Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe od ok. 300zł do LG V30, metal / rock, tanio Hifiman RE-400 czy coś innego? Używane Aune E1?


joker718

Pytanie

Po kilku tematach tutaj i przeglądaniu internetu mam i testuję aktualnie stacjonarnie Dragonfly Black + Nightowl, kupiłem też LG V30 jako że potrzebowałem zarówno smartfona jak i w miarę kompetentnego grajka. Mimo pozytywnych opinii dołączone dokanałówki B&O mi nie leżą, może się wygrzeją czy coś ale aktualnie w metalu i rocku sztucznie mi to brzmi, szczególnie perkusja, wygrzebałem z szuflady stare VJJB K4 i brzmi to jak dla mnie dużo lepiej, bas może lekko zamulający ale ogólnie spoko, myślałem jednak nad zakupem czegoś z troszkę wyższej półki.

 

Widzę, że można teraz dorwać Hifiman RE-400 za niewiele ponad 200zł, pamiętam je jeszcze jako słuchawki za ponad 400zł, czy w aktualnej cenie byłby to dobry wybór? W notesiku mam aktualnie jeszcze wpisane takie nazwy jak Carbo Tenore, Beyerdynamic Byron, MEE Audio M6 Pro, Fiio FH1 (tu już za drogo, no chyba że byłyby dużo lepsze niż inne opcje ale i tak wolałbym nie :)), mam też obawy co do połączenia LG V30 z RE-400, nie będzie zbyt ciemno i za mało dynamicznie?

 

Większość doków w tej cenie widzę często opisywanych jako "ciepłe, ciemne i muzykalne", pod metal przydałoby się może trochę jaśniej i na pewno z kopem, basu może być sporo byle szybki i niemulący, energiczne gitary i dobre perkusja, coś do V30 w tej cenie ktoś poleci albo z tych co wymieniłem albo od siebie? Miałem swego czasu RHA MA750 i z tego co pamiętam to mi podchodziły, podobnie wcześniej Ostry KC06A ale sprawdziłbym coś nowego i może nie za 400zł jak RHA.

Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT: Zastanawia mnie jeszcze jak do tego wszystkiego mają się Aune E1 bo słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii, warto by było zapolować i dopłacić i wziąć np. używki?

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
21 minut temu, joker718 napisał:

Po kilku tematach tutaj i przeglądaniu internetu mam i testuję aktualnie stacjonarnie Dragonfly Black + Nightowl, kupiłem też LG V30 jako że potrzebowałem zarówno smartfona jak i w miarę kompetentnego grajka. Mimo pozytywnych opinii dołączone dokanałówki B&O mi nie leżą, może się wygrzeją czy coś ale aktualnie w metalu i rocku sztucznie mi to brzmi, szczególnie perkusja, wygrzebałem z szuflady stare VJJB K4 i brzmi to jak dla mnie dużo lepiej, bas może lekko zamulający ale ogólnie spoko, myślałem jednak nad zakupem czegoś z troszkę wyższej półki.

 

Widzę, że można teraz dorwać Hifiman RE-400 za niewiele ponad 200zł, pamiętam je jeszcze jako słuchawki za ponad 400zł, czy w aktualnej cenie byłby to dobry wybór? W notesiku mam aktualnie jeszcze wpisane takie nazwy jak Carbo Tenore, Beyerdynamic Byron, MEE Audio M6 Pro, Fiio FH1 (tu już za drogo, no chyba że byłyby dużo lepsze niż inne opcje ale i tak wolałbym nie :)), mam też obawy co do połączenia LG V30 z RE-400, nie będzie zbyt ciemno i za mało dynamicznie?

 

Większość doków w tej cenie widzę często opisywanych jako "ciepłe, ciemne i muzykalne", pod metal przydałoby się może trochę jaśniej i na pewno z kopem, basu może być sporo byle szybki i niemulący, energiczne gitary i dobre perkusja, coś do V30 w tej cenie ktoś poleci albo z tych co wymieniłem albo od siebie? Miałem swego czasu RHA MA750 i z tego co pamiętam to mi podchodziły, podobnie wcześniej Ostry KC06A ale sprawdziłbym coś nowego i może nie za 400zł jak RHA.

Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT: Zastanawia mnie jeszcze jak do tego wszystkiego mają się Aune E1 bo słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii, warto by było zapolować i dopłacić i wziąć np. używki?

Cześć,

 

z wymienionych słuchałem M6 oraz Aune. E1 jak najbardziej mi pasowały i jak już pewnie wielokrotnie wspominałem w podobnej cenie chyba ciężko znaleźć coś lepszego do metalu. Oczywiście opinia jest subiektywna. Z tego co pamiętam, w moim  przypadku dość istotny był dobór tipsów i u mnie najlepiej wypadały Spiral Dot, bas był najlepszy jakościowo,a  przy okazji ilościowo. M6 nie podeszły mi zupełnie, nie podchodziła średnica, gitary drażniły chropowatością.

O pozostałych musi się wypowiedzieć ktoś inny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z "nówek" to zerknij na sonicast dirac jeszcze w tym budżecie, tutaj masz wątek:

 

Cokolwiek lepiej to jednak budżet trzeba by nadwyrężyć dość sporo, np. Dunu Titan-6, tutaj kilka osób odnosi się do porównania z E1:

 

 

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i Shanling ME100

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te B&O z zestawu z telefonem, to możesz głęboko do szuflady włożyć i o nich zapomnieć. Jeśli nie masz dongla do uruchomienia wyższego stopnia wzmocnienia na wyjściu V30, to zasugerowałbym szukanie czegoś  w okolicach 50 ohm albo słuchawek co ten tryb odpalą, a reguły brak bo czasem "high impedance mode" odpala się przy słuchawkach 32 ohmowych a czasem nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, supernova napisał:

Te B&O z zestawu z telefonem, to możesz głęboko do szuflady włożyć i o nich zapomnieć. Jeśli nie masz dongla do uruchomienia wyższego stopnia wzmocnienia na wyjściu V30, to zasugerowałbym szukanie czegoś  w okolicach 50 ohm albo słuchawek co ten tryb odpalą, a reguły brak bo czasem "high impedance mode" odpala się przy słuchawkach 32 ohmowych a czasem nie... 

Fajnie że znasz teorię, ale praktyka jest trochę inna. Wcale nie trzeba uruchamiać High Gain żeby słuchawki dobrze zagrały. Po pierwsze trzeba mieć przyzwoite pliki, po drugie słuchawki  dobrze zgrywające sie, albo posłuchać po LDAC / LDHC i wtedy żadne High Gain-y nie będą cię interesować. To działa na wyżej Ohmowych słuchawkach i po to jest. 

Shanling ME 100 bez przejściówek bardzo fajnie gra zarówno z dziurki jak i po BT. ME 100 są bardzo skuteczne, po zmianie jakichkolwiek słuchawek na ME 100 muszę ściszać dźwięk  

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Jaro54 napisał:

Fajnie że znasz teorię, ale praktyka jest trochę inna.

Słucham flaców przez UAPP, a telefon kupowałem z jego premierą, to tyle z praktyki...   i trochę słuchawek przerobiłem na v30 z różnym skutkiem, to mocno kapryśne urządzenie. Ktoś tu kiedyś bardzo polecał Mee P1 do V30, a wyszedł z połączenia szajs i nic więcej, ba dobrze, że nie kupiłem tych słuchawek specjalnie pod to urządzenie. Poza tym wszystkie słuchawki grały dla mnie lepiej na high gainie, czy sie z tym zgodzisz czy nie... a to, że można dobrać nisko ohmowe słuchawki do V30 i cieszyć się dobrym dzwiękiem, w normalnym trybie, nie neguję, powodzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Mihu83 napisał:

E1 ładnie by się nadały do twojej muzy. Jeżeli jesteś w stanie naciągnąć budżet, to również Final Audio E4000 bardzo dobrze się sprawują, powiedziałbym że nawet lepiej niż Aune.

 

uu uzapomniałem o FA, w sumie jak nie chcesz budżetu nadwyrężać to E3000 też będą spoko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja powiem tak. Mam V30 i dongle to tylko wygoda, jeśli masz słuchawki z odpinanym przewodem.
Podpinasz najpierw sam przewód, a dopiero potem słuchawki.
Na HiFIWalker A7, których używam robi bardzo dużą różnicę.
Co ciekawe, nie tylko jest głośniej, zmienia się też brzmienie. W końcu te generalnie dość słabe słuchawki zagrały przyzwoicie.
Pytanie, ile wytrzymają złącza MMCX, które nie lubią częstego rozłączania. 
I jeszcze jedno: Quad DAC ma 3 tryby: poniżej 50 omów, powyżej 50omów i liniowy.
Niestety nie znalazłem nigdzie sensownych (czyli NIE robionych za pomocą RMAA) pomiarów w różnych trybach. Jeśłi ktoś takie widział, proszę o link.


 

Dobra, znalazłęm pomiary LG G7. Stawiam brylanty przeciw orzechom, że to ten sam układ co w V30.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-audio-measurement-of-lg-g7-thinq-smartphone.4468/

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności