Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP z funkcją DACa do 1400zł. Priorytet jakość dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup DAPa. Chcę uzyskać jak największą jakość dźwięku w tym pułapie cenowym (do 1400zł). Oprócz dźwięku zależy mi na funkcji DACa- ważne żeby działał z systemem MacOS, ale też i Windows 10. Na chwilę obecną mam dwóch kandydatów Shozy Alien+ i Colorfly c10. Ze względu na słabą dostępność c10 i jego problemy z baterią skłaniam się jak narazie ku alienowi, ale nie wiem czy jako DAC działa z MacOSem. 

Jednak wiem, że Wy jesteście bardziej doświadczeni ode mnie, dlatego czekam na Wasze opinie i propozycje w tej kwestii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter chcę pójść w jak największą jakość dźwięku, a w x5 chyba jest ona okrojona kosztem funkcjonalności? (android i jego wszystkie "dobrodziejstwa"). Co do aliena to wiesz czy funkcja DAC jest w nim kompatybilna z systemem MacOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Ogółem chodzi mi o nastawienie na dźwięk zamiast na zbędne dla mnie bajery typu bt, wi fi, android i jego możliwość strumieniowania muzyki. A co do samego dźwięku to zależy mi na jak najlepszej separacji instrumentów, szerokiej scenie, ale nie kosztem szczegółowości oraz bardziej ciepłemu i relaksującemu brzmieniu niż analitycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, THABAL napisał:

Dobre pytanie. Ogółem chodzi mi o nastawienie na dźwięk zamiast na zbędne dla mnie bajery typu bt, wi fi, android i jego możliwość strumieniowania muzyki. A co do samego dźwięku to zależy mi na jak najlepszej separacji instrumentów, szerokiej scenie, ale nie kosztem szczegółowości oraz bardziej ciepłemu i relaksującemu brzmieniu niż analitycznemu.

 

Shanling M2x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LuQi napisał:

Wiem wiem używka, ale jak nowa w dobrej cenie i myśle że dźwiękowo mógł by Ci podejść.

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fulk%2Fitm%2F174003552854

Gdyby to był DAP z Polski to bym się nie zastanawiał, ale ten czas wysyłki plus jej koszta mnie odrzucają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

Tyle, że to licytacja i ponad 2 dni do końca, więc cena jeszcze na pewno skoczy.

 

Za tyle chodzą używki, więc nie na pewno.

 

Ja bym szedł w Aliena+, tyle że o ile jako DAC się sprawdza, to użytkowo jako DAP jest bardzo uciążliwy.

Niemniej jakość dźwięku na pewno dużo lepsza niż FiiO X5, zresztą lepsza też niż FiiO X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awayeah napisał:

 

Za tyle chodzą używki, więc nie na pewno.

 

Ja bym szedł w Aliena+, tyle że o ile jako DAC się sprawdza, to użytkowo jako DAP jest bardzo uciążliwy.

Niemniej jakość dźwięku na pewno dużo lepsza niż FiiO X5, zresztą lepsza też niż FiiO X7.

A wiesz czy DAP działa z macOS? Wiem, że mieli wprowadzić kompatybilność w aktualizacji, ale nie wiem czy już to zrobili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, LuQi napisał:

Pytanie czy jest sens kupowania DAP’a który ma pełnić funkcję wyłącznie DAC’a ponieważ jako DAP użytkowo wypada słabo.

Myślę, że jak coś gra dobrze to jako DAP i tak się sprawdzi, a do tego funkcja DAC będzie czymś więcej niż miłym dodatkiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.08.2019 o 10:21, THABAL napisał:

 

Myślę, że jak coś gra dobrze to jako DAP i tak się sprawdzi, a do tego funkcja DAC będzie czymś więcej niż miłym dodatkiem ;) 

Czyli chcesz DAPa który będzie też fajnym DACem, zacznij od pierwszej kwestii czyli również użytkowania bo Alien+ byłby tak jak koledzy piszą fajnym DACem z funkcją DAPa, nie na odwrót ;) Poza tym nie zrażaj sie do używek, często wiele zostanie w kieszeni a sprzęt nie jest wybrakowany względem nowego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rayfe napisał:

Czyli chcesz DAPa który będzie też fajnym DACem, zacznij od pierwszej kwestii czyli również użytkowania bo Alien+ byłby tak jak koledzy piszą fajnym DACem z funkcją DAPa, nie na odwrót ;) Poza tym nie zrażaj sie do używek, często wiele zostanie w kieszeni a sprzęt nie jest wybrakowany względem nowego ;) 

Fajny odkop :D dap już pewnie kupiony.

A jak nie to warto poczytać temat aliena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

Fajny odkop :D dap już pewnie kupiony.

A jak nie to warto poczytać temat aliena :)

O kurde fakt, jak mi to wyskoczyło skoro zazwyczaj przeglądam najnowsze tematy? 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności