Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Upgrade z SC808 i Somic V2 na coś nowszego


ferszcik

Pytanie

Witajcie,

w najbliższym czasie wymieniam komputer a w obecnym mam kartę AIM SC808 i używam do niej słuchawek Somic V2. Jednak prawdopodobnie pozbędę się tej karty razem z komputerem i chciałbym wymienić ten zestaw na coś lepszego.  Docelowo myślę o jakimś AMPie DACu na USB. W formie "stacjonarnej" na biurko z potencjometrem. Słuchawek będę używał w 50% do grania a w 50% do muzyki. Tu niestety ciężko określić jeden gatunek. Zazwyczaj słucham po prostu wszystkiego. Myślałem o zestawie z Massdropa. Sennheisery HD6XX + O2 + SDAC DAC/AMP. Tutaj niestety bloku mnie trochę myśl o wysyłce z USA, czasie oczekiwania i braku możliwości ewentualnego zwrotu. Ale teraz pojawia się pytanie co podobnego dostanę w Polsce. Budżet powiedzmy 1000-1500zł bo ciężko jednoznacznie określić.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AIM SC808  używasz z jakimi Opami ??  Np z V6 lub V5 Bursona to bardzo dobry zawodnik . Może lepiej dokupić opamy (wy-lutować ten na stałe zamontowany)  i zmienić słuchawki na lepsze ?? Sam używałem Aima Sc808 z 3 lata i żałuje że sprzedałem...

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet nie określiłeś się jakiej muzyki słuchasz czego chcesz od dźwięku jak to ma grać ?

To dobra karta w tej cenie był szukał używanej aune x1s  jako upgrade dla AIM'a + do tego jakieś słuchawki,ale z fusów nikt Ci nie wywróży.

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie napisałem że ogólnie słucham wszystkiego, od elektroniki po metal dlatego bardzo jest mi ciężko to określić. Brzmienia lubię zrównoważone a nawet z tendencją do basu. Dodatkowo nie mam preferencji co do konstrukcji. Miałem słuchawki otwarte i półotwarte i obie zdecydowanie mi pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, ferszcik napisał:

Używam w fabryczej wersj

Taka karta w tej wersji pokazuje 50% swoich możliwości , siedzą w niej opamy za złotówkę ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak Ci już koledzy napisali, najlepiej dorzucić lepsze opamy do SC808.

 

Jeśli natomiast nie chcesz się bawić to kup Toppinga DX3 Pro w Amazon.de, nie będziesz miał żadnych problemów ze zwrotem w razie gdyby Ci nie podszedł. Jest on całościowo lepszy od X1S i trochę tańszy.

 

Słuchawki... no właśnie. Trudno nam doradzić, bo niby słuchasz wszystkiego. Najlepiej zawsze wybrać słuchawki i pod nie zbudować tor. Teoretycznie Senki HD 650 (6xx) są najczęściej wybierane jako taki "złoty środek", ale czy Tobie będą odpowiadać - trudno powiedzieć (mi nie pasowały, lekka koloryzacja dźwięku zawsze mnie w nich wkurzała). Nowe u nas to jednak koszt ok. 1200 zł. W tym momencie na Allegro masz ten model z dropa właśnie - ktoś sprzedaje je za 920 zł. Może warto się zainteresować. 

 

 

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Mripper napisał:

Tak Ci już koledzy napisali, najlepiej dorzucić lepsze opamy do SC808.

 

Jeśli natomiast nie chcesz się bawić to kup Toppinga DX3 Pro w Amazon.de, nie będziesz miał żadnych problemów ze zwrotem w razie gdyby Ci nie podszedł. Jest on całościowo lepszy od X1S i trochę tańszy.

 

Słuchawki... no właśnie. Trudno nam doradzić, bo niby słuchasz wszystkiego. Najlepiej zawsze wybrać słuchawki i pod nie zbudować tor. Teoretycznie Senki HD 650 (6xx) są najczęściej wybierane jako taki "złoty środek", ale czy Tobie będą odpowiadać - trudno powiedzieć (mi nie pasowały, lekka koloryzacja dźwięku zawsze mnie w nich wkurzała). Nowe u nas to jednak koszt ok. 1200 zł. W tym momencie na Allegro masz ten model z dropa właśnie - ktoś sprzedaje je za 920 zł. Może warto się zainteresować. 

 

 

 

W czym konkretnie jest lepszy DX3 Pro i od której wersji X1s (wyszły 3 na przestrzeni ostatnich 5 lat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No muszę przyznać że Aune X1s Pro ma dokładnie to czego potrzebuję. Potencjometr i możliwość zmiany inputu. Niestety po 1 nie wiem jak gra co oczywiście jest najważniejsze i jako nówka jest trochę drogi. Przy budżecie powiedzmy tych 1500zł już ciężko zmieścić się ze słuchawkami. Raczej wolałbym zostać przy nówkach, nie kupować używanego sprzętu.

 

A co do słuchawek to moje obecne Somici V2 grają sympatycznie. Niestety zaczynają pękać i się rozpadać. Z tego co czytałem to Beyerdynamic DT990 możliwe że wpisałyby się w moje preferencje ciepłego basowego brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Mayster napisał:

 

W czym konkretnie jest lepszy DX3 Pro i od której wersji X1s (wyszły 3 na przestrzeni ostatnich 5 lat)?

 

Miałem jedną, przedostatnią rewizję. To ogólnie również niezły sprzęt za takie pieniądze. Z głowy, co lepsze (lub bardziej mi odpowiada w Toppingu DX3 Pro):

 

- X1s nie nadawał się do napędzania iem

- Topping ma wyświetlacz, wyjścia RCA oraz Bluetooth

- Cały tor oparty na układach (2x) AK w Toppingu dla mnie brzmi lepiej niż dość sterylny X1s oparty na ESS Sabre (ten punkt dla mnie jest najważniejszy, choć oczywiście czysto subiektywny)

- Pamiętam też, że toczyły się dyskusje iż w X1s były problemy z balansem pomiędzy kanałami, jak jest teraz - nie wiem, sam tego nie doświadczyłem

- Topping ma w zestawie całkiem fajnego i funkcjonalnego pilota

- Topping jest wyraźnie tańszy, co w przypadku budżetu o jakim tutaj założyciel tematu piszę jest to również nie bez znaczenia

 

Ogólnie, żebyś mnie źle nie zrozumiał, X1s to dobry sprzęt, ot Topping DX 3 Pro dla mnie jest lepszy całościowo.

 

@ferszcikGeneralnie kupowanie sprzętu audio w ciemno bez odsłuchu moim zdaniem to dość słaby pomysł, nawet przy tak relatywnie niewielkich kwotach. Posłuchaj jednego i drugiego, następnie zdecyduj. Oddasz tego, który Ci nie podejdzie / będzie dla Ciebie gorszy.

Edytowane przez Mripper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na niemieckim amazonie po €220. Jak czytam recki Aune X1s to też był tańszy niż teraz. :P 

 

Według Audiofanatyka właśnie Aune dobrze się zgrywa z DT990 i możliwe że właśnie takie połączenie wypróbuję. Ktoś może ma jeszcze jakieś inne propozycje słuchawkowe?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Mripper napisał:

 

Miałem jedną, przedostatnią rewizję. To ogólnie również niezły sprzęt za takie pieniądze. Z głowy, co lepsze (lub bardziej mi odpowiada w Toppingu DX3 Pro):

 

- X1s nie nadawał się do napędzania iem

- Topping ma wyświetlacz, wyjścia RCA oraz Bluetooth

- Cały tor oparty na układach (2x) AK w Toppingu dla mnie brzmi lepiej niż dość sterylny X1s oparty na ESS Sabre (ten punkt dla mnie jest najważniejszy, choć oczywiście czysto subiektywny)

- Pamiętam też, że toczyły się dyskusje iż w X1s były problemy z balansem pomiędzy kanałami, jak jest teraz - nie wiem, sam tego nie doświadczyłem

- Topping ma w zestawie całkiem fajnego i funkcjonalnego pilota

- Topping jest wyraźnie tańszy, co w przypadku budżetu o jakim tutaj założyciel tematu piszę jest to również bez znaczenia

 

Ogólnie, żebyś mnie źle nie zrozumiał, X1s to dobry sprzęt, ot Topping DX 3 Pro dla mnie jest lepszy całościowo.

 

@ferszcikGeneralnie kupowanie sprzętu audio w ciemno bez odsłuchu moim zdaniem to dość słaby pomysł, nawet przy tak relatywnie niewielkich kwotach. Posłuchaj jednego i drugiego, następnie zdecyduj. Oddasz tego, który Ci nie podejdzie / będzie dla Ciebie gorszy.

 

Nie wiem czy ktoś do stacjonarnego DAC/AMPa IEMy by chciał podpiąć, ale ok - można :P

 

RCA X1s ma, i to 2 pary: line in oraz line out. Wyświetlacza nie ma, ale w mojej ocenie jest on prawie zbędny. No może wyświetlanie próbkowania by się przydało jedynie.

 

Czy brzmienie jest sterylne? Bardziej nazwałbym go pozbawionym koloryzacji, neutralnym. To takie trochę stereotypowe podejście do Sabre, którego niektóre firmy potrafią uczynić ciepłym, muzykalnym przetwornikiem. Przy czym X1s Pro ma nieco inny model przetwornika oraz wzmacniacz.

 

Z problemami z balansem się nie spotkałem. Może gdzieś na przestrzeni kilku lat trafiła się 1 szt. o której nie pamiętam, ale na pewno nie była to przypadłość X1s. Jest tyle tych sprzętów w PL, że przewijałyby się zapytania. Akurat niska awaryjność to bardzo mocna strona Aune na tle konkurencji. Podobnie z wykonaniem oraz użytymi komponentami.

 

 

Żeby nie było, to pytałem z czystej ciekawości, bo nie słuchałem tego Toppinga (ale pewnie posłucham wkrótce). No i koniec końców X1s Pro już sporo się różni od wcześniejszych wersji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Mayster napisał:

 

Nie wiem czy ktoś do stacjonarnego DAC/AMPa IEMy by chciał podpiąć, ale ok - można :P


Ja akurat bardzo chcę, chociaż ex1000 to nietypowe IEM, ponieważ są do użytku głównie w domu :P .

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz też zrobić tak: Do aima 808 włóż 2x lme49990 to jakieś 120 zl, kup aune x7s używkę do 800 zł na allegro, zostanie jakieś 600 zł na słuchawki (chyba lepiej jakieś wysokoomowe ze względu tych 10 omów na wyjściu aune). Będziesz mógł jednocześnie grać na słuchawkach i głośnikach. I to dosłownie, bo x7s nie ma przełączania co ma grać, więc lepiej odłączać słuchawki przed używaniem głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności