Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte do 3,5k do progrocka i metalu


WojtL

Pytanie

Cześć, 

Prośba o poradę odnośnie słuchawek zamkniętych do rocka progresywnego, metalu, trochę elektroniki. Zależy mi na wyrównanej średnicy i dobrego kopnięcia w basie oraz niekłójących, ale rozciagnietych sopranach. Ważna jest izolacja, bo będę ich używał w pracy.

Grałyby z Chord Mojo podłączonego zazwyczaj do tel. Muzyka przez USB Audio Player Pro z Tidal Hi-fi.

Budżet do 3-3,5 k. Mogą być używki.

Edytowane przez WojtL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja miałem przez pewien czas 2 generację. W sumie to moje pierwsze słuchawki z pułapu cenowego powyżej 2k. Na początku mi się nie podobały w ogóle, z czasem zaczynałem je doceniać. Miałem je już jakiś czas temu i trochę nie fair byłoby zagłębiać się w szczegóły na temat brzmienia, bo jednak akurat one nie miały takich cech które bym dobrze po tym czasie pamiętał. No, może oprócz dość ciekawej, takiej trochę karmelowej barwy dźwięku i basu. Ten, przynajmniej na początku, wydawał mi się taki bez wykopu właśnie. Tu pamiętam, że aż się zastanawiałem, czy może jakie zepsute, czy co :) W kwestii izolacji to raczej słabo - samo to, że one zdaje się mają w odróżnieniu od T1 specjalny stelaż na pady i jest minimalna wnęka między nimi a muszlą. Pamiętam, że jak brat słuchał ich u mnie i puszczał muzykę to praktycznie słuchałem razem z nim.

 

Acha, i też myślę, że Ultrasone Signature Pro mogłyby się spodobać. Do tego bardzo dobra izolacja. Warto sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, espe0 napisał:

A ja bym szczerze polecił oppo pm3 - posłuchaj koniecznie gdzieś w salonie - powinny Ci podejść. A i portfela nie urwą.

Oppo PM3 to były moje pierwsze planary 2 lata temu. Biorę je znowu pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PM3 mogę polecić, ale Mojo nie jest najlepszym kompanem dla nich, szczególnie w tych gatunkach muzycznych. Jeszcze warto rozważyć Audeze Sine, te mają nieco więcej werwy, ale są mniej wygodne, natomiast Mojo już się z nimi ładnie dogaduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dziękuję za wszystkie rady. Czy ktoś z Was słuchał Beyerów T5p?
Od kilku lat szukam fajnych zamkniętych.
Słuchałem t5v1 t5v2 t5ak, ak jako fabryczne są najbardziej kompletne z tej 3ki. Jeśli nie chcesz modować to ten kierunek warto. Ja tak jak Perul patrzę na możliwości jakie oferuje mi dany model słuchawek i sam driver do modowania. Więc wybrałem niższa cene denona i dopasowanie do siebie.

Pm3 to dla mnie zamknięty odpowiednik hd600 spokojny średnicowy dzwięk.
Osobiście zamknięte więcej werwy więc odpadły szkoda bo fajne są ale to nie to.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T5pAK to fajne, pięknie wykonane słuchawki. Jednak jak dla mnie to brakuje im tego czegoś, co by wyróżniało ich charakterem. Weźmy na przykład takie CD3k - świetna średnica, K1000 - piękna otwartość czy jakieś Ultrasony z ich przestrzenią. T5pAK grają bardzo poprawnie, ale niestety nic ponad to, czym warto byłoby się zachwycić.

@Retter - próbowałeś może Ultrasone Signature PRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
T5pAK to fajne, pięknie wykonane słuchawki. Jednak jak dla mnie to brakuje im tego czegoś, co by wyróżniało ich charakterem. Weźmy na przykład takie CD3k - świetna średnica, K1000 - piękna otwartość czy jakieś Ultrasony z ich przestrzenią. T5pAK grają bardzo poprawnie, ale niestety nic ponad to, czym warto byłoby się zachwycić.
@Retter - próbowałeś może Ultrasone Signature PRO?
Kiedyś coś tam było, ostatnio także edyszon 5.
Wykonanie wygoda ok dźwięk no cóż po 10min dałem sobie spokój.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, WojtL napisał:

Kupiłem Ultrasone Signature Pro 

Dobry wybór! Ja je ostatnio zabieram do biura i to są dobre czasoumilacze :D

10 godzin temu, retter napisał:

Kiedyś coś tam było, ostatnio także edyszon 5.
Wykonanie wygoda ok dźwięk no cóż po 10min dałem sobie spokój.

Nie słyszałem ED5, ale jak przypuszczam, że grają podobną sygnaturą, jak inne tej marki. Widocznie mamy inny gust :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0



Nie słyszałem ED5, ale jak przypuszczam, że grają podobną sygnaturą, jak inne tej marki. Widocznie mamy inny gust


I spoko ;)
Zamknięte tylko ethery C miały to coś!
D5200 fajne przyjemne ale jednak środek wybrakowany jak dla mnie a tu jestem skrzywiony.

ED5 może nie zagrały się z torem ;D

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, retter napisał:

D5200 fajne przyjemne ale jednak środek wybrakowany jak dla mnie a tu jestem skrzywiony.

A miałeś może okazję porównać D5200 do D7000? Mam na myśli porównanie jedne po drugich, ale nie na przestrzeni pół roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.02.2020 o 08:12, Jaworrr napisał:

@WojtL daj znać jak wrażenia. Czy te ultrasone spełniają wszystkie postulaty? 

Ostatecznie udało się anulować zamówienie w Thomann i kupić na wyprzedaży w mp3store także jestem bardzo zadowolony 🙂 Z pamięci mogę porównać Signature Pro do Oppo PM-3, bo kiedyś je miałem trochę ponad rok. Odpowiadając na Twoje pytanie Jaworrr - Ultrasone wg mnie do wymienionych w pierwszym poście gatunków są bardzo dobre - znacznie szybsze od Oppo, zdecydowanie nie grają relaksacyjnym dźwiękiem - raczej starają się utrzymywać cały czas Twoją atencję, szczególnie w zakresie wysokich tonów, separacja instrumentów na bardzo wysokim poziomie, dźwięk jest zaskakująco wyrównany jak na Ultrasone, znacznie mnie V niż np. w Fostexach th-610. Nie powiedziałbym, że to słuchawki studyjne - bas jest funowy, ale bardzo zróżnicowany i raczej z przewagą midbassu - czuć, że się kończy i nie sięga tak daleko jak w Oppo. W pierwszych dniach miałem wrażenie, że pomiędzy basem i sopranami była lekka dziura, ale to przy odsłuchu przez S7 Edge, na A20H znacznie lepiej - dźwięk bardziej wyrównany, nieostry i znacznie bardziej kontrolowany i dociążony. Na smartfonie potrafią zasyczeć, ale na Gustardzie jest miodzio.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności