Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Incredible

Słuchawki do komputera/telefonu do ~600zł

Question

Hej,

Po raz enty rozpadły mi się słuchawki do kompa (tym razem Somic) i moja dziołcha straciła już cierpliwość i zaoferowała się, że kupi mi słuchawki na urodziny. Po wspólnym researchu wpadły nam w oko Audiotechnica M50x, w szczególności że użytkujemy też z tej marki ath-ar3bt i sprawdzają się świetnie. Do czegu będą służyć?

Wszelkiej pracy przy komputerze (gry, filmy, muzyka - głównie rock, czasem rapsy), oraz do spotify na telefonie jak dziołcha mi zajuma na swoj trening słuchawki bluetooth :). To co wzbudziło we mnie pewną wątpliwość przy m50x to fakt, że recenzje są mocno sprzeczne. Jedne piszą, że nadają się do casualowego słuchania w domu,  drugie zaś że wręcz odwrotnie - są rzeczywiście do półprofesjonalnego odsłuchu monitorującego i dla casualowego odsłuchu są meh.

No i jak to jest?  Ew. czy macie lepsze alternatywy?

Pozdrawiam,

Kuba

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

DT990 pro te trudno będzie zniszczyć.

pisane mobilnie

• Like 2

• 0

Te Beyery co kolega poleca to fajny trop skoro tak ci się rozpadają słuchawki, zwłaszcza że są wszystkie części do nich są do kupienia osobno.

M50x mogę polecić z czystym sumieniem do słuchania w domu. Dwa lata u mnie były. To w ogóle nie są słuchawki monitorowe w charakterze. Bardzo funowe, z fajnym, mocnym, lekko misiowatym basem. Też są zbudowane jak czołgi i musiałbyś na nie zrzucić szafę żeby je rozwalić. Radził bym tylko dokupić do nich pady od hm5 na allegro. Firmowe są płytkie i niewygodne.

Masz rozsądną dziewczynę ;)

• Like 1

• 0

Hej, odświeżam temat. Słuchawki na dniach kupuje, natomiast muszę kupić jeszcze karte dźwiękową. Zastanawiam się nad dwiema opcjami. 

* Prodigy cube Black Edition

* Fiio E10k Olympus 2.

Spotkałem się z opinią, że te Fiio lepiej grają + cenowo są też korzystniejsze. Niespecjalnie mi zależy na mikro - bo używam go tylko do discorda, więc może iść na płycie głównej.

pozdrawiam,

Kuba

• 0

Lepiej, żebyś najpierw przesłuchał tych słuchawek, aby obyło się bez ewentualnego żalu. Spolaryzowane opinie nie są bezpodstawne. Ja sam stoję w przekonaniu, że te słuchawki zdecydowanie lepiej nadają się do monitorowania, ze względu na swoją analityczność. Sprawdzają się w tym zadaniu świetnie, dlatego możemy zauważyć wielu profesjonalistów, którzy z nich korzystają. Ja osobiście nie mógłbym słuchać w nich muzyki dla czystej przyjemności. Brzmienie jest dla mnie zbyt nudne, a ja oczekuję od słuchawek funu i angażu. Dodatkowo sybilanty, które odczuwam całkiem mocno, całkowicie zabijają przyjemność jaka płynie ze słuchania muzyki.

Co do wzmacniacza polecam na początek dragonfly black. Sam go kupiłem ostatnio i jestem zadowolony. Kosztuje 233 złote i w tej cenie nie ma moim zdaniem żadnej konkurencji.

• 0

Skoro masz wydać blisko 1kzł, to polecam używki HD650 i do nich przynajmniej DFB, jak kolega wyżej zaproponował.

Ps.

M50 to przeciętne słuchawki i imo niewygodne...

Edited by neonlight

• 0
W dniu 17.08.2019 o 18:51, retter napisał:

DT990 pro te trudno będzie zniszczyć.

Mam 770 pro, wielkich różnic między nimi chyba nie ma. Po 2 latach mam popękane te plastiki z braillem po bokach i już raz padła jedna ze słuchawek, ale zrobili to na gwarancji ... no i do telefonu to tak średnio, jasne, zagrają, nawet wysokoohmowe, ale nie złożysz ich, przez co na mobilki raczej się nie nadają ... ale poza tym polecam, kabel gruby, nie ma z nim problemu, skóra? nie pęka, welur trochę się ubił i zmienił kolor, ale daje jeszcze radę ... a części faktycznie niby wszystkie są dostępne, ale tanio nie jest 😅

Edited by 410N

• 0

Cóż, moja dziołcha się pospieszyła, bo chciałem jechać do stacjonarnego najpierw je sprawdzić i już zamówiła.  W najgorszym wypadku zwróce je - mam w końcu 2 tygodnie :). Zostaje tylko w takim razie kwestia wzmacniacza. Dragonfly bedzie lepszy niż Fiio 10c / cube black edition?