Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 500zł


Delfinek

Pytanie

Hej!

Ostatnio rozglądam się za nowymi słuchawkami do telefonu, za ok.500zł ale nie mogę się na nic zdecydować i nie wiem czy słuchawki z polecanych będą mi do końca pasować. Chciałbym, żeby to był dość przemyślany wybór, ponieważ męczy mnie ciągłe zmienianie słuchawek.

 

Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć jak wygląda porównanie słuchawek za 500zł bez kabla do słuchawek za 500zł z kablem? Jak dużo stracę rezygnując z kabla i czy w ogóle się tym przejmować korzystając z xiaomi redmi note 7 i słuchając głównie spotify?

No i jak wygląda porównanie pomiędzy np. słuchawkami dokanałowymi, a nausznymi w danej półce cenowej, czy decydując się na mniejsze słuchawki tracę na jakości dźwięku?

 

Odnośnie samego dźwięku chciałbym coś z mocniejszym kopem od dołu,  w szczególności, że słuchawek będę używał na mieście, a i słucham głównie rapu i metalu. Obecnie słucham słuchawek "V" i chyba są jak najbardziej spoko (isk hd9999 i bluedio tm). Ale chciałbym usłyszeć różnicę pomiędzy moimi obecnymi słuchawkami, a nowymi, po prostu chciałbym, żeby grały lepiej.

 

Zastanawiam się nad Edifier W860NB lub SONY MDR-XB950B1B (o sony brak informacji) , ale z tego co czytam to bliżej mi do Audio-Technica ATH-AR5BT, ze względu na ich brzmienie, natomiast wychodzą mi poza budżet i nie wiem czy opłaca się dopłacić, czy może zdecydować się na coś na kablu. Jak radzicie? Chyba, że np. ATH-M50X? Ważne, żeby słuchawki wyglądały w miarę ok jak na miasto, a nie jak typowe ogromne słuchawki studyjne.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z doków mogę polecić Aune E1, natomiast z BT dokanałowych Creative Outlier Air, a z nausznych Sony WH-H900n. Wszystkie trzy modele mają mocny bas i pełną średnicę, oraz niekłującą górę pasma. Teraz kwestia wygody - zarówno E1, jak i Outlier Air to dokanałówki, więc kwestia preferencji i ułożenia w uchu, z kolei WH-H900n z racji zamkniętej budowy, będą grzały uszy po 1h.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Xb950 zależnie od opinii, gustu i słuchu - mają owszem i mocny bas (acz jak dla mnie mega misiowaty, brak mu kopa), ale właśnie wg niektórych nie zalewają reszty dźwięków, a wg innych zdecydowanie wchodzą na średnicę. Za to góra jest łagodna tak baranek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Słuchawki bezprzewodowe oferują przede wszystkim wygodę wynikającą z braku kabla. Jakość dźwięku odgrywa rolę drugorzędną. W efekcie, jakość dźwięku na słuchawkach bezprzewodowych ustępuje tej, ze słuchawek przewodowych za połowę ceny. Dodatkowo, kupując słuchawki bezprzewodowe trzeba wziąć pod uwagę sprzęt, z którego będzie odtwarzana muzyka. Smartfony z Androidem mają dość ubogą implementację SBC oraz AAC (są jednak wyjąki), a na dodatek wymagają przetwarzania dźwięku "w locie" z czym większość smartfonów sobie nie radzi. Podobnie jest z kodekami aptX oraz aptX HD, które w praktyce potrafią zapewnić gorszą jakość niż iPhone 7 z kodekiem AAC (sprawdzane na przykładzie OnePlus 7 Pro).

Przy wyborze słuchawek dokanałowych warto wziąć pod uwagę ich negatywny wpływ na słuch.
Jeśli masz możliwość to idź do sklepu i sprawdź sobie modele Sony WH-CH700n oraz ATH-SR30BT.
Weź jednak pod uwagę, że Redmi Note 7 jest kiepskim wyborem do słuchania muzyki i LG V30/40/50 oraz HTC U11, U11+, U12+ zapewnią dużo lepsze brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Play napisał:

Xb950 zależnie od opinii, gustu i słuchu - mają owszem i mocny bas (acz jak dla mnie mega misiowaty, brak mu kopa), ale właśnie wg niektórych nie zalewają reszty dźwięków, a wg innych zdecydowanie wchodzą na średnicę. Za to góra jest łagodna tak baranek

No a całościowo jak grają w porównaniu do innych słuchawek do 500zl? To będzie dobry wybór? Czy może coś innego? I skoro te nie mają kopa to co będzie miało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Meganest napisał:

Słuchawki bezprzewodowe oferują przede wszystkim wygodę wynikającą z braku kabla. Jakość dźwięku odgrywa rolę drugorzędną. W efekcie, jakość dźwięku na słuchawkach bezprzewodowych ustępuje tej, ze słuchawek przewodowych za połowę ceny. Dodatkowo, kupując słuchawki bezprzewodowe trzeba wziąć pod uwagę sprzęt, z którego będzie odtwarzana muzyka. Smartfony z Androidem mają dość ubogą implementację SBC oraz AAC (są jednak wyjąki), a na dodatek wymagają przetwarzania dźwięku "w locie" z czym większość smartfonów sobie nie radzi. Podobnie jest z kodekami aptX oraz aptX HD, które w praktyce potrafią zapewnić gorszą jakość niż iPhone 7 z kodekiem AAC (sprawdzane na przykładzie OnePlus 7 Pro).

Przy wyborze słuchawek dokanałowych warto wziąć pod uwagę ich negatywny wpływ na słuch.
Jeśli masz możliwość to idź do sklepu i sprawdź sobie modele Sony WH-CH700n oraz ATH-SR30BT.
Weź jednak pod uwagę, że Redmi Note 7 jest kiepskim wyborem do słuchania muzyki i LG V30/40/50 oraz HTC U11, U11+, U12+ zapewnią dużo lepsze brzmienie.

Mam świadomość, że nie jest to najlepszy smartfon do muzyki. Używam obecnie słuchawki bezprzewodowe bluedio tm i jak na słuchawki za taką cenę grają bardzo fajnie i stąd to moje zainteresowanie słuchawkami bezprzewodowymi. Pójdę do sklepu i sprawdzę te modele, natomiast jeśli nie bezprzewodowe, to w co celować? Bo jak mimo wszystko kabel ma grać dużo lepiej to nie ma co. Chyba, że na moim smartfonie i tak nie usłyszę różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo się zaczyna dziać w tym budżecie, zerknij na Dunu Titan 6 oraz iBasso IT01

https://forum.mp3store.pl/topic/150060-test-s%C5%82uchawek-ibasso-it01/

https://forum.mp3store.pl/topic/78970-fanklub-dunu/page/5/

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, neonlight napisał:

Z doków mogę polecić Aune E1, natomiast z BT dokanałowych Creative Outlier Air, a z nausznych Sony WH-H900n. Wszystkie trzy modele mają mocny bas i pełną średnicę, oraz niekłującą górę pasma. Teraz kwestia wygody - zarówno E1, jak i Outlier Air to dokanałówki, więc kwestia preferencji i ułożenia w uchu, z kolei WH-H900n z racji zamkniętej budowy, będą grzały uszy po 1h.

Te WH niestety mocno wykraczają poza budżet. Coś taniej się nie da? 😕

12 godzin temu, bigmaras napisał:

Sporo się zaczyna dziać w tym budżecie, zerknij na Dunu Titan 6 oraz iBasso IT01

https://forum.mp3store.pl/topic/150060-test-s%C5%82uchawek-ibasso-it01/

https://forum.mp3store.pl/topic/78970-fanklub-dunu/page/5/

 

12 godzin temu, StAc napisał:

To ja może mniej standardowo. Cozoy Hera.

Chyba mimo wszystko postawie na coś nausznego, ale dziękuję za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.09.2019 o 18:23, Delfinek napisał:

Mam świadomość, że nie jest to najlepszy smartfon do muzyki. Używam obecnie słuchawki bezprzewodowe bluedio tm i jak na słuchawki za taką cenę grają bardzo fajnie i stąd to moje zainteresowanie słuchawkami bezprzewodowymi. Pójdę do sklepu i sprawdzę te modele, natomiast jeśli nie bezprzewodowe, to w co celować? Bo jak mimo wszystko kabel ma grać dużo lepiej to nie ma co. Chyba, że na moim smartfonie i tak nie usłyszę różnicy?

 

Jeśli masz możliwość dołożenia +- 50 zł to warto sprawdzić

- Edifier H880

- Musical Fidelity Mf-100

- BEYERDYNAMIC Custom One Pro

 

Przekraczają budżet o około 50zł, jednak powinny cieszyć przez lata.

 

Jeśli nie to wspomniane przez Ciebie Edifier W860NB powinny zdać egzamin, ale najlepiej najpierw przetestować. Recenzje w internecie swoje, ale nic nie zastąpi kontaktu ze sprzętem i możliwości potestowania.

 

Jakość dźwięku bezprzewodowego kuleje w większośći smartfonów z Androidem poza LG V30 (i nowszymi) oraz HTC U11 (i nowszymi). Złącze mini-jack odchodzi w zapomnienie, jednak w takim RN7 zapewni zdecydowanie lepszą jakość niż BT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Meganest napisał:

 

Jeśli masz możliwość dołożenia +- 50 zł to warto sprawdzić

- Edifier H880

- Musical Fidelity Mf-100

- BEYERDYNAMIC Custom One Pro

 

Przekraczają budżet o około 50zł, jednak powinny cieszyć przez lata.

Niekoniecznie przekracza MF100, na amazon.de nówki za niecałe 57 euro z przesyłką do Polski. Sam niedawno brałem drugie na zapas :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Meganest napisał:

 

Jeśli masz możliwość dołożenia +- 50 zł to warto sprawdzić

- Edifier H880

- Musical Fidelity Mf-100

- BEYERDYNAMIC Custom One Pro

 

Przekraczają budżet o około 50zł, jednak powinny cieszyć przez lata.

 

Jeśli nie to wspomniane przez Ciebie Edifier W860NB powinny zdać egzamin, ale najlepiej najpierw przetestować. Recenzje w internecie swoje, ale nic nie zastąpi kontaktu ze sprzętem i możliwości potestowania.

 

Jakość dźwięku bezprzewodowego kuleje w większośći smartfonów z Androidem poza LG V30 (i nowszymi) oraz HTC U11 (i nowszymi). Złącze mini-jack odchodzi w zapomnienie, jednak w takim RN7 zapewni zdecydowanie lepszą jakość niż BT.

 

W dniu 3.09.2019 o 18:48, neonlight napisał:

Z doków mogę polecić Aune E1, natomiast z BT dokanałowych Creative Outlier Air, a z nausznych Sony WH-H900n. Wszystkie trzy modele mają mocny bas i pełną średnicę, oraz niekłującą górę pasma. Teraz kwestia wygody - zarówno E1, jak i Outlier Air to dokanałówki, więc kwestia preferencji i ułożenia w uchu, z kolei WH-H900n z racji zamkniętej budowy, będą grzały uszy po 1h.

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Niekoniecznie przekracza MF100, na amazon.de nówki za niecałe 57 euro z przesyłką do Polski. Sam niedawno brałem drugie na zapas :)

Gdzie mogę przetestować MF100 oraz Sony wh 900n w Krakowie? 

Te MF100 wydają się być całkiem spoko, ale to jakaś spoko firma i będzie wszystko ok np w przypadku gwarancji? Bo szczerze to pierwszy raz słyszę o niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Delfinek napisał:

 

Gdzie mogę przetestować MF100 oraz Sony wh 900n w Krakowie? 

Te MF100 wydają się być całkiem spoko, ale to jakaś spoko firma i będzie wszystko ok np w przypadku gwarancji? Bo szczerze to pierwszy raz słyszę o niej. 

Ja swoje pierwsze MF100 mam 4 lata i tylko pady się zużyły, ale to normalne przy dość intensywnym użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie to byłem w sklepie i posłuchałem chwilkę sony wh 900n no i wydają się całkiem spoko, dużo bajerów mają, także jakby udało się je kupić na jakiejś promocji to byłoby spoko, bo 900zł to chyba zbyt dużo. Jak u nich z działaniem tego systemu noise cancelling? Podobno sony ma jeden z lepszych. W sklepie średnio mogłem sprawdzić działanie akurat tego systemu 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności