Jump to content

DAP z funkcją DACa do 1400zł. Priorytet jakość dźwięku

Recommended Posts

Planuję zakup DAPa. Chcę uzyskać jak największą jakość dźwięku w tym pułapie cenowym (do 1400zł). Oprócz dźwięku zależy mi na funkcji DACa- ważne żeby działał z systemem MacOS, ale też i Windows 10. Na chwilę obecną mam dwóch kandydatów Shozy Alien+ i Colorfly c10. Ze względu na słabą dostępność c10 i jego problemy z baterią skłaniam się jak narazie ku alienowi, ale nie wiem czy jako DAC działa z MacOSem. 

Jednak wiem, że Wy jesteście bardziej doświadczeni ode mnie, dlatego czekam na Wasze opinie i propozycje w tej kwestii :) 

@retter chcę pójść w jak największą jakość dźwięku, a w x5 chyba jest ona okrojona kosztem funkcjonalności? (android i jego wszystkie "dobrodziejstwa"). Co do aliena to wiesz czy funkcja DAC jest w nim kompatybilna z systemem MacOS?

To trochę zmienia postać rzeczy ;)

W takim razie możesz rozważyć Ibasso DX120 lub Hiby R3. Tak czy inaczej przed zakupem warto posłuchać i sprawdzić czy brzmienie jakie oferuje dany odtwarzacz Ci odpowiada.

Wiem, że 1400 zł to nie jest horrendalna kwota, ale mam nadzieję że znajdę coś co zagwarantuje mi najlepszą jakość dźwięku w tym budżecie :D 

Dobre pytanie. Ogółem chodzi mi o nastawienie na dźwięk zamiast na zbędne dla mnie bajery typu bt, wi fi, android i jego możliwość strumieniowania muzyki. A co do samego dźwięku to zależy mi na jak najlepszej separacji instrumentów, szerokiej scenie, ale nie kosztem szczegółowości oraz bardziej ciepłemu i relaksującemu brzmieniu niż analitycznemu.

10 godzin temu, THABAL napisał:

Dobre pytanie. Ogółem chodzi mi o nastawienie na dźwięk zamiast na zbędne dla mnie bajery typu bt, wi fi, android i jego możliwość strumieniowania muzyki. A co do samego dźwięku to zależy mi na jak najlepszej separacji instrumentów, szerokiej scenie, ale nie kosztem szczegółowości oraz bardziej ciepłemu i relaksującemu brzmieniu niż analitycznemu.

Shanling M2x

• Like 1
12 godzin temu, LuQi napisał:

Wiem wiem używka, ale jak nowa w dobrej cenie i myśle że dźwiękowo mógł by Ci podejść.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fulk%2Fitm%2F174003552854

Gdyby to był DAP z Polski to bym się nie zastanawiał, ale ten czas wysyłki plus jej koszta mnie odrzucają.

3 godziny temu, Mayster napisał:

Tyle, że to licytacja i ponad 2 dni do końca, więc cena jeszcze na pewno skoczy.

Za tyle chodzą używki, więc nie na pewno.

Ja bym szedł w Aliena+, tyle że o ile jako DAC się sprawdza, to użytkowo jako DAP jest bardzo uciążliwy.

Niemniej jakość dźwięku na pewno dużo lepsza niż FiiO X5, zresztą lepsza też niż FiiO X7.

7 minut temu, awayeah napisał:

Za tyle chodzą używki, więc nie na pewno.

Ja bym szedł w Aliena+, tyle że o ile jako DAC się sprawdza, to użytkowo jako DAP jest bardzo uciążliwy.

Niemniej jakość dźwięku na pewno dużo lepsza niż FiiO X5, zresztą lepsza też niż FiiO X7.

A wiesz czy DAP działa z macOS? Wiem, że mieli wprowadzić kompatybilność w aktualizacji, ale nie wiem czy już to zrobili 

19 godzin temu, LuQi napisał:

Pytanie czy jest sens kupowania DAP’a który ma pełnić funkcję wyłącznie DAC’a ponieważ jako DAP użytkowo wypada słabo.

Myślę, że jak coś gra dobrze to jako DAP i tak się sprawdzi, a do tego funkcja DAC będzie czymś więcej niż miłym dodatkiem ;) 

• 2 months later...
W dniu 24.08.2019 o 10:21, THABAL napisał:

Myślę, że jak coś gra dobrze to jako DAP i tak się sprawdzi, a do tego funkcja DAC będzie czymś więcej niż miłym dodatkiem ;) 

Czyli chcesz DAPa który będzie też fajnym DACem, zacznij od pierwszej kwestii czyli również użytkowania bo Alien+ byłby tak jak koledzy piszą fajnym DACem z funkcją DAPa, nie na odwrót ;) Poza tym nie zrażaj sie do używek, często wiele zostanie w kieszeni a sprzęt nie jest wybrakowany względem nowego ;) 

45 minut temu, rayfe napisał:

Czyli chcesz DAPa który będzie też fajnym DACem, zacznij od pierwszej kwestii czyli również użytkowania bo Alien+ byłby tak jak koledzy piszą fajnym DACem z funkcją DAPa, nie na odwrót ;) Poza tym nie zrażaj sie do używek, często wiele zostanie w kieszeni a sprzęt nie jest wybrakowany względem nowego ;) 

Fajny odkop :D dap już pewnie kupiony.

A jak nie to warto poczytać temat aliena :)

2 godziny temu, retter napisał:

Fajny odkop :D dap już pewnie kupiony.

A jak nie to warto poczytać temat aliena :)

O kurde fakt, jak mi to wyskoczyło skoro zazwyczaj przeglądam najnowsze tematy? 🤨