Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz audio do 2000 zł z nastawieniem głównie na jakość dźwięku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Tworzę ten temat gdyż chciałbym się dowiedzieć jaki odtwarzacz który ma służyć właściwie tylko do muzyki polecacie na podstawie swoich doświadczeń i przeżyć w przedziale cenowym do 2000zł. Moje oczekiwania to aby grał czysto, przejrzyście, wysoką rozdzielczością i soczyście napawał uszy basem. Muzyka jakiej słucham to generalnie prawie wszystko przez elektroniczną po instrumentalną typu jazz i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko funkcjonalność z epoki kamienia lupanego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o ibasso i innych Markach? Trochę mi zależy aby miał wbudowany eq w razie gdyby coś mi nie podpasowało z jakimś pasmem ale z tego co czytam alien+ nie jest zbyt muzykalny więc raczej mi nie podpasuje. Zależy mi też na tym aby nie był mocno podkoloryzowany ale żeby bas był tam gdzie go trzeba, a nie z automatu bass boost + 5db. Zapomniałem wspomnieć jeszcze aby miał trochę mocy w zapasie i dało się trochę głośniej słuchać bez zmartwienia że po przekroczeniu jakiegoś progu zacznie trzeszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odtwarzacz ma być nowy to jedź do salonu audio na odsłuchy porównawcze (2k zł to dużo kasy, więc niech salon też włoży w zadowolenie klienta trochę wysiłku).

Jeżeli używany to możesz kupować kolejne modele (pod warunkiem rozsądnej ceny) i jak Ci się nie spodoba to sprzedać bez straty.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz ale niestety z lekka brak czasu uniemożliwia spędzenia w salonie minimum godziny. Dlatego też pytam się was koledzy co byście poradzili ze swoich punktów widzenia a co odzucicili mając dane do wyfiltrowania w swoich magazynach wiedzy i doświadczeń. Jakby co nie jestem też osobą mega wybredną czepiającą się kolejno różnych pasm do dziesiętnych po przecinku. Ale wiem co kiedy gra a kiedy nie . Rozmyślałem ostatnio nad dx90 i dx150 ale żadnego z nich nie słuchałem. Czysto poglądowo wybrałem akurat te modele ale jestem otwarty na propozycje innych marek jak najbardziej.

Tak więc forumowicze doradzicie coś? Poza udaniem się do sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zagra na tych bose które mam to zagrają na innych. Tylko zależy mi aby odtwarzacz był mocny i miał super brzmienie. W grę mogą wchodzić używane egzemplarze sprzed paru lat, najważniejsze aby grał. I nie tylko w jakąś stronę, tylko żeby grał zawsze dobrze, nie zależnie od rodzaju Muzyki.

Edytowane przez Djolo43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem jakis czas duetu x5 + wzmacniacz.

X5 można powiedzieć udany grajek, do dokow i lekkich w napędzeniu starczy. Za to jak miałem wymagające albo dołu za, malo bas boost ;D tu sie basu nie będzie za mało ani za duzo bo masz eq x5

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sr15 bym brał jak się pokaże w tych pieniądzach. Alien + gra świetnie, ale.. no fakt też, że mi zdechł w niewyjaśnionych okolicznościach mnie zniechęcił. Sama funkcjonalność.. da się z tym żyć. 

DX158 bez moda mi się nie podobał. Dobrze, że  się dało poprawić conieco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic od fiiO, zbyt plastikowe brzmienie.
A sporo słyszałem o dx90, niestety nie miałem okazji posłuchać. Co moglibyście o nim powiedzieć?
Opisz plastikowe brzmienie. Bo alien+ i x5 maja tą analogową gładkość jakiej brakuje wielu nowym sprzętom. Tak poza dx15x i dx220 od ibasso nic mi nie podeszło to właśnie było to plastikowe efektowene nowoczesne brzmienie. Choć fiio ma często niewypał jak x1 x3 x5iii nawet m11 jakoś mnie nie porwał zbyt techniczny taki nie nie naturalny.

Ale mówi to ktoś kto wychował się na kasetach plytach cd i kolumnach kiedy format cyfrowy był jeszcze w powijakach.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak. Potrzebuję odtwarzacza który zagra kawałek tak jak zostal nagrany. Czy tak jak byś słuchał płyty na kompakcie w wierzy. Ze względu na to że dzisiejsze odtwarzacze są zrobione pod muzykę (zazwyczaj) współczesną czyli elektroniczną to przy starszych kawałkach odtwarzacz daje d*py. Ja wymagam żeby grał wysoką rozdzielczością bez przesadnych przekoloryzowań z efektem zgrzytu w uszach przy większej głośności, jednak głównie z naciskiem na bas którego jest coraz mniej gdzie się nie patrzy. Jeszcze jedna sprawa to moc która by mi się przydała gdyż słucham na słuchawkach nausznych a nie kanałówkach. Szczerze przyznam że jak na razie do tej pory jako przenośnego źródła dźwięku iPoda classic 6g z rockboxem ustawionego na granicę jego możliwości ze zdjętymi tonami średnimi których normalnie jest dużo za dużo, a po ich odjęciu o niebo lepiej dla ucha jednak braknie w nim trochę mocy do pożądanego efektu jeżeli chodzi o ciśnienie a reszta pasma bez zmian jest jak wykres tętna człowieka który co 10 sekund zmienia tępo oddechu(tragedia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 14:17, retter napisał:

Bo alien+ i x5 maja tą analogową gładkość

nie ma nic gorszego we wszechświecie niż "analogowa" gladkość X5.  :D :woot: (żartuje) 

Nie to że chce kogoś przekonywać, ale zwracam uwagę, że to wybitne sprawa osobistych preferencji. 
Np dla mnie osobiście X5 to straszny kluch z analogowością nie mający kompletnie nic wspólnego. A dla innego właśnie to  jest spoko. I to szanuję. 

IMO ważne jest żeby nie sprawiać wrażenia że jakaś szkoła grania jest lepsza, bo właśnie określa się ją jako "analogową" czyli w domyśle lepszą od "cyfrowej". 

 

To co @Djolo43 opisałeś pasuje mi do DX150 albo jeszcze lepiej DX158 (ale to już cena i dodatkowa zabawa w wyjście 4,4 mm, z tym że bardzo, bardzo warto) 

IMO on stara się być właśnie neutralny, nie jest tak twardy jak np DX80, absolutnie nie jest też suchy i ze zgrzytem na wysokich. Nie jest miśkowaty. AK robi robotę, ja bym określił to jako trochę utwardzony, odrobinkę jaśniejszy mojo z poprawnie działającym stereo XD (szczególnie na dx8). Na Grado da ci ostrość w wysokich, na spokojnych słuchawkach da ci miśka. 
 
Jest pełna funkcjonalność streaming, yt, dobre wykonanie.  Brzemienie na bardzo wysokim poziomie jak za tą cenę. 
Ewentualnie czekałbym na DX160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności