Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dyfuzory z styroduru czy regał z książkami


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do bardziej obeznanych osób w tematach akustyki.

Potrzebuję poprawić akustykę na ścianie za plecami podczas słuchania.

Co Waszym zdaniem lepiej się sprawdzi jako rozpraszacz fal akustycznych?

 

Tu link do paneli z styroduru>

https://www.olx.pl/oferta/dyfuzor-schroedera-qrd-n31-panel-akustyczny-vicoustic-hofa-2-szt-CID751-IDyuk4d.html#bc88b7b7c9

 

Lub regał z książkami przypadkowo ułożonymi, głębokość do 30cm zakładając, że oba rozwiązania pokrywały taka samą wielkość ściany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi o gęstość materiału im niższa częstotliwość tym gęstszy materiał musi być. Styrodur ma to do siebie ze panel z niego jest meeega leki 2 kołki wystarczy, taki sam ale z drewna 4 spore kołki może być za mało.

Sufitowe lepiej by było aby były lekkie. Uwaga to delikatny materiał lekkie uderzenie i masz ubytki.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, ile od tej ściany jest twoja głowa podczas odsłuchu. Fachowcy twierdzą, że przy odległości poniżej 90 cm to ma średni sens. W ogóle to co się dzieje, że chcesz rozpraszać fale? Może lepszy byłby absorber, jeśli masz np. pogłos w mieszkaniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za dobre rady.

Siedzę dokładnie z 50-60cm od tylnej ściany, mam mały pokój i takie warunki muszę przeboleć.

 

Dawniej miałem sciane zawaloną regałem z książkami w dużej powierzchni całej ściany.

Efekty mnie satysfakcjonowały, głowę miałem gdzieś około 50cm od ściany, zaś od samych książek może 20cm.

Ciekawi mnie właśnie co daje lepszy zakres rozpraszania?

Nikt tak naprawdę nie robił pomiarów przy użyciu książek więc trzeba to jakoś brać na logikę?

 

Absorbery też testowałem na tylnej scanie, nawet niezłe się sprawdzały o ile nie przetłumie pokoju, lecz w moim całym pokoju brakuje zróżnicowania powierzchni, dlatego chce działać trochę z rozpraszaniem fal.

 

Obecnie wysokich tonów mam za dużo względem reszty, dawniej przy użyciu dużej ilości książek bardzo pozytywnie ogarnąłem te jasność w dźwięku.

Dlatego dalej się zastanawiam czy tak mała masa styroduru będzie tak samo dobrze rozpraszać fale w możliwie sporym zakresie.

 

Dodam zdjęcie co ugrałem bawiąc się z akustyka i według mnie dawało to fajne efekty.

Clipboard01.jpg.0d81061482abecb3e10f7b7e8ba05324.jpg

 

 

 

Edytowane przez Aro91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamówię te panele z styroduru.

Nie podoba mi się zbytnie pochłanianie dźwięku książek w wysokich tonach jak to mówi gość w tym filmiku.

Zaryzykuje i sam przetestuje je, zakładając te panele przed sam regal z książkami w centrum tylnej ściany.

Opisze czy takie panele się sprawdza w moim przypadku.

Kupie 4 male sztuki 50x50x13cm

Dziękuje za pomoc o/

@retterTak jest bawiłem się przewodami, zasłony zmienione na większe pofałdowane, w tym konkretnym przypadku jednak skupie się na ścianie za plecami.

Więc przewody też zmienię, być może pomyśle nad jakimś niewielkim absorberem na frontowa ścianę, ale to już zobaczymy.

 

 

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności