Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mr Speakers Ether - pałąk


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym skrzypienie niż to co sam przerabiam obecnie ze swoimi słuchawkami. Powiem więcej wziąłbym je w ciemno i z pocałowaniem ręki. I nie mówię tu o słuchawkach za parę setek czy coś.

 

 

Sorry za wtrącenie, ale po prostu nieraz zazdroszczę czasem ludziom niektórych problemów ze sprzętem :) . W porównaniu z pękającym pałąkiem, rozklejającą się opaską podtrzymującą, prującym się kablem, deformującą się w nim końcówką od byle zagięcia czy klejeniem tasiemki oznaczającej kanał, co akurat jest faktycznie pryszczem, to naprawdę chciałbym z moimi mieć takie właśnie problemy … Zastanawiam się czy wszystkie usterki wymieniłem w swoich słuchawkach czy coś pominąłem :D:P . No i zdarza się, że naraz pojawiają się w liczbie mnogiej :D . 1,2,3,4, zależy jak liczyć 4 lub 5 usterek z tylko jedną parą słuchawek i to najdroższą zdecydowanie z tych co mam na stanie... Zamieniłbym je wszystkie w 2 sekundy na skrzypienie. No a teraz pojawiły się 2 (liczone w ramach tych 5-ciu) i pałąk mi pękł jeszcze, ot tak sobie pękł. Kiedyś narzekałem na HiFIMany, ale te słuchawki właśnie je przebiły pod względem usterkowości.  Acha, w sumie jeśli jeszcze liczyć pewien drobny detal to można liczyć, że 5-6 usterek z nimi :P:D .

 

Mówię o Mr Speakers Ether, słuchawkach, które jak słuchałem biły dla mnie Audeze i w sumie wszystko co słyszałem, ale co do których przekonałem się, że trwałość a więc jakość ich wykonania nie jest mocną stroną i powoli tracę cierpliwość już... Najlepsze brzmieniowo słuchawki i najb. ch. wykonanie. Już się tak przyzwyczaiłem do ich brzmienia, że poza tym, że tak dobrze dla mnie grały 😕 , to jak teraz na czerepie mam nazwijmy to "zastępcze" D7200 to mam wrażenie, jakbym słuchał jakichś tanich słuchawek, bo tamtych używać się nie da z przerwanym pałąkiem 😕 . Po prostu tamte prały je na "kwaśne jabłko" i to mówię jako ktoś kto ceni D7200 - inaczej bym ich nie kupował, a mimo to i tak nie mają dla mnie startu do tych cholernych Etherów! 😕 . Tak po prawdzie to nic nie grało dla mnie tak dobrze jak te Ethery - mają to coś.. I teraz chyba czuję mając na głowie D7200, że nie są w stanie zastąpić mi Mr Speakers Ether, choć wykonanie to mają myślę o 2 klasy lepsze. Z sentymentu puściłem K550 sobie teraz przy okazji, zmodowane owczą skórą od Brainwavza, kurde fajnie ten "mod" wpływa na nie i robi dźwięk się jeszcze lepszy a słuchawki bardziej wygodne :) . I paradoksalnie nie odrzuca mnie wcale teraz tak bardzo :D . Długo to były moje ulubione słuchawki. W ogóle kozacko wyglądają w tych padach tak poza tym :) . Mam do nich sentyment trochę przez to, że po MrSpeakers one zrobiły na mnie swego czasu największy efekt "wow" :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem (…) , ale jak patrzę na solidność tych co są, to już chyba lepiej poszukać czegoś innego nie 😕 (w sensie pomyśleć o tym by jakoś coś je zmodować może jeszcze), bo skoro dzieje się tak od normalnego używania, to czuję, że problem się by powtarzał, a nie mam zaufania do tego jak Mr Speakers robi te słuchawki 😕  . Pękający pałąk, rozklejająca się opaska itd. mogę wymieniać. Pałąk po prostu przerwało, bo jest cienki i zwisają 2 druty z obu stron 😕 . Przez poszukać musiałbym znaleźć kogoś kto by zmodował te słuchawki, dał inny pałąk i może też opaskę i naprawił kabel, który się rozpruł i jest odcinek nagiego kabla, bo nie trzyma się końcówki kabla (kabel z serwisu, bo kiedyś zdeformowała mi się końcówka oryginalnego kabla od słuchawek).

 

 

Niby są na gwarancji, ale nawet nie wiem czy ktokolwiek to uzna, bo przecież jak coś się odklejało to nie latałem z tym do serwisu, tylko sam kleiłem i może wobec tego gwarancja jest już i tak nieważna. Bo jak się odklejała tasiemka np. znacząca kanał wpierw to klej i po sprawie, niedawno wyszła sprawa opaski, też się rozkleiła góra dół i kleiłem by kompletnie się nie uszkodziła (przy okazji trochę paznokcie sobie poniszczyłem, bo klej przywarł też do nich ).

 

 

aa0cf04bddb7.jpg

 

a616736b934b.jpg

 

Kabel miał zmienianą w serwisie końcówkę już jakiś długi czas temu i obecnie to się z kolei z kablem stało.

Edytowane przez Introverder
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Introverder napisał:

Nie wiem (…) , ale jak patrzę na solidność tych co są, to już chyba lepiej poszukać czegoś innego nie 😕, bo skoro dzieje się tak od normalnego używania, to czuję, że problem się by powtarzał, a nie mam zaufania do tego jak Mr Speakers robi te słuchawki 😕  . Pękający pałąk, rozklejająca się opaska itd. mogę wymieniać. Pałąk po prostu przerwało, bo jest cienki i zwisają 2 druty z obu stron 😕 . Przez poszukać musiałbym znaleźć kogoś kto by zmodował te słuchawki, dał inny pałąk i może też opaskę i naprawił kabel, który się rozpruł i jest odcinek nagiego kabla, bo nie trzyma się końcówki kabla (kabel z serwisu, bo kiedyś zdeformowała mi się końcówka oryginalnego kabla od słuchawek).

Pokaż :) kilka osób u mnie kupiło ale jakoś nikt nie zgłaszał mi nic w Łodzi. Sam jakiś czas korzystałem i jakoś nic się nie działo.  Chętnie zobaczę o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale dla mnie najgorzej wykonane pod względem jakości wykonania słuchawki! już z HiFImany lepiej wspominam jeśli idzie o ten aspekt, więc jeszcze tak dla porządku wymienię wszystko:

 

- b. łatwo odkształcająca się końcówka kabla, który jest sztywny i trzeba uważać, by zanadto nie zagiąć, oplot średniej jakości, ostatnio rozpruł mi się oplot do tego (jak widać na zdjęciu wyżej, choć jest to oczywiście końcówka już wymieniona),

- odklejająca się opaska, która potem lubi pękać,

- pękający-przerwany pałąk (przerwał się przy kolejnej próbie założenia na głowę - materiał nie wytrzymał, a nie czułem bym głową jakoś mocno napierał na to),

- odklejająca się tasiemka znacząca prawy kanał,

- odprysk farby też nie wiem kiedy i dlaczego w sumie.

 

 

Mam nadzieję, że nic nie pominąłem albo nie wszystko jeszcze być może też stwierdziłem .. Chwilowo muszę się podładować jakimś jedzonkiem też.

 

Gorzej niż z pewnymi HiFimanami.

 

Ostatnio jestem wystawiony już na próbę i nieco sfrustrowany, bo ogarniam parę usterek kosztownych sprzętów naraz, więc pomału zaczynam odczuwać frustrację i bezsilność. Jak parę sprzętów drogich nie działa jak trzeba i nawalają jeden za drugim, to masz chwile, że masz już dosyć zabaw z jakimkolwiek sprzętem. Ostatnio mam wrażenie, że głównie głowię się nad tym jak poprawić działanie różnych sprzętów (…), a jak się to nawarstwiło (i za kwotę ponad 20 tys. łącznie), to już z deka trochę się odechciewa. Także wybaczcie, jeśli czasem zrzędzę. :) :P . Bym puścił relaksacyjnie coś z Etherów, gdyby mi tak w nocy ładnie pałąk nie strzelił …

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie piszę teraz jako mp3store tylko prywatnie...chętnie zobaczyłbym inne słuchawki z twojej stajni. Do tej pory uważałem MrS za słuchawki DIY, ale wykonane dobrze i wytrzymałem. Sprzedałem Ethery, Aeony i to wiele sztuk. Sam korzystałem i nie robiłem tego chwilę. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to kabel a raczej jego wykończenie i wykonanie bo sam kabel sonicznie jest pierwsza klasa. Sorry ale pałąk w takim miejscu nie pęka sam. Spałeś w nich i uderzyłeś lub coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jak było, chyba, że uważasz, że kłamię i może skakałem jeszcze po nich i rzucałem z góry na dół patrząc jak są wytrzymałe (?). A Ty co wiesz ile mogą wytrzymać a ile nie? Robiłeś na nich testy wytrzymałości że takie wnioski masz?

 

No chyba, że za powód weźmie się że za często miałem je może na głowie … Pisałem w jakiej sytuacji to się stało. Nawet woziłem je w tym futerale do nich, poza tym powinny być do pewnego stopnia wytrzymałe, by nie musieć na nie chuchać i dmuchać w sumie też z kolei ..

 

 

Ja rozumiem, że jako osoba je sprzedająca je bronisz, ale dziwi mnie kwestionowanie czyichś słów i imputowanie komuś kłamstwa.

 

 

W końcu kupiłem je u Was i aktualnie jestem osobą jakby co poszkodowaną w tym zakresie i zastanawiam się co z tym fantem, słuchawkami zrobić. A jednocześnie drażni mnie to dlatego, że prawdopodobnie pierwszą usterkę załatwiłem (nie mówię w tym momencie o słuchawkach), ale zostały mi jeszcze 2 najpilniejsze i będę musiał coś z nimi zrobić. No ewentualnie palnę je gdzieś na bok jak mi obrzydną tak, że stracę cierpliwość.

 

Nie wiem czy są gdzieś części zamienne do nich czy nie lepiej ich ze względu na moje doświadczenia ze swoimi nie pomyśleć o jakimś modowaniu ich ew. tak jak patrzę to ten drucik nie budzi do końca mojego zaufania, ale to tylko moje wrażenie. Po prostu wątpię, że jest on bardzo wytrzymały. A wspomniane elementy że tak powiem poszły przy normalnym, codziennym użytkowaniu.

 

 

Skoro wiesz poza tym lepiej to chętnie też posłucham, co więcej robiłem z moimi słuchawkami, chętnie bym się czegoś dowiedział.

 

 

Może zabrzmiałem ostro, ale też umiem i zamierzam się bronić, zwł. jeśli normalnie mówię o tym po prostu co i jaki sprzęt mi się trafił. Później pozostaje szukanie rozwiązania problemu, a to nie zawsze jest takie proste z różnych przyczyn.

 

------------------------

 

Nie twierdzę zresztą, że miałeś coś złego na myśli. Postanowiłem jednak trochę odnieść się do mogących budzić sugestie uwag, które mnie trochę zirytowały.

 

 

Jeśli jeszcze nie ma części zamiennych do tych Etherów, to tym bardziej niefajnie.

 

Zresztą czuję, że po tylu niedoróbkach mam prawo wyrazić opinię nt. własnych odczuć związanych z jakością tychże słuchawek, a przynajmniej moją konkretną sztuką i powątpiewaniem w to, że to jest konstrukcja wytrzymała jakkolwiek. Bałbym się je upuścić z 15 cm w obawie że coś by się nie uszkodziło - farba na pewno by się odprysnęła. Zresztą i tak czuję, że byłem cierpliwy z tymi słuchawkami.. Ale ten pałąk już spowodował, że poczułem, że to już zdecydowanie za wiele jak na jedne słuchawki problemów, zwł. za takie pieniądze.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem nie jestem serwisem. Odniosłem się prywatnie ze swojego doświadczenia. Trzynaście lat sprzedaję słuchawki, a w audio siedzę od 1989 roku i pewien czas korzystałem z nich.

Chodzi mi tylko o sam pałąk. Tylko tyle. 

 

Może nawet nie zauważyłeś czegoś będąc zasłuchanym. Inna możliwość to wada w tworzywie z którego jest zrobiony ten element, bańka z powietrza lub inna wada. Musi to określić serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz sklep Supertata jak rozumiem daje 2 lata gwarancji na zakupiony u Was sprzęt - gwarancji producenta tak??, a przynajmniej jak się kupi na osobę prywatną, bo słyszałem coś, że z kolei jak na firmię to  1 rok?? I mówisz o serwisie producenta - tj. Mr Speakers, że słuchawki zostałyby wtedy tam odesłane? Hyh, cała operacja pewnie parę tygodni może i potrwać, z nie wiadomo jakim skutkiem 😕 .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Introverder napisał:

Wasz sklep Supertata jak rozumiem daje 2 lata gwarancji na zakupiony u Was sprzęt - gwarancji producenta tak??, a przynajmniej jak się kupi na osobę prywatną,

@Introverder Jeżeli kupiłeś sprzęt na osobę prywatną to reklamuj na podstawie rękojmi (u sprzedawcy) a nie gwarancji (w serwisie, często nie wiadomo gdzie zlokalizowanym), bo rękojmia jest korzystniejsza. Rękojmia jest korzystniejsza po pierwsze dlatego, że wadliwy towar dostarczasz do sprzedawcy a nie do punktu gwarancyjnego (i to jeszcze dostarczasz do sprzedawcy na koszt sprzedawcy czyli za kuriera w obie strony płaci Mp3store, o ile reklamacja jest zasadna). Po drugie jeżeli towar nie zostanie naprawiony przez sprzedawcę w określonym czasie (jego problem jak go naprawi) to przysługuje Ci wymiana na nowy produkt lub zwrot pieniędzy lub obniżenie ceny (w zależności od tego czego zażądałeś oddając wadliwy towar w ramach rękojmi).

Reklamacja na podstawie rękojmi przysługuje w ciągu 2 lat od nabycia towaru od firmy.

I generalnie wszelką komunikację prowadź ze sprzedawcą na piśmie (tj. albo listownie albo mailowo).

 

Więcej o rękojmi przeczytasz tutaj: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/

 

A jeżeli uznasz, że sklep robi Cię w bambuko (np. odmawiając uznania reklamacji) to napisz skargę do powiatowego/miejskiego rzecznika konsumentów.

 

15 godzin temu, Superata napisał:

Najlepiej skontaktować się z serwisem. Jesteśmy w UE

A Mayster twierdził, że kontaktowanie się z serwisem w UE to tylko kłopoty i niedogodność...

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję może jeszcze napisać do producenta z opisem dokładnie co i jak po kolei. W końcu najwyżej powie/napisze mi: "Pocałujta w dupę wójta" .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję może jeszcze napisać do producenta z opisem dokładnie co i jak po kolei. W końcu najwyżej powie/napisze mi: "Pocałujta w dupę wójta" .
Omijasz autoryzowaną dystrybucje, piszesz to na ich podwórku i co niech jeszcze wyślą?

Żartowniś ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ich właściciel nie widzę problemu w napisaniu bezpośrednio do producenta, sądzę że na forum wielbicieli mangi mniej osób byłoby zainteresowanych tematem :P . A tak to piszę na forum sklepu, w którym kupiłem. Może wytłumaczy mi producent choćby fachowo co sprawiło czemu słuchawki tak nagle odmówiły posługi choćby. Poza tym w temacie nic specjalnie pomocnego nie napisałeś. :P  Nie będę komentował różnych sugestii co powinienem zrobić z tymi słuchawkami. :) 

 

Pewnie, że żartowniś, dlatego lubię jak ktoś żartuje :) .

 

Zresztą zawsze się można dowiedzieć czegoś o firmie takiej czy innej. ;) 

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Introverder  ,,

Ważne!

Jeżeli konsument składa reklamację na podstawie rękojmi, podmiotem odpowiedzialnym za powstałe wady jest sprzedawca – i to do niego należy skierować pismo reklamacyjne.
Jego dane znajdują się m.in. na paragonie fiskalnym, który kupujący powinien – co do zasady – otrzymać wraz z towarem.

Rękojmia jest ustawowo uregulowanym sposobem dochodzenia roszczeń. Przedsiębiorca nie może w żaden sposób odmówić przyjęcia reklamacji, jeżeli nie wynika to wprost z przepisów.''

 

Miałem przeboje z pałąkiem w innych słuchawkach.Jak złożyłem reklamację z gw. czekałem ok. 3m-cy na odpowiedż która ,,mówiła być może'' Jako że zbliżał się rok od daty zakupu postanowiłem wystąpić dodatkowo o rękojmię.Efekt był taki iż otrzymałem nowy pałąk w ciągu ok.10-ciu dni.

Poczytaj dokładnie tego linka co załączył @Melo2573 bo o ile pamiętam to po przeczytaniu go wystąpiłem o rękojmię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś te słuchawki?? I jakiej były one firmy? Wygląda to na klasyczne granie na czas.. No chyba, że ew. napiszę do producenta a producent napisze - możemy wymienić Ci tę parę na nową na wskazany adres, tylko prześlij nam dowód zakupu elektronicznie do weryfikacji. 

 

I w Twoim wypadku rozumiem, że pałąk dało się bez problemu oddzielić od nowych słuchawek? I  sam dokonałeś podmiany(??)..

 

Nie wiem czy MrSpeakers Ether nie wyszły już ze sprzedaży przypadkiem oraz czy oddzielnie można dostać pałąk np.

 

Ew. myślę ew. o pałąku (z widełkami i opasją naturalnie) z jakichś innych słuchawek o jakoś zamontowaniu ala Pioneery SE205 lub SE305, bo podobno np. pasują.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności