Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DT990 VS K712 PRO


babymoore

Pytanie

Witam. Mam problem z DT990, mianowicie z wygodą. W Beyerdynamicach pady są troszkę zbyt małe i płytkie do tego stopnia że uszy lekko opierają się o wewnętrzną stronę muszli, AKG K712 ma pady memory foam i wydaje mi się że będą troszkę głębsze i większe. Miał koś styczność z tymi słuchawkami i jest w wstanie to potwierdzić ? Czy może w tej cenie będą wygodniejsze słuchawki ?

Edytowane przez babymoore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
22 minuty temu, marek_m napisał:

 

Serio 🙄 

 

 

Nie mam pytań :D 

 

Może jak ich mocno nie rozkładasz, to Ci się trzymają. Ja Dt880 czy T90 rozkładam prawie na maksimum (bo tak mi brzmią najlepiej) i bardzo często ten mechanizm się przestawia. Mimo wszystko pisanie od świetnie spasowanym mechanizmie w Beyerdynamic, to mocne przegięcie, biorąc pod uwagę ile osób ma z nim problemy :D

 

22 minuty temu, babymoore napisał:

konstrukcja przypomina mi moje nieszczęsne HM5, mianowicie cienkie widełki z plastiku.

 

Nie są cienkie i jakoś trudno mi sobie wyobrazić ich uszkodzenie w normalnym użytkowaniu. Ale, jak mówiłem, to trzeba samemu sprawdzić, iść do sklepu, pomacać, itp. Bo jak widać co użytkownik, to opinia :D Są ludzie zadowoleni z regulacji w Beyerdynamic, pewnie nawet są i tacy, co im się gumka od majtek z AKG nie rozciąga :DTu się trzeba kierować wyłącznie własną opinią i doświadczeniami :)

 

 

 

 

 

beyerdynamic.png

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Widocznie koledzy nie zwracacie uwagi, jak regulacja sama przeskoczy o 1 czy 2 oczka. Ja akurat na to zwracam uwagę. Problem występuje raczej we wszystkich Beyerdynamic, chociaż pewnie w mniejszym lub większym stopniu zależnie od egzemplarza (w moich 880-tkach lewa strona w zasadzie się trzyma, a prawa sama się przestawia bardzo często). W HD650 ta regulacja była o wiele solidniejsza.

Ja akurat zwracałem na to uwagę i nadal pamiętam, że używałem ich rozsuniętych na "cztery kropki". ^_^

Jak już przy Beyerdynamicach jesteśmy to moje lubiły sobie strzelić podczas zakładania tzn. ten mechanizm, który dawał nieco luzu muszlom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Hustler napisał:

Ja akurat zwracałem na to uwagę i nadal pamiętam, że używałem ich rozsuniętych na "cztery kropki". ^_^

Jak już przy Beyerdynamicach jesteśmy to moje lubiły sobie strzelić podczas zakładania tzn. ten mechanizm, który dawał nieco luzu muszlom.

To nie mechanizm tylko widełki ocierają się o pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Hustler napisał:

Ja akurat zwracałem na to uwagę i nadal pamiętam, że używałem ich rozsuniętych na "cztery kropki". ^_^

Jak już przy Beyerdynamicach jesteśmy to moje lubiły sobie strzelić podczas zakładania tzn. ten mechanizm, który dawał nieco luzu muszlom.

 

Przy ustawieniu na 4 to mi się też nie przestawiają. Tylko ja mam ustawione na 7 albo coś takiego i na takim ustawieniu wszystkie Beyery jakie miałem miały skłonność do przestawiania się. A ustawione na 4, to ja ich nawet nie wcisnę na uszy, bo mam za duży łeb :D

Jakby to powiedzieć, uwielbiam Beyerdynamic, miałem w sumie pewnie z kilkanaście ich słuchawek, wiele dobrego o nich mogę powiedzieć, ale ten mechanizm regulacji, to akurat jest dość kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Adrian_Killac napisał:

Miałem DT880 Edition i obecnie posiadam K712. Oprócz tego ze Beyerdynamici miały nieco głębsze pady, to komfort bardzo podobny. Wydaje mi się, ze AKG maja mniejszy nacisk na głowę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Beyery mają głębsze pady ? Wszędzie słyszałem że jest własnie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Minęło trochę czasu, zdążyłem przetestować HD599 które okazały się dużo bardziej niewygodne  od DT990 głównie za sprawą twardych nausznic które nie są tak miłe w dotyku jak Beyerdynamic. Z tych dwóch wolę zdecydowanie DT990, teraz pozostaje mi wrócić do Beyerdynamiców lub spróbować słuchawek dokanałowych. Czy takie np. FiiO F9 PRO są w stanie dać podobny jakościowo dźwięk jak  Beyery czy do użytku domowego lepiej nie pchać się w dokanałówki i kupić pełnowymiarowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Sennheiser zaczyna się od HD580/HD600/HD650, niektórzy nawet twierdzą, że na nich się też kończy :P

 

Moze tak byc. 

Mialem jednoczesnie :

600/6XX/580/58X 

58X to naleza jednak do polki nizej czyli rodziny 599 itp 

 

Beyery i senki to zupełnie inaczej grajace sluchawki. 

 

Nowe pady w beyerach sa doac glebokie, te w senkach beda kapke glebsze ale znow, calkowicie inne granie. 

 

Szedlbym w k712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wróciłem jak syn marnotrawny  do Beyerkówi i po przeżyciach z HD599 założenie DT990 na głowę równało się z uczuciem wtulenia głowy w świeżą mięciutką poduszkę. Pady przy Sennheiserach były twarde i szorstkie w dotyku, ogólnie wygoda 2/10, jak tylko je założyłem na głowę pierwszy raz odrazu pożałowałem że wymieniłem Beyerki. Nie wiem jak oni to robią ale gdy miałem Senki na głowie czułem że są całe z plastiku, docisk też był taki dziwny a przy DT990 wszystko jest tak jak należy. Już ich nigdy nie wymienię na nic innego chyba że na coś lepszego ze stajni Beyerdynamic :) A co do dźwięku to HD599 były nuuuuuuuuuuudne do takiego stopnia że nie chciało mi się słuchać muzyki, Beyerki inna bajka 🤩  Takie moje odczucia wobec tych 2 modeli.

Edytowane przez babymoore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma to jak porównać słabe średniaki do udanych. W swojej klasie dt770/880/990 są udane o ile wyjdą z fabryki jak trzeba.
Porównywać to dt880 do hd600 jeśli chodzi o marki.

Hd5xx bym nie kupił a dt990 słyszałem kilka par z tak różna powtarzalnością i graniem że można inny model zrobić.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, retter napisał:

Nie ma to jak porównać słabe średniaki do udanych. W swojej klasie dt770/880/990 są udane o ile wyjdą z fabryki jak trzeba.
Porównywać to dt880 do hd600 jeśli chodzi o marki.

Hd5xx bym nie kupił a dt990 słyszałem kilka par z tak różna powtarzalnością i graniem że można inny model zrobić.

pisane mobilnie
 

Ja głownie porównałem wygodę, co masz namyśli że 990 są udane o ile wyjdą z fabryki jak trzeba, słaba kontrola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazję spróbować skórzanych padów od Brainwavz z DT990 i aż takiej różnicy się nie spodziewałem tylko że na minus. Scena magicznie znikła, słuchawki zaczęły grać "w głowie" i pojawił się efekt studni. Z ładnego muzykalnego brzmienia na welurach dźwięk zmienił się w dudnienie, ogólnie potężny efekt parności. Nie polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności