Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

He-400 - co z lepszym basem jako drugie?


wp73

Pytanie

Witam!

 

Mam he-400 z których jestem bardzo zadowolony ale... grają dla mnie super instrumentalną, jazz, wokale. Nie jestem bardzo wybredny dla mnie jest super.

Niestety mam z tymi słuchawkami ten problem ze fajnie gdyby miały mocny bass. Moje poprzednie sluchawki Philips SBC HP 890 grały Vangelis czy Bjork po prostu tak że prawie głowę urywało ;)

Brakuje mi tych emocji w tych sluchawkach więc myślę o drugiej parze. 

Mam wzmacniacz Valentine ale myślę o lampowym Echo - ponoć mimo niskiej impedancji "planary grajo" ;)

Dla odmiany może zamknięte sluchawki?

Myslalem o Philips Fidelio X2 HR (następca moich Philips ów?) - do muzyki elektronicznej chyba wystarczy?

Myślałem też o Audeze lcd-2 classic ale jako uniwersalne rozwiązanie w miejsce hifimanów.

Ale czy jest uniwersalne rozwiązanie?

Oczywiście wybieram w ciemno i będą odsłuchy. Chcę tylko zminimalizować błądzenie...

 Sluchawki muszą być pancerne na lata, naprawialne, plus za brak Made in China ;)

Resztę toru pewnie zmienię niedługo ale nie sądzę żeby to mi poprawiło brzmienie elektroniki z He-400.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Kuba_622 I tu też miałem taki pomysł chociaż pewnie mam za duże oczekiwania - czyli Dac od RME i zrobić z moich słuchawek odpowiedni przetwornik w zależności od muzyki jaka słucham. Chociaż nie wiem. Zawsze mnie kusiła lampa a RME jest takim niemieckim odartym z magii wunderwaffe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt HE400 basu mocnego nie mają, a zwłaszcza tego najniższego, ale jak dla mnie jest wystarczający w moich zmodowanych.

Jakie masz pady założone do tych słuchawek, bo one mogą sporo zmienić w brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hm. Skórkowe do 400i pady podaj które, może wypróbuję.  + dla DT150: zamknięte, pancerne i "tanio" można odkupić. Z każdą godziną wydają się lepiej grać.

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mario1969 Minęło już trochę czasu od zakupu ale wydaje mi się że kupowałem te: https://www.ebay.pl/itm/Replacement-Cushion-ear-pads-For-HIFIMA-HE-300-400-500-560-HE-4-6-5-5LE-Headset/322293259519?hash=item4b0a2cdcff:m:mOLrNhzfN02PqpeQtMkQc1g .Gdybym teraz miał kupować to pewnie wybrałbym takie: https://www.ebay.pl/itm/Replacement-Angle-Genuine-Leather-cushion-ear-pads-for-Hifiman-HE-Series-headset/122706345011?hash=item1c91de3c33:m:mkqXU6lp7ZF68oBEApdiKAA ponieważ zauważyłem że kąt nachylenia przetwornika względem ucha ma w tych słuchawkach ogromny wpływ na bas.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, wp73 napisał:

pady mam firmowe.

Teraz czytałem na redit że takie dużo dadzą 400i czyli może pomogly by i mi:

https://www.amazon.com/gp/product/B01J54NLOI/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1&utm_source=share&utm_medium=ios_app

 

Prawdę powiedziawszy słuchawki ortodynamicze są trochę nieprzewidywalne jeśli chodzi o zmianę padów.

W przypadku słuchawek dynamicznych szczelniejsze pady (czyli np skórkowe zamiast welurów) zawsze dają podbicie basu, ale w orto może się okazać, że przetwornik "nie ma siły sprężyć" takiej ilości powietrza (bas to ciśnienie) i po założeniu skórek basu jest mniej.

Niestety trzeba eksperymentować z różnymi padami, osobiście wybrałbym 2 kierunki:

- pady skórkowe wyższe i miększe niż oryginalne (żeby były szczelne ale się odkształcały od basu)

- pady welurowe dość niskie (żeby bas nie zdążył "uciec" na boki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mario1969 kupione DT150... W sumie lubię ten design i historię niczym VW Garbus ;) Prawie jestem rówieśnikiem tego modelu więc wygląda na to że będzie nam razem dobrze :)

Teraz mogę już myśleć o lampie. HE-400 zostają oczywiście ze mną. Ale Beyerdynamic słucha się teraz tak fajnie bez tego skupienia na szczegółach że Stacey Kent można migdałki oglądać. Może i mniej szczegółowo ale jakoś fajnie się słucha. Elektronika brzmi prawie jak chciałem (niestety myślę że jestem trochę spaczony bassheadami - obiecuję poprawę) i teraz mogę słuchać jej z przyjemności. Ale jestem pewien że Hifimany nie pójdą w odstawkę. Mam tylko nadzieję że na 2 parach słuchawek się skończy. No dobra - może na trzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności