Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO K5 Pro Desktop DAC and Amplifier


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy produkt - stacjonarny DAC/AMP - rozwinięcie K5 - bez możliwości stacji dokującej.

DAC oparty o AK4493

 

Strona producenta: https://www.fiio.com/K5pro

 

Dane techniczne:

High-performance DAC: AK4493
USB decoding chip:XMOS XUF208
Specially designed audio architecture: second order LPF+analog volume adjustment + voltage amplification +current drive
Variety of inputs: coaxial/optical/RCA line-in
Variety of outputs:6.35mm (1/4 in.) headphone out/RCA line-out
Gain control: low, medium, and high gain
USB DAC:768K/32Bitand native DSD decoding
RGB sampling rate indicator: blue/green/yellow


 

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nic :( 

 

W weekend chciałbym podjąć decyzję: FIIO K5 Pro vs Topping DX3 Pro v2

 

Obecnie używam Topping MX3 i jestem mega zadowolony, ale zdecydowałem się dokupić "tradycyjny" wzmacniacz, więc szukam DAC/AMP Combo :)

 

Topping MX3 ma BT, ale kosztuje +/- tyle co zestaw FIIO K5 Pro + Xduoo XQ-50, tak więc w kategorii "funkcjonalność & cena" jest remis :) 

 

________________

 

Przy okazji zapytam o doświadczenia (zakupowe) z www.audiophonics.fr

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 10.10.2019 o 23:55, marek_m napisał:

Nikt nic :( 

 

W weekend chciałbym podjąć decyzję: FIIO K5 Pro vs Topping DX3 Pro v2

 

Obecnie używam Topping MX3 i jestem mega zadowolony, ale zdecydowałem się dokupić "tradycyjny" wzmacniacz, więc szukam DAC/AMP Combo :)

 

Topping MX3 ma BT, ale kosztuje +/- tyle co zestaw FIIO K5 Pro + Xduoo XQ-50, tak więc w kategorii "funkcjonalność & cena" jest remis :) 

 

________________

 

Przy okazji zapytam o doświadczenia (zakupowe) z www.audiophonics.fr

 

Podobno E30+L30 to poziom w górę w stosunku do K5 pro, Myślę, że D3pro by zbytnio nie odstawał, więc w jego stronę bym się kierował, a najlepiej E30+L30 wyczerpanie tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę starawy :D 

 

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Podobno E30+L30 to poziom w górę w stosunku do K5 pro

 

Zamówiłem, ale ostatecznie zmieniłem na IFI ZEN Blue & IFI ZEN CAN i jestem bardzo zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Podobno E30+L30 to poziom w górę w stosunku do K5 pro, Myślę, że D3pro by zbytnio nie odstawał, więc w jego stronę bym się kierował, a najlepiej E30+L30 wyczerpanie tematu. :)

Automatyczne włączanie/wyłączanie w E30 nie widzi mi się, ale L30 jestem ciekaw. Tylko jak znowu miałbym mieć VAT dodany to słaby interes.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACa można mieć od innego producenta albo inny model i też będzie dobrze, tutaj jednak ładnie to wygląda, a z lepszym zasilaniem E30 podobno wyróżnia się jakością. O wyłączaniu się nie wiedziałem. 

 

Myślę, że nawet z podatkami L30 dalej warto nabyć, choć w cenie bez podatków to jest chyba best buy. Przyznam że trochę podrażnił mojego wewnętrznego sknerę i zacząłem myśleć o "downgrade" z sp200, nauczyłem się jednak, póki się czegoś nie sprawdzi i coś nieudowodni to swojej lepszości to lepiej nie ruszać tego co jest już dobre, a dźwięk z sp200 z D10 mnie urzeka i nie wyobrażam sobie lepszego grania za tą kasę. Jest na poziomie sprawnej S16stki tylko inny charakter. S16stka zmiękcza i subtelnie ociepla granie, dodatkowo podkreslając walory przestrzenne. W D10+SP200 ciężko nazwać co się dzieje, nie ma tam ostrości ale jednocześnie nie ma zmiękczenia, nie ma podkreślania, a jednak wszystko jest takie dobre, że niczego nie brakuje - piur muzik. Ja D10 lubiłem z TheWire i FCLem, ale z SP200 pokazał się z jeszcze lepszej strony.

 

Gdybym miał sprawnego S16 to bym nie potrzebował nic innego. Jednak stawiając oba te źródła obok siebie chciałoby się zachować oba. Z tym że jakbym nabył najpierw D10+SP200 to nie szukałbym już nic innego. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności