Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Myślę o LG V30, czy to dobry wybór?


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę od jakiegoś czasu o jakimś lepszym audio i w sumie cały czas myślałem o DACach, DAPach i tym podobnych, a niedawno dowiedziałem się o istnieniu LG V30 (i innych modeli LG z tym DACem - V40 kusi, ale cena trochę odstrasza :P). Jako, że nowy smartfon by się przydał kupno telefonu i źródła dobrej jakości dźwięku w jednym brzmi kusząco, zastanawiam się jednak jak ten telefon ma się do sprzętu stricte audio w podobnej cenie (w sklepie teraz zapłaciłbym za telefon ponad 1300zł). Telefon wtedy służyłby za główne źródło także stacjonarnie i planowałbym dokupić do niego jakieś słuchawki nauszne, na razie pewnie gdzieś za ok. 500 - 600zł, czytałem ludzi którzy opisywali V30 jako grającego świetnie nawet z wiele droższymi słuchawkami, czy faktycznie jest to wysokiej jakości sprzęt i czy odtwarzacze czy DACe w podobnym przedziale cenowym nie będą jakoś znacząco lepsze? W kwestiach audio jestem raczej laikiem ale coś tam zawsze kombinowałem żeby słuchać w dobrej jakości, dotychczas słuchałem na Grado SR60e i bardzo sobie je ceniłem, przeszły mi też przez rękę różne tanie DACe (E10k, SMSL M2) i odtwarzacze mp3 (Shanling M1, Xduoo X2) oraz kilka modeli słuchawek w różnych segmentach cenowych.

 

Dodatkowo ponoć dołączone do telefonu pchełki też jakoś grają, cudów się nie spodziewam ale aktualnie słucham na słabiutkich. Czy są faktycznie znośne? Ktoś wie może coś na temat słuchawek dołączanych do LG G7 Thinq i LG V40?

 

I ostatnia rzecz: czy gdyby mi odbiło i miałbym kupić V40, coś się zmieni jeśli chodzi o jakość dźwięku? Tu cena telefonu to już 2200 aczkolwiek za sam sprzęt audio raczej tyle bym nie dał bo wtedy smartfona by trzeba kupić oddzielnie więc i kasy mniej :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V30/G7Thinq to to samo audio. Różnica w procesorach - SD835 vs 845. Inne ekrany Amoled vs IPS (o bardzo dużej jasności), który bez problemu w pełnym słońcu obsłużysz. Mam oba. Słuchawki od G7 są poprawne, nie ranią uszu. Od V30 to już inna liga, to B&O. Nie wiem czy warto teraz brać V40 G8 lub V50. Za rok audio nadal będą miały takie samo a cena będzie must have

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markp napisał:

V40 ma lepszy procesor, więcej RAMu i dlatego wyższa cena. Ponadto jest to model młodszy o rok, więc dłużej będzie wsparcie producenta w aktualizacjach. Dźwiękowo jest tak samo jak V30, ma takie same podzepoły.

 

V40 do tego ma lepszy aparat, lepszy ekran, za to gorszą baterię.... niestety. Dźwiękowo V40 i V30 to takie same telefony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "gorszą" miałem na myśli ogólny czas działania, a nie pojemność. W danej konfiguracji działa krócej i tyle. Używałem oba i różnica jest znacząca. Znacząca na tyle, że warto o niej wspomnieć. Wydajniejszy procesor w codziennym użytkowaniu nic nie daje, za to baterię zżera. Ekran jest niby większy, ale ponownie różnica użytkowa nie jest duża. Za to baterię każdy odczuje, zawsze i wszędzie i niezależnie od użytkowania. A jak już telefon ma problem dotrwać do wieczora, to jest to problem. Przynajmniej dla mnie osobiście. Z V30 mi się to nie zdarzało, z V40 już tak.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam V30 w parze ze Snabami Euphony AF100. To zestaw, który bardzo mi pasuje, jest dużo mocy na wyjściu, jest detalicznie, przestrzennie, z naturalną średnicą. Basu nie zabraknie, wysokie nie kłują w uszy. Dużo muzyki wyrzuciłem słuchając tym zestawem bo realizacja była mocno średnia. Słuchawki wybrałem po rekomendacji na Audiofanatyku, źródło chciałem mieć w telefonie, więc zaryzykowałem V30 i jestem zadowolony. Słuchawki z pudełka od smartfona jak dla mnie beznadziejne, ciche, zero basu i bez wyrazu. Chyba że mam popsute. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat..

 

Chciałem kupować Mojo jak urządzenie "wszędobylskie". Natomiast planuję zmienić telefon i właśnie biję się z myślami czy nie zarzucić V30. Nowe V30 = używane Mojo.

Natomiast może poczekać rok i kupić w dobrej cenie G8..

 

Bo ja rozumiem to tak, badziewny telefon + tidal master + Mojo + dobre słuchawy = v30 + tidal master + słuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, nie ma na rynku zbyt wielkiego wyboru telefonów z dobrym audio, więc jak kupisz badziewny to tylko usłyszysz jak bardzo jest badziewny, nic po za tym. Jeśli szukasz lepszego to G7Thinq, z lepszym procesorem ale tak samo dobrym dźwiękiem. Jesli nie grasz w najnowsze gry to G7 wystarczy na najbliższe lata jako smartfon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SlawekR napisał:

Z V30 mi się to nie zdarzało, z V40 już tak


Mam zainstalowaną aplikację AccuBattery która m.in. mierzy rzeczywistą pojemność baterii. Czy możesz ją zainstalować i sprawdzić pojemność baterii w V40? Odczyt najlepiej zrobić po przynajmniej 10 cyklach ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje, V30 kupione. Teraz zastanawiam się nad słuchawkami - na początku planowałem budżet bliżej 500zł więc o Snab Euphony mógłbym pomyśleć ale powiedzmy, że mógłbym kupić coś w okolicach 1000zł - dotychczas mój najlepszy sprzęt to Grado SR60e i bardzo je lubiłem, słuchany będzie głownie metal (klasyczne odmiany, czasem ekstrema), poza tym czasem jakiś folk czy elementy symfoniczne czy elektroniczne, ktoś miałby jakieś pomysły? Mogą być otwarte, półotwarte, zamknięte, na plus wygoda (coś dookoła uszu by się przydało, do Grado się przyzwyczaiłem ale szczytem wygody one nie są, chociaż nie powiem - jakieś inne Grado też mógłbym brać ;)) Mocny bas mógłby być czymś dla mnie ale musiałby być naprawdę dynamiczny i niezamulający, poza tym odpadają wycofane gitary i zbyt jaskrawa góra. Planuję rundkę po sklepach w mieście gdzie będę mógł czegoś sensownego posłuchać ale jakieś informacje z forum byłyby mile widziane :)

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Ja się jaram od niedawna G7 Fit + HD6XX z małym modem ( adaptery + welury HM5), które to połączenie uważam za bardzo satysfakcjonujące i uniwersalne,

zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego melomana. Ale ostatecznie, wiadomo, co kto lubi. :)

O, ktoś z Fitem. Używasz efektu DTS:X? 

Moim zdaniem dużo zyskuje jako grajek z nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do pytania. Udało mi się kupić Mate 10 Pro za 999 zł i dla mnie ten telefon jest pod każdym względem lepszy od V30, oczywiście poza dźwiękiem, no i z racji tej ceny wychodzi ponad 300 zł taniej od LG, wiec średnio chcialbym go zmieniać.

Odkopałem stare xDuoo X2, które gra świetnie, jak się ma brzmienie V30 do tego Xduoo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaro54 napisał:

Niekoniecznie, nie ma na rynku zbyt wielkiego wyboru telefonów z dobrym audio, więc jak kupisz badziewny to tylko usłyszysz jak bardzo jest badziewny, nic po za tym. Jeśli szukasz lepszego to G7Thinq, z lepszym procesorem ale tak samo dobrym dźwiękiem. Jesli nie grasz w najnowsze gry to G7 wystarczy na najbliższe lata jako smartfon

 

Dzięki. W gry nie ram. Telefon służy mi do:

  • zdjęcia
  • streaming
  • social media

W szufladzie leżą: S4, H9 Lite, A5 a z grajków iPod nano 2 gen haha. Stąd zagadka:

  1. Wziąć nowe V30/G7 w cenie używanego Mojo nie biorąc Mojo.
  2. Kupić Mojo a za rok/dwa wziąć taniejące LG (V40/G8).

?🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

Nie używam, bo jego działanie jest zbyt mocne, w efekcie czego dźwięk robi się sztuczny i mocno pogłosowy. ;)

Mi się podoba. Ma lepsze wykończenie. A ta pogłosowość trochę dodaje głębi. 

Chociaż nie wiem jak jest na adapterze zwiększającym opór, gram bez. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby jakoś porównać LG V30 (albo inny z tym samym DACem) do Dragonfly Black? Czy któryś z nich jest z wyższej półki jeśli chodzi o jakość dźwięku czy raczej podobny poziom? Jakieś porównania w kwestiach brzmienia? I czy któreś z nich będzie zauważalnie lepsze jako źródło dla jakichś porządnych słuchawek nausznych z półki cenowej tak gdzieś do okolic 1000zł? Z góry dzięki za dalszą pomoc :)

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF Black nic nie wnosi do brzmienia V30. Miałem i sprzedałem l. Nie mów że w np PM3 będziesz słuchał V30? A w domu to coś lepszego niż wazka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, from_scratch napisał:

Czy V30 dobrze zagra z FH5? Słuchałem ostatnio i zmiotły w budżecie do 3k nauszne.. :o 

Zagrać zagra, ale nie jest to najlepsze połączenie. ;) Co do drugiego zdania, to się nie zgodzę, bo pomimo bardzo dobrego brzmienia FH5, to jednak do pełnowymiarowych słuchawek nie mają startu, m.in. w kwestii wielkości sceny,  swobody wybrzmiewania/separacji i szczegółowości.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

 

Zagrać zagra, ale nie jest to najlepsze połączenie. ;)

Rozumiem. Masz jaką lepszą propozycję w tym budżecie do LG bez wzmaka?

 

2 minuty temu, neonlight napisał:

 

..do pełnowymiarowych słuchawek nie mają startu, m.in. w kwestii wielkości sceny,  swobody wybrzmiewania/separacji i szczegółowości.

Być może masz rację, bo zakochałem się w tym co dało Mojo+TH610, był mięsisty bas, była bliskość, ale jednocześnie rewelacja scena. Natomiast to zestaw kosztujący detalicznie ponad 4 klocki 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, from_scratch napisał:

Rozumiem. Masz jaką lepszą propozycję w tym budżecie do LG bez wzmaka?

 

Być może masz rację, bo zakochałem się w tym co dało Mojo+TH610, był mięsisty bas, była bliskość, ale jednocześnie rewelacja scena. Natomiast to zestaw kosztujący detalicznie ponad 4 klocki 😕 

Z dokanałowych Ci nie doradzę, bo nie "siedzę" mocno w temacie, natomiast z pełnowymiarowych na pewno Denon i Fostex, aczkolwiek świetnie

mi się słucha HD6XX z welurami od HM5, i to prosto z dziurki G7 Fit. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zagrać zagra, ale nie jest to najlepsze połączenie.  Co do drugiego zdania, to się nie zgodzę, bo pomimo bardzo dobrego brzmienia FH5, to jednak do pełnowymiarowych słuchawek nie mają startu, m.in. w kwestii wielkości sceny,  swobody wybrzmiewania/separacji i szczegółowości.

Miałem kilka razy tak że fh5 potrafiły oszukać na tyle pomyślałem nie potrzebuje pełnowymiarowych nausznych.

 

Jednak sensowne źródło duże muszle dobre poduchy. Pomimo że fh5 to dobre iemy ale nadal TYLKO iemy.

 

Każdy ma wybór ja polecam osłuchać sie z każdym wyborem i wybrać. Ja w domu praktycznie nie korzystam z iemów.

 

pisane mobilnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności