Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięte do 3,5k do progrocka i metalu


WojtL

Pytanie

Cześć, 

Prośba o poradę odnośnie słuchawek zamkniętych do rocka progresywnego, metalu, trochę elektroniki. Zależy mi na wyrównanej średnicy i dobrego kopnięcia w basie oraz niekłójących, ale rozciagnietych sopranach. Ważna jest izolacja, bo będę ich używał w pracy.

Grałyby z Chord Mojo podłączonego zazwyczaj do tel. Muzyka przez USB Audio Player Pro z Tidal Hi-fi.

Budżet do 3-3,5 k. Mogą być używki.

Edytowane przez WojtL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też bym te dwie pary obadał. U mnie zostały Fostexy. Denony niewygodne nawet po doginaniu pałąka, a przylepianie jakichś gąbek do słuchawek za taką kasę jakoś mnie mierzi.

 

Do tego jakby mniej równe. Coś mnie męczyło na średnicy, a bas raz przepiękny, a raz jakby go nie było. Za to granie bardziej wyrafinowane i gładkie niż th610. 

 

Jak dla mnie dłuższe odsłuchy obu par konieczne. Najlepiej wypożycz za kaucją do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, WojtL napisał:

do rocka progresywnego, metalu, trochę elektroniki. Zależy mi na wyrównanej średnicy i dobrego kopnięcia w basie oraz niekłójących, ale rozciagnietych sopranach.

Nie pocieszę Cię. Nie ma takich. Przynajmniej ja takich przez 5 lat nie znalazłem.

Blisko oczekiwań mogą być Sonorous III. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj Cascade. Słucham dokładnie podanych przez Ciebie gatunków i sprawdzają się bardzo dobrze. Tylko dla mnie na stockowych padach jest za dużo dołu, a na welurach izolacja gorsza. Może też Nightowle?

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie pocieszę Cię. Nie ma takich. Przynajmniej ja takich przez 5 lat nie znalazłem.
Blisko oczekiwań mogą być Sonorous III. 
 
Z uporem maniaka - d7200 :)
Bass ok, soprany niektórym przeszkadzają ale wobec tych wymagań mogą się okazać ok.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepszych do metalu nie słyszałem niż Sonorous III. Aczkolwiek aby miały głęboki wykop w basie trzeba im zmienić pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie pocieszę Cię. Nie ma takich. Przynajmniej ja takich przez 5 lat nie znalazłem.
Blisko oczekiwań mogą być Sonorous III. 
 
Nie ma fabrycznych, zmodyfikować można prawie każde z różnym skutkiem. Pytanie czy idziemy na gotowe czy modyfikujemy i jak bardzo.

Jeśli masz gniazda jest już sporo łatwiej i taniej. Wymiana kabla firmowego na coś z miedzi occ.

A każda marka / model / technologia ma swoje wady i zalety.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Seler666 napisał:

Spróbuj Cascade. Słucham dokładnie podanych przez Ciebie gatunków i sprawdzają się bardzo dobrze. Tylko dla mnie na stockowych padach jest za dużo dołu, a na welurach izolacja gorsza. Może też Nightowle?

Ja też bym polecił sprawdzenie CASCADE, po zerwaniu fabrycznego filtra dołu jest tak w sam raz funowo. Jak je ostatnio podpiąłem do KANN CUBE, to był szok, niesamowity wykop ale reszta pasma zrównoważona, sama przyjemność słuchania. Bardzo nie doceniane słuchawki. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D7200 także wykreśl (bakuś mówił że są półotwarte taką mają budowę) oba te modele wypuścili w podobnym czasie.

D5200 poprawili w tym względzie uszczelnienie choć da się mocniej wytłumić, T5 mają podobny poziom tłumienia.

 

Jako ciekawostkę powiem że lcd-xc czy z1r sieją jeszcze mocniej :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sonorous III są zamknięte bez żadnych ale, nie sieją na zewnątrz zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurczę, wygląda na to, że Cascade to straszne basotłuki, ale wydają się ciekawe o ile ten rozpasany bas da się ujarzmić. Widze, że nikt nie poleca Aeon Flow Closed. Grają za chudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aeon chyba potrzebują solidnej dawki prądu; nie wiem czy Mojo da radę.

 

Bas da się ujarzmić albo zdjęciem fabrycznych filtrów albo zmianą padów na materiałowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.08.2019 o 10:50, retter napisał:

Też jestem ciekawy, ja w tym celu kupiłem d5200 + kabel może pady.

pisane mobilnie
 

D5200 wyciekają na zewnątrz mniej niż 7200? Pady zmieniłeś na jakieś skórzane Dekoni albo Denona? Masz porównanie jak po tych zmianach D5200 wypadają względem 7200? Opinie w necie takie, że niby nie warto dopłacać do wyższego modelu. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bakuś miał i chyba rozbierał 7200, mówił ze maja budowe taką że są półotwarte.

Ja widziałem co jest w 5200 uszczelka wytłumienie więc jest dobrze.

7200 i 9200 mają lepszą górę i jeśli ktoś chce zostać na fabrycznych ustawieniach są lepsze. Wymiana kabla już odwraca trochę ten układ.

Poduchy maja niezłe do zamkniętych.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem używałem z 2 tyg aeon closed skoro tak Under polecałeś mi, fajne ale widzę kilka wad nie do przejścia.

Może i bas kopie, ale jest go tak dużo że musiałem się go doszukiwać albo byłem tak skrzywiony zepsuty dołem w d5200 ;p

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@retterCiekawe. Mi w Aeonach nie brakowało basu. Jedynie bez wkładek trochę to brzmienie się robiło odchudzone gdzieś tam na jakichś częstotliwościach. Z wkładkami idealnie. A wykop i zejście takie, że wszystkie dynamiki jakie miałem/słuchałem (może oprócz D7100/Ultrasone Edition 9) brzmią jak zabawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności