Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Naturalność, muzykalność, fajna scena i góra do 3000


eXorcist

Pytanie

Cześć, szukam zamkniętyh słuchawek (upgrade względem DT700 Pro i Denonów D600).  Otwarte mam na ten moment HD660S i jestem z nich kontent. Ma to grać z Fostexem HPA-4BL docelowo po wyjściu zbalansowanym (ale to po zmianie przewodu).

 

D600 są dla mnie zamulone i jazgotliwe - takie niby dobre, niby słabe słuchawki dla gawiedzi bo "mają dużo bassu" - wrażenie jakbym słuchał muzyki w akwarium. ;) DT770 Pro - wysłużone, spoko dół, średnica taka sobie, trochę syblilują ale ogólnie jest to bliższe graniu jakiego szukam w zamkniętych słuchawkach.

 

Czego szukam? Sam nie wiem. Naturalności (Denon D600 jest przykładem jej braku), muzykalności, fajnej sceny i detalicznej góry (ale nie jazgotliwej). Mozę zamiast zamkniętych jakieś otwarte/półotwarte?

 

Co polecicie? Chodzą mi po głowie Fostexy TH610. Audeze LCD-2C (co prawda nie są zamknięte) nie chcę ze względu na wątpliwość jakość wykonania. Beyerdynamic T1 V2 mogę kupić w fajnej cenie -25%, ale raz, że mój Fostex jest trochę "underpowered" (balanced out 300mW/32 ohm | unbalanced out 150mW/32 ohm) a dwa - czytam opinie, że te słuchawki są do bólu poprawne i chirurgiczne przez co nie dla każdego bo nudne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Padających driverów i ich niedopasowania względem siebie (jeden gra inaczej). 

 

Pozostaje posłuchać Fostexów TH610 i zdecydować. Ktoś może słuchał Denonów D600/D7100 i Fostexów TH610? Granie obu modeli Denona mi nie leży, a obawiam się, że "niedaleko pada jabłko od jabłoni" i TH610 mogą mieć podobny styl co ów wymienione. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się że hifiman ananda były idealne, tylko było by trzeba polować na używanie. A hifimany V2 widziałem kiedyś u nas na forum za 2.5 k . Poczytaj o nich mogą być dobrym wyborem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem podobne wymagania, przerzuciłem dużo sprzętu i Hifiman Ananda okazały się najlepsze i to je kupiłem. Wygrały u mnie z Elear, T1, HD800, LCD2, K812, LCD XC. Czekałbym na używane sztuki, albo jak wyżej ktoś napisał Edition X v2. Miałbym zagwozdkę w konfrontacji z Clear, Arya, Ether Flow, ale każdy z tych modeli jest dużo droższy. 

Kolejny aspekt za Hifimanami to ich łatwość napędzenia. Nawet te unbalanced 150mW je rozbuja, bo dla 25 ohm to już pewnie coś ok 180mW, a po balansie to już wgl... ale wtedy trzeba dokupić zbalansowany kabelek, bo nie ma w zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, eXorcist napisał:

Mozę zamiast zamkniętych jakieś otwarte/półotwarte?

Ale jednak ...

Wyszły teraz Kennerton - Magni, może komuś nie podejdą w perorder ,tylko nie wiadomo jeszcze jak grają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale jednak ...
Wyszły teraz Kennerton - Magni, może komuś nie podejdą w perorder ,tylko nie wiadomo jeszcze jak grają ...
Oglądałem dłużej niż słuchałem bo odsłuch trwał 8s i wróciły do pudła ;p

Taki żarcik bo były dziewicze być może 0h przebiegu ;D

pisane mobilnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, Jot R napisał:

Koniecznie posłuchaj TH-610, powinno być to czego szukasz.

 

Są bajeczne, potwierdzam, jako laik, który w ostatnim tygodniu wykonał kilkanaście godzin odsłuchu ponad 10 modeli słuchawek.

12 godzin temu, eXorcist napisał:

Panowie, a Denon D7200? Czy to takie ciut lepsze TH610? :) Recenzje recenzjami, ale spostrzeżenia forumowiczów równie cenne. ;)

 

 

Ciemniejsze i spokojniejsze. Osobiście wolę TH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odwiedziłem dziś mp3store celem odsłuchu TH610 i je wziąłem. Podobają mi się z pudełka, więc może być tylko lepiej w miarę wzrastania ich przebiegu godzinowego. Jest dość rozdzielczo i naturalnie. 

 

TH610 jest dla mnie dobrym upgrade i dobrze będą dopełniać to, czego HD660S nie mają przy poszczególnych gatunkach muzyki. 

 

Za jakiś czas będę pewnie szukał tym razem otwartych słuchawek klasę wyżej od HD660S. 

Edytowane przez eXorcist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, eXorcist napisał:

Odwiedziłem dziś mp3store celem odsłuchu TH610 i je wziąłem. Podobają mi się z pudełka, więc może być tylko lepiej w miarę wzrastania ich przebiegu godzinowego. Jest dość rozdzielczo i naturalnie. 

 

TH610 jest dla mnie dobrym upgrade i dobrze będą dopełniać to, czego HD660S nie mają przy poszczególnych gatunkach muzyki. 

 

Za jakiś czas będę pewnie szukał tym razem otwartych słuchawek klasę wyżej od HD660S. 

 

Super wybór, pamiętaj, że w mp3store słuchałeś wygrzanych (których BTW nie chcieli mi sprzedać haha), więc daj im czas. Słuchałes ich na Mojo czy na czym? Z Mojo była piękna synergia. Gdyby nie moja chęć na wydanie kwoty bliżej 1.5k, to bym się nie zastanawiał nad TH-610..

 

W dniu 14.08.2019 o 11:42, adriano2510 napisał:

Kennerton - Magni właśnie... miałem je w łapie i muszę przyznać, że wspaniale są wykonane. Jeśli grają tak jak są wykonane to też silna propozycja. 

 

Słuchałem ich jakieś 10 min, nówki, także nie będzie to miarodajne, natomiast z Mojo nie było synergii i lepiej wypadły choćby Neo99.

Wykonanie petarda faktycznie, jakość też, ale swoje ważą.

Edytowane przez from_scratch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.08.2019 o 17:21, eXorcist napisał:

Padających driverów i ich niedopasowania względem siebie (jeden gra inaczej). 

 

Pozostaje posłuchać Fostexów TH610 i zdecydować. Ktoś może słuchał Denonów D600/D7100 i Fostexów TH610? Granie obu modeli Denona mi nie leży, a obawiam się, że "niedaleko pada jabłko od jabłoni" i TH610 mogą mieć podobny styl co ów wymienione. :P

d600 to straszna kupa ,nie mają średnicy bas przewalony wysokich prawie nie ma takie loudness w dodatku  mała scena ogólnie strasznie się na nich zawiodłem  te słuchawki powinny kosztować 400/500 zł bo za tą kwotę znajdę lepiej brzmiące słuchawki no może nie z takim basem,ale gdzie to w ogóle porównywać do th610.

21 godzin temu, eXorcist napisał:

Odwiedziłem dziś mp3store celem odsłuchu TH610 i je wziąłem. Podobają mi się z pudełka, więc może być tylko lepiej w miarę wzrastania ich przebiegu godzinowego. Jest dość rozdzielczo i naturalnie. 

 

Poczekaj aż się wygrzeją:DJa tam wprost z pudełka miałem je już odsyłać z powrotem,a po 50 h grania bas już się uspokaja i tak nie dudni nie włazi na średnice góra się otwiera scena 3x  większa pojawia się głębia.

Fajnie brzmią koncerty live na tych fostexach dają mi tyle funu ze słuchania co kiedyś CAL.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, patmal napisał:

d600 to straszna kupa ,nie mają średnicy bas przewalony wysokich prawie nie ma takie loudness w dodatku  mała scena ogólnie strasznie się na nich zawiodłem  te słuchawki powinny kosztować 400/500 zł bo za tą kwotę znajdę lepiej brzmiące słuchawki no może nie z takim basem

 

Nic dodać nic ująć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności