Skocz do zawartości

DAC/Headphones AMP + słuchawki


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nie powinno być tak, że słuchawki wybieramy pierwsze?
Przecież to słuchawki najbardziej wpływają na całokształt.
Do tego dochodzi synergia która czasem płata figle mimo, że teoretycznie słuchawki powinny pasować do danego źródła.
 
Zawszę można zacząć od ddddd.... drugiej strony ;D można pokręcić gałkami gałeczkami kto co lubi ;D
Tak to w hobby sprzętowym już jest.

W temacie weź lcd2 i zobacz z czym to tak gada jak chcesz.

pisane mobilnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Neonix napisał:

Nie chcę zaczynać od du_y strony, ale chcę coś kupić dobrze.

Powiedzmy zatem, że słuchawkami wyjściowymi będą

FInal Audio Sonorous VI . Więc który DAC/AMP będzie

najbardziej odpowiedni względem moich wymagań.

 

A słuchałeś tych Finali? To dosyć skrajny model jeśli idzie o charakter dźwięku, dla ludzi, którzy wiedzą czego konkretnie chcą a nie dla takich, którzy kupują w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Neonix napisał:

UWAGA ___ANKIETA,___CO___WYBRAĆ___?

----------------------------------------------------------------------------

Na razie słuchawek nie bierzemy pod uwagę.

Oczekuję od dźwięku odnośnie DAC/AMP:

- ciepłej, przyjemnej średnicy, która łechce po zmysłach,

- basu gęstego, nisko schodzącego i kontrolowanego,

- góry nie za ostrej, ale szczegółowej.

Ogólnie ciepłej i przyjemnej barwy z dużą przestrzenią

 i powietrzem o średniej analityczności.

Chcę słuchać muzy wieczorem, aby mnie relaksowała,

ale też aby przekaz był wiarygodny.

 

Co polecacie z przetworników w w/w zakresie do 3000pln?

 

No to pojechałeś... To jakiś HI-END musi być.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już dostał opisy jak brzmią Finale i jak się łączą z CMA400i. Najwyraźniej mu się te opisy nie spodobały, skoro dalej pyta o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kolega @Neonix zamierza zainwestować w nowy sprzęt to nie musi się krępować i może zażyczyć sobie od salonu audio umożliwienia odsłuchu sprzętów będących w orbicie zainteresowania. To powinno rozjaśnić kwestię preferencji.

 

A tak wogóle @Neonix to co będzie u Ciebie źródłem: komputer czy odtwarzacz CD? (Pytanie w kontekście DACa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Melo2573 napisał:

A tak wogóle @Neonix to co będzie u Ciebie źródłem: komputer czy odtwarzacz CD? (Pytanie w kontekście DACa).

Wyłącznie komputer

 

34 minuty temu, Melo2573 napisał:

Jeżeli Kolega @Neonix zamierza zainwestować w nowy sprzęt to nie musi się krępować i może zażyczyć sobie od salonu audio umożliwienia odsłuchu sprzętów będących w orbicie zainteresowania. To powinno rozjaśnić kwestię preferencji.

Gdzie jest największy wybór słuchawek i dac-ów, których można posłuchać na miejscu w okolicach Warszawy?

A najlepiej jakby można było wypożyczyć to do domu na kilka dni do testów.

Godzinę temu, timecage napisał:

Kolega już dostał opisy jak brzmią Finale i jak się łączą z CMA400i. Najwyraźniej mu się te opisy nie spodobały, skoro dalej pyta o to samo.

Nie, spodobał się opis. Ale jestem ciekaw co inni jeszcze o tym myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Neonix napisał:

Wyłącznie komputer

Ok. Czyli musisz kupić combo a nie sam wzmacniacz.

 

32 minuty temu, Neonix napisał:

Gdzie jest największy wybór słuchawek i dac-ów, których można posłuchać na miejscu w okolicach Warszawy?

Warszawa to najlepsze miejsce do odsłuchów - dobrze zaopatrzonych salonów audio jest na pęczki. Ja jestem z Wielkopolski ale w Warszawie to chyba Mp3store i Audiomagic. Może  @Nicodem jeszcze jakąś lokalizację podpowie, bo pochodzi ze stolicy?

 

EDIT: O, widzę, że Kolega Retter mnie uprzedził z lokalizacjami.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMA i Finale powinny być mod ręki u Patryka w mp3store.
Ale oczywiście najlepiej zadzwonić bo np CMA mają wzięcie na odsłuchy domowe.
W Warszawie jeszcze salony HIFi polecam ale jeśli chodzi o ekspertów w słuchawkach i klockach pod nie to zawsze na pierwszym miejscu audiomagic i mp3store. Tam bym zaczynał i pewnie zakończył :)


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abyś dostał 3 pary słuchawek ale na to umawiaj się przed weekendem - będziesz miał czas a i sklep nie traci wtedy potencjalnych klientów.

Kładziesz kasę na stół za sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pół dnia to chyba nie - ja po dwóch godzinach jestem już tak zmęczony, że dalszy odsłuch nie ma sensu.

Dwie godziny = 3 odsłuchane konfiguracje (30 minut na konfigurację to minimum). Jak będzie za mało to się umówisz na ciąg dalszy.

 

@Neonix i nie ograniczaj się tylko do CMA400i - jak już tam będziesz to posłuchaj też Aune S6 Pro. A najlepiej to się zapytaj co by sprzedawca sam polecił w ramach budżetu - może Ci zaproponuje jakieś inne połączenie oddzielnie DAC i oddzielnie wzmacniacz, które położy na łopatki to, co wcześniej słuchałeś?

Zakupów nie robi się codziennie, więc wykorzystaj ten moment do maksimum.

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tylko delikatnie przywołam to co napisałem wcześniej, a co niejako jest znanym faktem wśród osób mających kiedyś do czynienia z tymi słuchawkami - Sonorous VI w wersji fabrycznej w stosunku do takiej ze zmienionymi padami to dwie mocno inne bestie, również pod względem wygody. A zważywszy, że na miejscu w sklepie będzie możliwość posłuchać tylko wersji fabrycznej, warto mieć ten fakt na uwadze.

Z Sonorous III już nie jest tak drastycznie.

 

5 minut temu, Mayster napisał:

Aune S6 Pro + Audeze LCD-2, jeszczcze najlepiej po balansie. Aune zarówno Mp3store, jak i Audiomagic mają w ofercie, z Audeze pewnie trochę gorzej.

 

Kolega chciał zamknięte.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamknięte to jedź do HiFi i posłuchaj Denon D7200 a potem kup gdzieś okazyjnie :)

Ewentualnie LCD-XC. Jak lubisz energetyczne ale ostrzegam, że dość kontrowersyjne, granie to może rozważ z komisu u nas NightOwle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamknięte to jedź do HiFi i posłuchaj Denon D7200 a potem kup gdzieś okazyjnie
Ewentualnie LCD-XC. Jak lubisz energetyczne ale ostrzegam, że dość kontrowersyjne, granie to może rozważ z komisu u nas NightOwle?
Do 7200 podchodziłem 2x ostatecznie skreśliłem ten model, ktoś kiedyś powiedział ze one mają taka konstrukcje że są półotwarte. Na szczęście to w 5200 i 9200 poprawili ;) Pałąk nadal ten sam ;p fajne słuchawki więc powalczyłem trochę z tym i jest lepiej.

Ale co zabawne d2000 i d5200 już bardziej mi podeszły. Fajnie reagują na wymianę kabla i padów.

Nie chcesz inwestować bawić się kup t5 szczególnie te AK.

Jeśli zainteresują cie d5200 zapraszam na pw.


pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności