Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HD380 Pro - jedna słuchawka gra bardzo cicho


Ganimadeus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadane przeze mnie słuchawki Sennheiser HD380 Pro - leżały sobie dobry kawał czasu, nie był narażone na żadne uszkodzenia mechaniczne(zalania itp.) Wymieniłem dziś w nich pady, bo stare się zwyczajnie posypały. Słuchawki odłożyłem na 100% sprawne - leżały w szafce. 

 

Moje zadowolenie długo nie trwało, kiedy okazało się, że prawa strona gra bardzo bardzo cicho - praktycznie w ogóle. 

 

Rozebrałem je nieco by pomierzyć impedancję - różnic między obiema muszlami znacznych nie stwierdziłem(raptem kilka omów) - "przepływ" prądu jest co wskazuje miernik. Jeśli dobrze rozumuję to przewód jest ok i przetwornik też? 

 

Jest szansa by w jakiś sposób pad który się rozsypał aż tak zatkał źródło, w dodatku jest przecież osłonka-siateczka. Na załączonej fotce widać, że lewa jest bardziej ubrudzona niż prawa, a gra. 

 

Cóż jeszcze mogę sprawdzić by coś stwierdzić? 

 

IMG_20190818_204432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to że impedancja jest taka sama, nie oznacza, że przetwornik jest OK. To na 99% kwestia przetwornika, widocznie coś się wydarzyło przy zmianie padów. Może cewka wypadła z magnesu, może ktoś będzie wiedział jak ją przywrócić na miejsce :) Czy dmuchnąć, czy wdmuchnąć, czy przesunąć. Znałem kiedyś człowieka, który cicho grające drivery w podobny sposób naprawiał, skuteczność jego działań była całkiem wysoka.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrewek napisał:

Może cewka wypadła z magnesu,

Miałem kiedyś taki przypadek i to właśnie w HD380pro, z tym, że to było w nowym przetworniku, który kupiłem na wymianę. Nie dało się tego naprawić, wymienili na drugi egzemplarz.

DSC_5187.jpg

 

12 godzin temu, Ganimadeus napisał:

Rozebrałem je nieco by pomierzyć impedancję - różnic między obiema muszlami znacznych nie stwierdziłem(raptem kilka omów) - "przepływ" prądu jest co wskazuje miernik. Jeśli dobrze rozumuję to przewód jest ok i przetwornik też? 

Jak dokładnie mierzyłeś tą impedancję? Uwzględniłeś przy pomiarze przewód biegnący przez pałąk z lewej do prawej - on wydaje się najbardziej podejrzany?

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Perul napisał:

Miałem kiedyś taki przypadek i to właśnie w HD380pro, z tym, że to było w nowym przetworniku, który kupiłem na wymianę. Nie dało się tego naprawić, wymienili na drugi egzemplarz.

 

Jak dokładnie mierzyłeś tą impedancję? Uwzględniłeś przy pomiarze przewód biegnący przez pałąk z lewej do prawej - on wydaje się najbardziej podejrzany?

Delikatnie zerwę tę siateczko-osłonę i zobaczę czy coś tam jest co mi nie będzie pasowało. 

Mierzyłem każdą osobno bezpośednio na lutach przy przetwornikach. Natomiast "przejście" sygnału na każdą ze stron przy jacku. 

 

21 godzin temu, Andrewek napisał:

No nie, to że impedancja jest taka sama, nie oznacza, że przetwornik jest OK. To na 99% kwestia przetwornika, widocznie coś się wydarzyło przy zmianie padów. Może cewka wypadła z magnesu, może ktoś będzie wiedział jak ją przywrócić na miejsce :) Czy dmuchnąć, czy wdmuchnąć, czy przesunąć. Znałem kiedyś człowieka, który cicho grające drivery w podobny sposób naprawiał, skuteczność jego działań była całkiem wysoka.

Dzięki za info, że impedancja to jednak nie wszystko :) Tak mi coś nie pasowało... że mógłby to być przewód skoro przejście przez jacka było na każdy przetwornik. 

Przy tych słuchawkach pewnie jest to już mało opłacalne zwłaszcza na wysyłkę - albo spróbuję znaleźć używki z walniętym jednym przetwornikiem i przelutuję do siebie albo będę szukał nowych słuchawek. 

 

P.S. Bez różnicy będzie przy szukaniu używanych, który będzie padnięty tak? 

 

Jak znajdę chwilę dobiorę się do wnętrza przetwornika i dam znać. Póki co dziękuję Wam bardzo za wskazówki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do serwisu, Aplauz Audio z Łomianek https://aplauzaudio.pl/kontakt oni są dystrybutorem Sennheisera i powinni mieć takie przetworniki. 

Kiedyś za komplet płaciłem ok 80zł (+ przesyłka), więc chyba warto, zwłaszcza, że już w pady zainwestowałeś.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2019 o 23:00, Perul napisał:

Napisz do serwisu, Aplauz Audio z Łomianek https://aplauzaudio.pl/kontakt oni są dystrybutorem Sennheisera i powinni mieć takie przetworniki. 

Kiedyś za komplet płaciłem ok 80zł (+ przesyłka), więc chyba warto, zwłaszcza, że już w pady zainwestowałeś.

Napisałem do nich, dzięki za namiar. 

 

P.S. 

Moje przetworniki nie wyglądają na uszkodzone - chyba, że czegoś nie dostrzegłem.

senn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności