Skocz do zawartości
  • 0

DT990 VS K712 PRO


babymoore

Pytanie

Witam. Mam problem z DT990, mianowicie z wygodą. W Beyerdynamicach pady są troszkę zbyt małe i płytkie do tego stopnia że uszy lekko opierają się o wewnętrzną stronę muszli, AKG K712 ma pady memory foam i wydaje mi się że będą troszkę głębsze i większe. Miał koś styczność z tymi słuchawkami i jest w wstanie to potwierdzić ? Czy może w tej cenie będą wygodniejsze słuchawki ?

Edytowane przez babymoore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 minut temu, retter napisał:

Wymień pady zamiast kupować kolejne słuchawki.

pisane mobilnie
 

Dzięki za odpowiedź, DT990 mam jeszcze czas oddać więc nie stracę nic :) Teraz stawiam na pierwszym miejscu wygodę gdyż nic z super brzmiących słuchawek jeśli cały czas irytuje mnie uwieranie i cały czas muszę je poprawiać.

Edytowane przez babymoore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim Panom za odpowiedzi. Niby słuchawki Beyerdynamic wykonane bardzo solidnie ale mechanizm wysuwania jest tak luźny że przy zakładaniu trzeba go przytrzymać żeby się nie ześlizgnął. HD600 ponoć niezłe imadło więc chyba odpadają, zresztą i tak sporo droższe. Gdybym  sam mieszkał w domu to kupiłbym kolumny i problem z głowy, Brainwavz HM5 były bardzo wygodne tylko szkoda że konstrukcja posypała się po kilku miesiącach. Są jeszcze oprócz K712 inne słuchawki godne polecenia biorąc pod uwagę pojemność na uszy i ogólną wygodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, babymoore napisał:

Dziękuję wszystkim Panom za odpowiedzi. Niby słuchawki Beyerdynamic wykonane bardzo solidnie ale mechanizm wysuwania jest tak luźny że przy zakładaniu trzeba go przytrzymać żeby się nie ześlizgnął. HD600 ponoć niezłe imadło więc chyba odpadają, zresztą i tak sporo droższe. Gdybym  sam mieszkał w domu to kupiłbym kolumny i problem z głowy, Brainwavz HM5 były bardzo wygodne tylko szkoda że konstrukcja posypała się po kilku miesiącach. Są jeszcze oprócz K712 inne słuchawki godne polecenia biorąc pod uwagę pojemność na uszy i ogólną wygodę ?

Philips Fidelio X2 - są dość ciężkie, ale naprawdę dobrze wykonane i użyte materiały są wysokiej jakości. System z opaską znany z AKG, nacisk większy niż w AKG, pady miłe w dotyku, a dzięki przetwornikowi zamocowanemu pod kątem jest jeszcze więcej miejsca i trzeba by być chyba gackiem, aby uszy opierały się o głośnik. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Hustler napisał:

Philips Fidelio X2 - są dość ciężkie, ale naprawdę dobrze wykonane i użyte materiały są wysokiej jakości. System z opaską znany z AKG, nacisk większy niż w AKG, pady miłe w dotyku, a dzięki przetwornikowi zamocowanemu pod kątem jest jeszcze więcej miejsca i trzeba by być chyba gackiem, aby uszy opierały się o głośnik. :)

Już dawno bym je kupił gdyby były dostępne w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@babymoore jak podobały Ci się hm5 to może wybierzesz coś o tej samej konstrukcji? Np snab euphony af-100? Są tańsze. Poprawione zostały w nich wady konstrukcyjne brainwavza. Dodatkowo całkiem bogate wyposażenie jak za tę cenę- drugie pady i case

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, THABAL napisał:

@babymoore jak podobały Ci się hm5 to może wybierzesz coś o tej samej konstrukcji? Np snab euphony af-100? Są tańsze. Poprawione zostały w nich wady konstrukcyjne brainwavza. Dodatkowo całkiem bogate wyposażenie jak za tę cenę- drugie pady i case

Miałem 2 rewizje HM5 w których też niby zostały poprawione wady konstrukcyjne, a widełki po wymianie na nowe pękły po 2 tygodniach. Słuchawki nawet mi nigdy nie spadły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam BD DT770 i DT990 - obie pary uważam za wygodne i solidnie wykonane.

 

Wniosek z tego taki, że każdy musi testować na własnej głowie - opinie innych (szczególnie w kwestii wygody) są niemiarodajne :) 

_____

Jeżeli ucisk słuchawek jest za duży, można je na kilka dni założyć na piłkę od siatkówki - na ogół pomaga :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, babymoore napisał:

HD600 ponoć niezłe imadło więc chyba odpadają, zresztą i tak sporo droższe.

 

Właśnie HD600 mogą być dla Ciebie najwygodniejsze, bo one są owalne nie okrągłe i jest dużo miejsca między uchem a przetwornikiem. Ale bez sprawdzenia samemu, to można tylko zgadywać.

Proponuję jednak zacząć od lekkiego odgięcia pałąka w DT990 bo ma duży nacisk i stąd pewnie się bierze niewygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Właśnie HD600 mogą być dla Ciebie najwygodniejsze, bo one są owalne nie okrągłe i jest dużo miejsca między uchem a przetwornikiem. Ale bez sprawdzenia samemu, to można tylko zgadywać.
Proponuję jednak zacząć od lekkiego odgięcia pałąka w DT990 bo ma duży nacisk i stąd pewnie się bierze niewygoda.
Brak komfortu bierze się z ubitych padów, to samo będzie w hd600 i innych. Wole to niż sztywne pamięciowe akg.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie najwygodniejsze od Beyerdynamic są T90 które ten nacisk mają bardzo mały.

A HD600 moim zdaniem świetnie zaprojektowane słuchawki - kształt dopasowany do uszu, dużo miejsca, nic nie uciska, do tego dobra regulacja - nic się samo nie przestawia jak w Beyerach, o gumkach od majtek w AKG już nawet nie mówię...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co się Wam w bajerach "samo przestawia" ?

 

3 godziny temu, marek_m napisał:

Mam BD DT770 i DT990 - obie pary uważam za wygodne i solidnie wykonane...

 

Obie pary mam od nowości (dbam) i są solidne jak skała :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widocznie koledzy nie zwracacie uwagi, jak regulacja sama przeskoczy o 1 czy 2 oczka. Ja akurat na to zwracam uwagę. Problem występuje raczej we wszystkich Beyerdynamic, chociaż pewnie w mniejszym lub większym stopniu zależnie od egzemplarza (w moich 880-tkach lewa strona w zasadzie się trzyma, a prawa sama się przestawia bardzo często). W HD650 ta regulacja była o wiele solidniejsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Kuba_622 napisał:

Widocznie koledzy nie zwracacie uwagi, jak regulacja sama przeskoczy o 1 czy 2 oczka. Ja akurat na to zwracam uwagę....

 

Serio 🙄 

 

6 minut temu, Kuba_622 napisał:

...Problem występuje raczej we wszystkich Beyerdynamic...

 

Nie mam pytań :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, retter napisał:

Brak komfortu bierze się z ubitych padów, to samo będzie w hd600 i innych. Wole to niż sztywne pamięciowe akg.

pisane mobilnie
 

Niekoniecznie, HM5 używałem dość dużo więc pady zdążyły się mocno ubić a komfort i tak nic nie uciskało. Dodam też że przy DT990 odczuwam mocniejszy docisk z jednej strony, słuchawki próbowałem rozciągnąć, ucisk zmniejszył się ale na kształt muszli to nie pomoże. Dziękuję wam wszystkim za tak aktywną dyskusje, naprawdę to pomaga ;) Ze względu na kształt muszli zainteresowałem się też HD650, tylko że tutaj konstrukcja przypomina mi moje nieszczęsne HM5, mianowicie cienkie widełki z plastiku. Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć jak z ich wytrzymałością, a może Sennheiser zatopił metalowe widełki z plastiku ? Jako źródło narazie mam Fiio E10k Olympus 2 i DT990 z 250 ohm daje rade, HD650 mają większą impedencje ale za to większą czułość więc powinny być wystarczająco głośne ? Pomijam na razie  synergie bo źródło napewno będe kupował lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności