Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/Headphones AMP + słuchawki


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chcę zakupić swój pierwszy DAC/AMP i od razu wpadł mi w oko,

a zarazem będący w promocji Questyle cma 400i .

 

Co myślicie o tym sprzęcie?

 

No właśnie i jakie synergiczne słuchawki zamknięte do niego polecacie?

 

Słucham wieczorem wszystkiego: pop, rock, elektro.

Chciałbym aby bardzo przyjemnie to grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

na pierwszy rzut oka Questyle wydaje się być niezłym wyborem i do tego można trafić w niezłej cenie. Sam zdecydowałem się na 600i i jestem zadowolony. Co do słuchawek to pytanie podstawowe - jaki budżet zakładasz? Jakie masz preferencje dźwiękowe, granie raczej średnicowe czy V-ka, inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet stosunkowo proporcjonalny do reszty czyli do 1500 (max 2000 jak bardzo warto).

Lubię bardzo ładne wokale, gęsty i niski bas oraz normalny, ale szczegółowy sopran (nie kłujący w uszy).

Ktoś polecał mi do niego Audio Technica ath msr 7 , ale nie słuchałem.

Edytowane przez Neonix
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightowle i CMA400i to może niekoniecznie synergiczność w typowym rozumieniu, ale na pewno świetna propozycja dla kogoś poszukującego kameralnej muzykalności z niskim dynamicznym pomrukiem w basie. Nie da się ukryć, że to gęste granie, ale potrafi się podobać.

MSR7 dostaną lekkiego złagodzenia góry i koloru w średnicy, ale CMA400i nie jest na tyle korekcyjnym wzmacniaczem by sprawić, że nie będą mimo wszystko grać jasno i wyraziście, po prostu będzie łagodniej.

Najlepsze synergie jakie ja osobiście słyszałem na CMA400i to FInal Audio Sonorous III oraz VI, z lub bez zmiany padów wedle gustu (jeżeli ma być gęsty niski bas to zmiana padów na HM5 konieczna).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść brzmieniowa jest - zwyczajnie dlatego, że mają zupełnie inną filozofię dźwięku. VI grają super przestrzenią i super detaliczną górą. III grają muzykalnie-naturalną średnicą i dźwięcznymi sopranami. To jest wybór bardziej stylu gry, niż jakości.

CMA400i absolutnie nie ogranicza VI - robi im o tyle dobrze, że dodaje wygładzenia bez utraty detalu oraz nieco wyciąga średnicę.

W przypadków obu par nauszników fabryczny bas jest dobry, ale niezbyt głęboki. Dla pogłębienia całości brzmienia można im założyć pady HM5 supersoft symetryczne (lub inne, ale ja próbowałem tylko tych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Neonix said:

A czy pomiędzy " Audio Sonorous III oraz VI " jest taka przepaść brzmieniowa, że warto dopłacić do 6 drugie tyle?

 

 

2 x 3 = 6 . Matematyka mówi że warto :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam 76 napisał:

Witaj Neonix. Widzę, że za moją namową z forum AS idziesz w stronę CMA400i, i słusznie bo to granie ma i muzykalność i wykop gdy trzeba. Bardzo fajnie brzmiący klamot.

👍

 

Jak grają OppoPM3 ?

Edytowane przez Neonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Neonix napisał:

👍

 

Jak grają OppoPM3 ?

Pięknie ofkors :) Ale nie dla każdego ;) Kapitalny środek , wszystko co oparte na wokalizie, ale i dość mocny i bardzo dobrze różnicowany dół z tym cma 400i. Bliskie, intymne, bardzo soczyste granie. Nie wyczynowe ale bardzo przyjemne i nawet wygodne są hah. 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Neonix napisał:

Ale o jakim sprzęcie dokładnie mówimy, bo sorry, ale nie w temacie.

Superata nie ograniczył wypożyczenia do konkretnych marek. Napisz do niego i się zapytaj o to co Cię interesuje.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jak mam możliwość słuchać muzy z przednich frontów

to delektuję się muzyką oczywiście jak nie ma synka w domu.

 

Mam Studio 16Hz Minas Anor IIIs SE oraz piec Sugden A21SE

i gra to pięknie. Chciałbym czegoś takiego od zestawu słuchawkowego.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Kurcze jeszcze jest Aune S6 Pro.

Co o nim myślicie w stosunku do Questyle cma 400i ?

Edytowane przez Neonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupie za 2500, skoro mam budżet na Questyle cma 400i .

Nie takie było pytanie 😧

---------------------------------------------------------------

1500-2000 to jest na słuchawki kwota.

2200-2500 na DAC/Headphones AMP

Edytowane przez Neonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ani S6 Pro oraz 600i nie zapewnią mi plastyczności i ciepła

w średnicy co 400i. Więc wybór chyba jest tylko jeden. Tak myślę do 3000pln?

I teraz czy brać 400i z promocji na mp3store, czy też brać używkę z olx za ok 1700pln?

Mam 3000pln na combo, ale jestem człowiekiem oszczędnym, więc rozważam

sprzęt używany. Ale czy warto oszczędzać, bo nie wiem jaką żywotność mają te sprzęty.

 

Czy FInal Audio Sonorous VI bywają w promocji na mp3store, bo ktoś używkę sprzedaje za 1400pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Neonix napisał:

Myślę, że ani S6 Pro oraz 600i nie zapewnią mi plastyczności i ciepła

w średnicy co 400i.

Skąd wiesz skoro nie słuchałeś?

 

8 minut temu, Neonix napisał:

I teraz czy brać 400i z promocji na mp3store, czy też brać używkę z olx za ok 1700pln?

Jeżeli kupujesz w ciemno to ogólnie lepiej używkę, bo w razie odsprzedaży mniej stracisz. Z drugiej strony na Zachodzie krążą plotki, że Questyle są usterkowe. Zapytaj się czy sprzedajacy ma paragon w komplecie (do ewentualnej reklamacji w sklepie w ciągu 2 lat od zakupu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełda HiFi wisi cma 400i za 1600 do negocjacji (gwarancja) i pierwszy właściciel. Co do S6pro to warto przeczytać test w krajowym AV. Granie tzw. V-ką  - nie będzie namacalnej, plastycznej średnicy z cma 400i, do tego warto przeczytać jakich słuchawek autor recki nie poleca do niego podłączać. Ogólnie to żadne cudo, jak tak uważniej się wczytać...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ___ANKIETA,___CO___WYBRAĆ___?

----------------------------------------------------------------------------

Na razie słuchawek nie bierzemy pod uwagę.

Oczekuję od dźwięku odnośnie DAC/AMP:

- ciepłej, przyjemnej średnicy, która łechce po zmysłach,

- basu gęstego, nisko schodzącego i kontrolowanego,

- góry nie za ostrej, ale szczegółowej.

Ogólnie ciepłej i przyjemnej barwy z dużą przestrzenią

 i powietrzem o średniej analityczności.

Chcę słuchać muzy wieczorem, aby mnie relaksowała,

ale też aby przekaz był wiarygodny.

 

Co polecacie z przetworników w w/w zakresie do 3000pln?

Edytowane przez Neonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności