Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Myszka bezprzewodowa do 300 - 350 zł


Mihu83

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

potrzebuję kupić drugą myszkę bezprzewodową do PC.

Najlepiej gdyby myszka była niezbyt duża, długo trzymała na jednym ładowaniu/bateriach oraz nadawałaby się do okazjonalnego grania.

Ważne żeby miała boczne przyciski - cofnij/ponów.

 

W tej chwili mam MX Anywhere 2s, która pójdzie do użytku z laptopem.

 

Rozglądałem się trochę i trudno się na coś zdecydować.

 

Myślę nad następującymi modelami:

- MX Master 2s - trochę duża i nie bardzo mi się widzi ułożenie przycisków cofnij/ponów ale i tak kusi.

- Corsair Harpoon Wireless - miałem wersję przewodową, rozmiar idealny ale krótko trzyma bez kabla i boczne gumy szybko się wycierają... tak przynajmniej było w wersji na kablu.

- Razer Atheris - niby ok ale jakoś nie mam zaufania do Razera.

- Logitech G603 - nawet, nawet ale mogłaby być odrobinę mniejsza

- Logitech G305 - mniejsza ale brzydka jak diabli i wykonana tak sobie

- Microsoft Precision - cena trochę z tyłka i podobno problemy z softem i tworzywem z którego jest wykonana. Jedynie wygląd ok, przynajmniej dla mnie.

 

Jest jeszcze coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

Logitech M705 Marathon

Mam takie dwie. Rewelacja.

Ha, tym Marathonem przypomniałeś mi o M720 Triathlon, który podoba mi się znacznie bardziej ale opinie ma mieszane, zresztą M705 również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, krzysztof A napisał:

Rapoo kojarzę z całkiem niezłych klawiatur. Jak ci się sprawuje ta mycha?

11 minut temu, vonBaron napisał:

Mam Logitech G603 już ponad rok, dopiero jakieś 2 miesiące temu zmieniłem w niej baterie.

Cały czas rozważam tą myszkę ale nie wiem czy nie będzie zbyt duża. Niestety, mam małe dłonie.

MX Master też trochę duży ale wygląda na wygodniejszą opcję.

 

Hm, może zamówię obie i odeślę tą, która mi nie przypasi...albo obie😁

 

Harpoon jest najlepszy kształtem i wielkością ale aku to tragedia, chyba max 60 godzin na jednym ładowaniu.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służy mi ona tylko do przeglądania internetu. Nie gram w gry ani nie siedzę godzinami przed komputerem. Na tyle ile jej używam to jest bardzo wygodna. Idealnie leży w dłoni i akumulatorki długo trzymają. Chciałem na początku kupić tego logitecha Mx a podobno to rappo jest jego bardzo dobra podróbka. Naprawdę polecam. No i cena z ali bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

603 to optymalny wybór. Dobry sensor i cena. Na baterii (1 lub 2 w zależności czy waga komuś przeszkadza) trzyma wieki. Żaden późniejszy model nie trzyma nawet połowy z tego na aku/baterii, a różnica w sensorze pomijalna, o ile nie jesteś zawodowym graczem w CS.

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od niedawna jestem przeciwnikiem myszek Logitecha. Używam myszki przewodowej do obróbki graficznej i oczywiście na co dzień, a moją ostatnią była L G302 za 2 stówki. W ciągu dwóch lat rozkręcałem ją 3 razy bo lewy spust się wyrabiał i klikał podwójnie, więc prostowałem blaszki, za 3-m razem blaszka spustu się złamała a ja przez pół dnia musiałem obsługiwać komputer z klawiatury. Potrzebowałem coś na szybko i znajomy polecił mi firmę CA, zresztą miał myszkę tej firmy biurku. Kupiłem na szybko ten model  https://www.komputronik.pl/product/421387/ca-gaming-ocelot-ca1034.html i teraz konkluzja... myszka za 50zł jest wykonana lepiej, jest cięższa i lepiej leży w dłoni niż niejedna mysz Logitecha za 4 razy tyle, którą miałem i generalnie podchodząc bardzo sceptycznie do takich chińczyków i zwracając uwagę na jakość tego co kupuje, jestem mega pozytywnie zaskoczony. Wnętrzności ponoć również bardzo dobre jak w "markowych" myszkach w dużo wyższej cenie. To tak dla refleksji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna nie pieję nad myszkami czy też ogólnie sprzętem od Logitecha. Od dłuższego czasu widać, że jakość leci w dół, zresztą dotyczy to też wielu innych firm.

Tak czy siak, chyba sprawdzę najpierw MX Mastera... z czystej ciekawości, a później się zobaczy.

p.s.
Kształtem podoba mi się jeszcze FUNC MS3 ale od dawna nie można jej dostać.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z MX Master 2s od ponad roku. Poniżej kilka moich przemyśleń po dłuższym okresie użytkowania.

Pod wieloma względami jest to świetna myszka.

  • długi czas pracy na akumulatorze,
  • możliwość podłączenia po usb, odbiornik nano, bluetooth,
  • możliwość sparowania do 3 urządzeń bezprzewodowo,
  • możliwość zmiany trybu pracy rolki,
  • super wykonanie i wygląd,

Jednak ma też swoje mankamenty. Dla jednych będą to detale, a innych może to mocno irytować.

  • chwyt myszy jest dość dziwny, w moim przypadku na myszy spoczywają głównie palce a oparcie nadgarstka wymusza już na biurku / podkładce,
    Pod tym względem moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypadał leciwy MX-518, który był dłuższy i cały ciężar dłoni spoczywał jednak na myszce. Swoją drogą korzystam z niej na codzień w pracy od ~10 lat i nie wygląda jakby miała się wkrótce rozpaść 😉
  • twardość i głośność przekaźników jest zdecydowanie zbyt duża jak na mój gust, od momentu zakupu ich właściwości się nie zmieniły, więc już raczej tak pozostanie
    tutaj znów + dla MX-518
  • twardość i głośność pracy rolki w trybie fixed - osobiście wolałbym bardziej miękki przeskok

Swoją drogą Logitech niedawno wznowił produkcję MX-518 z nowymi bebechami: https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-mice/mx518-gaming-mouse.html

Szkoda, że nie w wersji bezprzewodowej bluetooth, ale myślę że nadal to solidny wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitecha MX Master 2S od około 1,5 roku (a jakże - musi być TOP - taki ze mnie cham i prostak😂).

Przez ten czas mysz ładowałem może ze trzy (jeśli nie dwa razy - już nawet nie pamiętam😁). Funkcjonalnie, do czego mógłbym się przyczepić, to umieszczenie przycisków wstecz i do przodu. Poza tym, odnoszę wrażenie, że poprzedniczka (również topowym model - MX Performance) jakby szybciej otwierała aplikacje w momencie, gdy klikałem po kolei (wszystkie na raz). Tutaj się muszę naklikać. Poza tym, mimo, że zawsze mam czyste dłonie, jak zasiadam do laptopa, już lewy przycisk myszy mam lekko "wyświechtany" (podobnie było w MX Performance).

Tak czy inaczej - mysz ze spokojnym sumieniem mogę polecić. Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż akumulator nie wymaga częstego ładowania. To jednak ogromna wygoda.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, wulkan napisał:

Mihu83-> Muszę Cię trochę zmartwić... https://www.spidersweb.pl/2019/09/logitech-mx-master-3-opinie.html

Oj tam, oj tam, kupi się i Master 3 ale dopiero jak cena trochę spadnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez chwilę G603 i ogólnie spoko myszka ale... z dwoma akusami trochę ciężka. Z ciężarem wiąże się też inna kwestia - przez brak gumowania na bokach myszy, nie ma dobrego chwytu i mycha ucieka z ręki.

Kolejna sprawa - dla mnie trochę za długa, no i doopa słabo wyprofilowana. Master jest niby sporych rozmiarów ale jakoś lepiej leży w łapie.

 

Z ciekawości wziąłem na testy Mastera 3... może Master 2s poleci na sprzedaż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  jeszcze protoplastę Mastera - Performance MX - siódmy rok jej leci i nie chce paść. No dobra -  raz dałem do czyszczenia do studenta bo klik przestał działać ;)

 

Fantastyczny sprzęt i nie wyobrażam sobie nie kupić któregoś z masterów jak w końcu wyzionie ducha. Nie mogę już żyć bez dwutrybowego scrolla ;)

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mihu83 napisał:

Z ciekawości wziąłem na testy Mastera 3... może Master 2s poleci na sprzedaż.

Od dziś użytkuję mysz Logitech MX Master 3, a Mastera 2S wystawiłem na Allegro na sprzedaż.

Faktycznie, jak piszą w recenzjach, poprawili doskonałość.

Boczne przyciski, podstawowe kółko przewijania, a przede wszystkim fakt, że Master 3 sunie po blacie biurka w "oleisty" wręcz sposób. Tu naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać ;) Przynajmniej ja powrotu wstecz nie widzę.

11 godzin temu, zdzichon napisał:

Ja mam  jeszcze protoplastę Mastera - Performance MX - siódmy rok jej leci i nie chce paść. No dobra -  raz dałem do czyszczenia do studenta bo klik przestał działać ;)

 

Fantastyczny sprzęt i nie wyobrażam sobie nie kupić któregoś z masterów jak w końcu wyzionie ducha. Nie mogę już żyć bez dwutrybowego scrolla ;)

Miałem około cztery lata mysz Logitech MX Performance (przed Masterem 2S). Mile tego futrzaka wspominam. To była kiedyś ceniona mysz, ale zaczęła mi dziwnie przerywać i byłem zmuszony do zakupu innej myszy. Mój wybór padł na Mastera 2S, którego używałem 20. miesięcy.
Cóż mogę Ci doradzić... Jeśli stać Cię, warto kupić Mastera 3. Jeśli nie, dobrym wyborem będzie Master 2S.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechał Master 3 i... mam trochę mieszane odczucia. Odnoszę wrażenie, że Master 2s lepiej układa się do dłoni i jest szerszy.

Kolejna sprawa - boczne kółko jest dosyć wysoko, no ale cóż, musieli tak zrobić żeby przenieść boczne przyciski.

Master 3 jest też bardziej wypukły i ma inne ślizgacze - Master 2s pływa po podkładce AMP300, Master 3 ma delikatny opór.

W sumie co mi się bardzo podoba w M3, to chyba kółko, które już się nie chybocze i jest dokładniejsze.
Boczna rolka też git, działa precyzyjniej.

W każdym razie, jeszcze się zastanawiam którego gryzonia zostawić.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Edyta:

Jak ktoś chętny to mogę oddać Mastera 3 w dobre ręce. Master 2s jakoś lepiej pasuje do mojej dłoni.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mihu83 napisał:

Dojechał Master 3 i... mam trochę mieszane odczucia. Odnoszę wrażenie, że Master 2s lepiej układa się do dłoni i jest szerszy.

Kolejna sprawa - boczne kółko jest dosyć wysoko, no ale cóż, musieli tak zrobić żeby przenieść boczne przyciski.

Master 3 jest też bardziej wypukły i ma inne ślizgacze - Master 2s pływa po podkładce AMP300, Master 3 ma delikatny opór.

W sumie co mi się bardzo podoba w M3, to chyba kółko, które już się nie chybocze i jest dokładniejsze.
Boczna rolka też git, działa precyzyjniej.

W każdym razie, jeszcze się zastanawiam którego gryzonia zostawić.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Edyta:

Jak ktoś chętny to mogę oddać Mastera 3 w dobre ręce. Master 2s jakoś lepiej pasuje do mojej dłoni.

Boczne kółko w Masterze 2S, w czasie mojej 20. miesięcznej eksploatacji, użyłem zero razy. Boczne przyciski używam codziennie. A w Masterze 3 są one znacznie wygodniejsze.

Ślizgacze z Mastera 3 na biurku działają lżej, niż te z Mastera 2S i wręcz bym powiedział, że sporo większy opór ma Master 2S, niż Master 3.

Dla mnie wybór jest prosty. Bez dwóch zdań: Master 3.

A jedyną wadą, w mojej opinii, jest fakt, że wskaźnik naładowania baterii w Masterze 3 jest tylko w postaci jednej diody, a nie trzech (jak było w Masterze 2S).

 

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności