Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw do salonu - około 3 000 PLN


lsz88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę kupić coś grającego do salonu (około 30 m2). Wstępnie myślałem o jakiejś wieżyczce popularnej marki z Media Marktu, ale jednak warto zwiększyć budżet i kupić coś co lepiej zagra.

 

Nie jestem melomanem, może złapię bakcyla i wtedy zestaw który niedługo kupię pójdzie w odstawkę. Obecnie jest około 3 000 PLN i musi starczyć bo większego wydatku nie uzasadnię sam przed sobą a co dopiero przed żoną.

Do tej pory nie byłem zapalonym słuchaczem muzyki. W samochodzie raczej radio, MP3 rzadko, sporo słucham w pracy w domu różnie z tym było więc zastanawiam się ile będę rzeczywiście korzystał z tego sprzętu.

 

 

Muzyka:

Wszystko oprócz polskiego Hip Hopu i Jazzu. Przewaga rocka, ale piosenki dla dzieciaków też się przewijają i jakieś disco, żeby dzieci nauczyć trochę rytmiki.

 

Wymogi (od najważniejszego do najmniej ważnego):

Wifi

Spotify

Wejście optyczne pod przyszłe zakupy (gramofon, itp) raczej nie będę podpinał konsoli lub TV.

Odtwarzacz CD

Radio

Radio DAB+

Bluetooth

Nowy sprzęt

 

W przyszłości chciałbym dokupić fajny gramofon.

 

Byłem prawie przekonany na Yamaha Grand Pianocraft MCR 670. Ma wszystkie bajery, marka porządna, opinie dobre. Mam wrażenie, że bajery (musiccast, BT,) dostałbym kosztem pewnie kolumn.

 

Wczoraj w sklepie za 3600 pan zaproponował mi nowe Monitory Silver 50, + Amplituner Marantz MCR-510, czarny (MCR-510BK) a przynajmniej tak mi się wydaje że to był ten Marantz. Amplituner ma mniej bajerów od Yamahy ale za to ma Monitory Silver.

 

Ktoś z was może coś polecić? Jest szansa, że jak mi kolumny nie podpasują to chciałbym za 2-3 lata wskoczyć półkę/dwie wyżej.

 

 

Edytowane przez lsz88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że gramofon się normalnie na rca podłącza ;) . Teraz sporo nowych sprzętów ma wejście na gramofon bo jest moda na winyle. Prościej było by te wszystkie wymagania spełnić po prostu przez podłączenie komputera jakiegoś małego/htpc albo nawet czegoś typu raspberry. Do tego obojętnie jaki wzmacniacz bo już wszystko będzie w raspberry (no może oprócz radia dab ale u nas i tak go nie ma jeszcze przecież a radio internetowe obsłuży malinka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności