Jump to content
  • 0

Sennheiser Momentum M2 - czy warto?

Question

Dzień dobry,

jestem szczęśliwym posiadaczem momentum M2 in ear, ale jedna słuchawka odmawia już posłuszeństwa i zastanawiam się nad kupnem nowych słuchawek. Początkowo planowałem ponowny zakup tych samych słuchawek, ale zainteresowały mnie wersje momentum M2 nauszne i wokółuszne. Nie ukrywam, że ich stylistyka mi odpowiada a co do aspektów dźwiękowych nie mogę się odnieść bo w pobliżu nie mam gdzie ich odsłuchać i znalazłem jedną recenzję, dlatego jeśli chodzi o aspekty dźwiękowe zwracam się do was o pomoc. Z tego co słyszałem to wersja nauszna jest lepsza pod względem komfortu jak i dźwiękowym, ale nie wiem na ile jest to prawdą. Głównie muzyki słucham na Samsungu Galaxy S8 i Ipadzie pro. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to: rock, jazz i sporadycznie rap'u. Słuchawki będą używane w domu i czasem w pociągu stąd też moje pytanie czy jeśli zdecydowałbym się na wersję nauszną to czy współpasażerowie mieliby koncert dzięki mnie, czy w miarę jakoś ten dźwięki nie wydostaje się zbytnio na zewnątrz. 

Poza tym w domu mam jeszcze rekablowane CAL'e i czy jeśli zdecydowałbym się na momentum M2 to czy różnica w jakości dźwięku byłaby odczuwalna, bo co prawda senki są droższe, ale nie zawsze to co droższe jest lepsze.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Miałem m2 wokółuszne i mogę się odnieść do nich.

Dźwięk raczej nie wyciekał. Grają v-ką, więc do jazzu średnio się nadają. Prędzej muzyka elektroniczna, właśnie rap, zależnie od realizacji - rock i metal. Dla mnie były niezbyt wygodne na dłuższe odsłuchy. Grały fajnie, ale jeden forumowicz potrafił wycisnąć z taniutkich przetworników lepsze granie ;) no ale tu już wchodzimy w gusta, oczekiwania, modowanie, synergie i inne aspekty

• 0
W dniu 11.08.2019 o 15:50, czapczis napisał:

CAL'e

Jak masz Cal'e to wielki improvement to nie będzie - zmiany kosmetyczne w dźwięku i w sumie znacznie bardziej premium budowa. Ale jak liczy się tylko granie to polecał bym jakiegoś Ampa małego na opa1622 - zobaczysz co potrafią aurvany

• 0
19 godzin temu, espe0 napisał:

Jak masz Cal'e to wielki improvement to nie będzie - zmiany kosmetyczne w dźwięku i w sumie znacznie bardziej premium budowa. Ale jak liczy się tylko granie to polecał bym jakiegoś Ampa małego na opa1622 - zobaczysz co potrafią aurvany

Skoro nie będzie to zbyt duża różnica to szkoda mi w takim razie wydawać ponad 600 zlotych skoro o wiele tańsze CAL'e niedużo odbiegają od nich. W takim razie chyba kupię jakieś lepsze doki bo lewa słuchawkach w senkach odmawia juz posłuszeństwa :)