika i dociążenie niskich częstotliwości również jest lepsza na iDSD. Średnica jest bardziej realna w wybrzmieniach i w plastyczności.

Nie mniej ten M300 jak na swoją cenę gra REWELACYJNIE. :)

 

 

 

 

O jaki kabelek pytasz?

Taki Aune killer?

Ten kabel od słuchawek, VIVO to to raczej nie jest.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to VIVO ;)

Czy killer, to nie wiem.

Trzeba by było porównać oba.

Ale SMSL wyrasta na poważnego gracza, którego coraz częściej trzeba będzie brać pod uwagę.

Model M500 również mi się podobał na AVS, tylko to już jako combo.

Pamiętam jeszcze SMSLa Sanskirt sprzed kilku lat, to raczej średnio grało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 15:49, vonBaron napisał:

Ten kabel od słuchawek, VIVO to to raczej nie jest.


Jeśli dobrze widzę i pytasz o to co widzisz podłączone do SP200 po XLR to przejściówka z 2.5mm, a Vivo jest dalej ;) 

 

W dniu 26.01.2020 o 15:50, Compton napisał:

Tak, to VIVO ;)

Czy killer, to nie wiem.

Trzeba by było porównać oba.

Ale SMSL wyrasta na poważnego gracza, którego coraz częściej trzeba będzie brać pod uwagę.

Model M500 również mi się podobał na AVS, tylko to już jako combo.

Pamiętam jeszcze SMSLa Sanskirt sprzed kilku lat, to raczej średnio grało. ;)


Coraz bardziej mam ochotę spróbować tego SP200 z TH -610 :) 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton SP200 z TH610 - czy takie połączenie nie jest za jasne?

A ja mam pytanko odnośnie M300 - czy on ma coś wspólnego sygnaturą z Mojo, skoro taki ciepłowaty?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LuQi napisał:

Coraz bardziej mam ochotę spróbować tego SP200 z TH -610 :) 

Wypożycz na odsłuch z MP3store, o ile mają egzemplarze testowe.

 

Teraz, Karmazynowy napisał:

@Compton SP200 z TH610 - czy takie połączenie nie jest za jasne?

A ja mam pytanko odnośnie M300 - czy on ma coś wspólnego sygnaturą z Mojo, skoro taki ciepłowaty?

Dla mnie absolutnie nie.

Wydaje mi się, że u mnie D7000 na tym zestawie zagrały nawet jaśniej niż TH610 u Darka P.

 

M300 nie jest ciepłowaty a raczej soczysty. On ma raczej naturalną barwę, jest zdyscyplinowany, nie zamula, nie przyciemnia, ale gra dynamicznie, równo ale tak po ludzku, bez napinki, bez zbędnych wyostrzeń.

Jest jednak jaśniejszy od iDSD Pro, który gra gęściej, masywniej i bliższym środkiem.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj mam to cudeńko w wersji MKII z dodatkowym zasilaniem.Od wczorajszego południa słucham combo sp200+m300 i gra to dla mnie obłędnie z DT 1770 pro.Względem X1S znacznie, dosłownie znacznie poszerzyła sie scena, jest mnóstwo powietrza.Bas jest mniejszy nieco ale jest jakby taki przyjemniejszy w odbiorze niż na X1S.

X1S już odłączyłem i leci do kogoś innego.Po tym co słysze na AKM raczej dużo czasu minie zanim wróce ponownie do sabre

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przy podłaczeniu M300 do głósników mixer windowsa na max, foobar na max, volume m300 na max i głośność reguluje sobie pilotem od głósników tak? czy pilotem od m300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.01.2020 o 22:36, Darek P napisał:

20191211_130650.thumb.jpg.de9e2764c41111db69b06d1ec0fcbc67.jpg

W tej cenie ten zestaw na biurko robi naprawdę robote ;) .

 

Właśnie się zastanawiam czy by sobie tego nie sprawić zamiast X1s. Na początek może zostanie X1s jako DAC, a SP200 jako wzmak. Z drugiej strony mnie tam szerokości nie brakuje, a odjęcie na basie nie jest mile widziane. :P

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności