Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Instalacja elektryczna - osobny obwód na audio?


bob2000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakikolwiek sens wyprowadzić ze skrzynki rozdzielczej w mieszkaniu osobny obwód do audio przy wymianie całej instalacji elektrycznej (instalacja nie jest trójfazowa)?

Czy może ma to sens tylko wtedy, gdy można poświęcić na to jedną z faz?

 

Czytałem trochę o tym na AS, ale trudno jest się połapać w tych ich ciągłych, wzajemnych docinkach, więc pytam tutaj.

 

Elektryk mówi, że nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meecie we Wrocławiu 9 marca był kolega, który ma taką instalacją i zdaje się dużą wiedzę w tym temacie (i nie tylko w tym). On Tobie @bob2000 na pewno by udzielił wartościowych rad.

Tylko nie za bardzo pamiętam jaki ma nick na forum. Może Kolega @Corvin74 go zna? (To był ten kolega, który był ulokowany w oddzielnym pomieszczeniu wraz ze swoim sprzętem lampowym i Questyle Twelve z Mp3store).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w teorii będzie lepiej? należałoby zapytać co wszyscy inni dookoła podłączają pod tą fazę... czy bezpieczniej pod względem bezpieczników, sprzętów itp? raczej tak... wszystko zależy jak tak naprawdę oceniasz dla danego siebie takie rozwiązanie i czy chciałbyś mieć coś takiego u siebie i jesteś gotów za to zapłacić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, whero napisał:

czy w teorii będzie lepiej? należałoby zapytać co wszyscy inni dookoła podłączają pod tą fazę... czy bezpieczniej pod względem bezpieczników, sprzętów itp? raczej tak... wszystko zależy jak tak naprawdę oceniasz dla danego siebie takie rozwiązanie i czy chciałbyś mieć coś takiego u siebie i jesteś gotów za to zapłacić... 

 

W dniu 18.08.2019 o 02:01, bob2000 napisał:

Czy jest jakikolwiek sens wyprowadzić ze skrzynki rozdzielczej w mieszkaniu osobny obwód do audio przy wymianie całej instalacji elektrycznej (instalacja nie jest trójfazowa)?

Czy może ma to sens tylko wtedy, gdy można poświęcić na to jedną z faz?

 

Czytałem trochę o tym na AS, ale trudno jest się połapać w tych ich ciągłych, wzajemnych docinkach, więc pytam tutaj.

 

Elektryk mówi, że nie ma sensu.

 

 

Zaraz inni będą się lali, ale ch...j mi😉

 

Kabel w ścianie mam niestety standardowy. Być może, jeśli będzie remont, to wymienię na instalacyjny Oyaide (bo gniazdko ścienne już teraz mam Oyaide SWD-XXX-e) i poprowadzę osobny tor dla audio.

W skrzynce z bezpiecznikami mam moduł AHP Klangmodul III i pod ten moduł mam podpięty tylko jeden pokój, w którym znajduje się sprzęt audio. Poprzednio miałem w tym module bezpiecznik AHP 16 A Cu AUDIO. W tej chwili mam AKIKO AUDIO Neutral Link Silver (bo AHP 16 A Cu AUDIO "mulił", a wcześniej posiadany przeze mnie bezpiecznik nadprądowy GigaWatt G-C20A miał wyprutą z emocji średnicę pasma; AKIKO AUDIO Neutral Link Silver jest takim "złotym środkiem" pomiędzy tymi dwoma bezpiecznikami). Na moduł AHP (i na różnicówce) mam naklejony kwarc Acoustic Revive QR-8. Nad bezpiecznikiem jest nalepka AKIKO AUDIO Fuse Box Chip. Pod skrzynką z bezpiecznikami i na skrzynce jest rządek orgonitów, ułożony w ten sposób, że zakrywa całą skrzynkę (od dołu i od góry).

Powyższe, opisane przez mnie zmiany, przeprowadzałem stopniowo, metodą małych kroczków, za każdym razem obserwując, co się zmieniło. Polecam!

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
  • Haha 5
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zdzichon napisał:

Orgonity sam robiłeś czy masz jakieś sprawdzone źródło?

Mam źródło. Kiedyś sam w to nie wierzyłem. Kupiłem dla sprawdzenia dwie sztuki w firmie KamDrew. Ale dopiero kilka sztuk daje efekt. Im więcej, tym lepiej. Z tym akurat się nie przedobrzy.

Z aktualnie wytwarzanych, polecam zrobić rządek z tych: https://krysztalygorskie.pl/index.php?route=product/product&product_id=31301&search=komputery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp5it @retter mieliście do czynienia z takim oddzielnym obwodem pod audio, czy po prostu tak uważacie?
 

@wulkan dzięki za szczegółowy opis. Nie wiedziałem nawet, że takie rzeczy istnieją. Myślałem o oddzielnym obwodzie do audio, do każdego pokoju, na standardowych elementach elektrycznych. A spodziewany efekt miałby być taki, że może byłoby mniej zakłóceń i coś by to polepszało odnośnie dźwięku. Np. PC na oddzielnym obwodzie i audio też - tylko że, źródłem byłby PC, więc chyba i tak cały misterny plan w pi... ;)).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bob2000 napisał:

@sp5it @retter mieliście do czynienia z takim oddzielnym obwodem pod audio, czy po prostu tak uważacie?
 

@wulkan dzięki za szczegółowy opis. Nie wiedziałem nawet, że takie rzeczy istnieją. Myślałem o oddzielnym obwodzie do audio, do każdego pokoju, na standardowych elementach elektrycznych. A spodziewany efekt miałby być taki, że może byłoby mniej zakłóceń i coś by to polepszało odnośnie dźwięku. Np. PC na oddzielnym obwodzie i audio też - tylko że, źródłem byłby PC, więc chyba i tak cały misterny plan w pi... ;)).

Tak czy siak warto sobie ten tor puścić przez transformator separacyjny. Mało tego każdy klocek jak podłączysz przez separator to unikniesz pętli masowych, a robiąc to za kondycjonerem zlikwidujesz harmoniczne i inne śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem, linia powinna być tylko pod audio. Reszta jak oświetlenie ładowarka fona czy inne urządzenia tego pomieszczenia najlepiej by były na innej fazie. Głupia myszka może siać po lini usb przez co dac dostaje śmieci tu jest to samo.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał:

Tak czy siak warto sobie ten tor puścić przez transformator separacyjny. Mało tego każdy klocek jak podłączysz przez separator to unikniesz pętli masowych, a robiąc to za kondycjonerem zlikwidujesz harmoniczne i inne śmieci.

Taki transformator separacyjny umieszcza się przed sprzętem? Czyli z gniazdka podpinam się do separatora a potem on robi jakby za "gniazdko" dla sprzętu? O czymś takim mówisz https://allegro.pl/oferta/transformator-separacyjny-ochronny-250w-6125080646 ? Widziałem, że są jeszcze takie, hmm, gołe.
Piszesz o klockach, a PC też się pod to łapie? Separator przed PC też warto postawić?

 

A z tym kondycjonerem to połączenie powinno wyglądać tak:  gniazdko -> kondycjoner -> separator -> sprzęt?


Elektryk mówił mi o czymś, co ma w sobie izolację galwaniczną, że do tego czegoś można podpiąć PC, aby przefiltrować śmieci. Tylko zapomniałem co to było :wacko:. UPS(?) albo coś podobnego. Coś co miało mieć izolację galwaniczną.
 

3 godziny temu, retter napisał:

Tak miałem, linia powinna być tylko pod audio. Reszta jak oświetlenie ładowarka fona czy inne urządzenia tego pomieszczenia najlepiej by były na innej fazie. Głupia myszka może siać po lini usb przez co dac dostaje śmieci tu jest to samo.

pisane mobilnie
 

Ok. Na siejący PC elektryk radził mi użyć tego czegoś o czym napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bob2000 napisał:

Taki transformator separacyjny umieszcza się przed sprzętem? Czyli z gniazdka podpinam się do separatora a potem on robi jakby za "gniazdko" dla sprzętu? O czymś takim mówisz https://allegro.pl/oferta/transformator-separacyjny-ochronny-250w-6125080646 ? Widziałem, że są jeszcze takie, hmm, gołe.
Piszesz o klockach, a PC też się pod to łapie? Separator przed PC też warto postawić?

 

A z tym kondycjonerem to połączenie powinno wyglądać tak:  gniazdko -> kondycjoner -> separator -> sprzęt?


Elektryk mówił mi o czymś, co ma w sobie izolację galwaniczną, że do tego czegoś można podpiąć PC, aby przefiltrować śmieci. Tylko zapomniałem co to było :wacko:. UPS(?) albo coś podobnego. Coś co miało mieć izolację galwaniczną.
 

Ok. Na siejący PC elektryk radził mi użyć tego czegoś o czym napisałem powyżej.

Najpierw kondycjoner, potem separatory. Żeby czysty już prąd się separatorował. UPS to musi być wysokiej klasy żeby dziewiczy sinus generował.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, espe0 napisał:

Najpierw kondycjoner, potem separatory. Żeby czysty już prąd się separatorował. UPS to musi być wysokiej klasy żeby dziewiczy sinus generował.

Stosujesz takie rozwiązanie u siebie? Jeśli tak to napisz, czy daje to łatwo słyszalne efekty, czy np. tylko wydaje się, że jest lepiej?

 

4 godziny temu, retter napisał:

A reszta domu nie sieje?? Musisz mieć fazę na audio i inną fazę na resztę.

Jeszcze nie wiem, jeszcze tam nie mieszkam. Myślę o wymianie instalacji, więc zacząłem się zastanawiać, czy może warto profilaktycznie zrobić osobne obwody pod audio. Ale skoro potrzebna jest osobna faza, aby miało to sens, to praktycznie po temacie. Pozostanie tylko cieszyć się nową instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bob2000 napisał:

Stosujesz takie rozwiązanie u siebie?

Jeszcze nie stosuje bo mieszkam w starym bloku. Interesowałem się dogłębnie tematem, a we Wrocławiu na meecie poznałem fachowca w tej dziecinie zarówno ze strony teoretycznej jak i praktycznej. Stytaj @Corvin74 kto to na forum, bo na tych meetach jest problem - potem bo nie wiadomo kto jest kto:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie stosuje bo mieszkam w starym bloku. Interesowałem się dogłębnie tematem, a we Wrocławiu na meecie poznałem fachowca w tej dziecinie zarówno ze strony teoretycznej jak i praktycznej. Stytaj [mention=78608]Corvin74[/mention] kto to na forum, bo na tych meetach jest problem - potem bo nie wiadomo kto jest kto:P
A może sam zapytaj bo chyba najlepiej wiesz.
Na 1 faze jest skazana 90% mieszkań w blokach choć nie wiem jak to w praktyce jest.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz się naprawdę bawić to... osobiście doradziłbym dorzucenie dużego ups'a żeby w całości uniezależnić się od sieci zewnętrznej wraz z ewentualnym przygotowaniem instalacji na sprzęty amerykańskie/japońskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2019 o 07:52, wulkan napisał:

 

 

 

Zaraz inni będą się lali, ale ch...j mi😉

 

Kabel w ścianie mam niestety standardowy. Być może, jeśli będzie remont, to wymienię na instalacyjny Oyaide (bo gniazdko ścienne już teraz mam Oyaide SWD-XXX-e) i poprowadzę osobny tor dla audio.

W skrzynce z bezpiecznikami mam moduł AHP Klangmodul III i pod ten moduł mam podpięty tylko jeden pokój, w którym znajduje się sprzęt audio. Poprzednio miałem w tym module bezpiecznik AHP 16 A Cu AUDIO. W tej chwili mam AKIKO AUDIO Neutral Link Silver (bo AHP 16 A Cu AUDIO "mulił", a wcześniej posiadany przeze mnie bezpiecznik nadprądowy GigaWatt G-C20A miał wyprutą z emocji średnicę pasma; AKIKO AUDIO Neutral Link Silver jest takim "złotym środkiem" pomiędzy tymi dwoma bezpiecznikami). Na moduł AHP (i na różnicówce) mam naklejony kwarc Acoustic Revive QR-8. Nad bezpiecznikiem jest nalepka AKIKO AUDIO Fuse Box Chip. Pod skrzynką z bezpiecznikami i na skrzynce jest rządek orgonitów, ułożony w ten sposób, że zakrywa całą skrzynkę (od dołu i od góry).

Powyższe, opisane przez mnie zmiany, przeprowadzałem stopniowo, metodą małych kroczków, za każdym razem obserwując, co się zmieniło. Polecam!

Aż musiałem sprawdzić w google co to za cudo :D 

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix-> Mam kilka z tego rodzaju (i kilka innych): https://allegro.pl/oferta/orgonit-krysztal-gorski-turmalin-komputery-7967210646

Ja kiedyś sam w to nie wierzyłem, a jednak efekty są. Ale najlepiej samemu sprawdzić działanie, bo zdaję sobie sprawę, że Tobie może wydać się nieprawdopodobne to, co powyżej napisałem. Powtórzę zatem: orgonity zawsze pozytywnie wpływają na dźwięk systemu audio. Im ich więcej zastosujesz, tym lepiej. W tym przypadku przedobrzyć się nie da. Pozdrawiam.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
59 minut temu, wulkan napisał:

A próbowałeś?

Jeśli tak, to może masz mało przezroczysty sprzęt na wszelkie, drobne zmiany (bo u mnie słychać wpływ jednoznacznie pozytywny).

Owszem, testowałem zasilanie akumulatorowe. Żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te orgonity wyglądają jak jakieś ciulstwo wyprodukowane przez małe sprytne chińskie rączki, taka magia zalana żywicą.

Z różnych źródeł słyszałem, że jako produkt uboczny przy produkcji metali ziem rzadkich jest też wyodrębniany TOR i żeby się go pozbyć, bo jest mało użyteczny i traktowany raczej jako odpad, dodaje się go po trochu do różnych "magicznych" wynalazków, wisiorków i innych ezoterycznych cudaków. Więc jak ktoś lubi się deczko promieniotwórczo doświetlić, to bez krępacji..  ale sam bym tego ciulstwa w domu nie trzymał w większej ilości.

Turmalin który tam się niemrawo pojawił, jest trochę nie w tej ilości żeby był użyteczny i trzeba go połączyć galwanicznie z masą urządzenia czy instalacji albo przewodem PE i dopiero wtedy mogą się pojawić jakieś efekty na+, bo czasem przez producentów rożnych kondycjonerów stosuje się go jako wirtualną masę, ze względu na naturalny ujemny potencjał i chodzi głównie o turmalin arbuzowy z zawartością litu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności