Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co po Aune x1s 10th?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam Aune x1s 10th oraz słuchawki Akg 712 pro do tego daca/wzmacniacza.

Dopadła mnie Audiofilia Nervosa i zamierzam znaleźć następcę dla w/w daca.

Oczekuję znacznej poprawy dźwięku w każdym aspekcie. Słuchawek na razie nie zmieniam.

Finanse to około 5 tysi.

Proszę o wasze sugestie.

 

Dzięki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Playmate będzie bardzo dobrze i na pewno wystarczająco.

Kwestia wyboru wersji między Vivid a Everest w zależności od preferencji: z Vivid będzie przestrzennie, czytelnie, dynamicznie, Everest bardziej zrównoważony, bliższa i pełniejsza średnica, mniej wysokich, bardziej zaokrąglony bas, mniejszy impakt.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mayster napisał:

Burson CV2+, o ile to 'około' to +1000 może być. Tylko czy ma to sens do K712 Pro? No nie wiem... :)

 

Burson Playmate Vivid będzie tu na pewno bardziej optymalnym wyborem.

Jak do słuchania flaków czy Tidal ten playmate jak znalazł. Nie ma natomiast coax aby można było transport podpiąć, a nie chcę, żeby cdeki kurzyły się. 

Co z Audio gd albo Questyle, czy może Mytek? Ktoś, coś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aro91 napisał:

Źródło za 5 tysi do tak niedrogich słuchawek?

Dla spokojności umysłu pomyśl ,że te słuchawki wchodząc na rynek kosztowały ze dwa koła. Lepiej? A tak poważnie to jakie to ma znaczenie? Bo ja nie widzę zbyt wielkiej korelacji między ceną, a jakością dźwięku danego produktu. A większość niestety operuje cenami czy przedziałami cenowymi jakby to cokolwiek więcej znaczyło ponad to, że producent sobie taką cenę ustalił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 13:30, Gypsyfunk napisał:

Nie pierwszy raz słyszę, że specyficzne to Audio gd. Na czym tto polega? 

 

Audio GD nie ma dobrej reputacji ogólnie. Ich konstrukcje to przerost formy nad treścią, który nie przekłada się jakość - no chyba, ze lubisz mocno podkoloryzowany dźwięk, a z drugiej strony w pomiarach technicznych wypadają tragicznie. Nie mówiąc już o tym, że przez długi czas fałszowali te ostatnie na swojej stronie, a w niezależnych testach wychodziło coś zupełnie innego, do czego się później przyznali. Mówiąc więc delikatnie nazwałem ich produkty specyficznymi. 

 

9 godzin temu, Rafacio napisał:

Dla spokojności umysłu pomyśl ,że te słuchawki wchodząc na rynek kosztowały ze dwa koła. Lepiej? A tak poważnie to jakie to ma znaczenie? Bo ja nie widzę zbyt wielkiej korelacji między ceną, a jakością dźwięku danego produktu. A większość niestety operuje cenami czy przedziałami cenowymi jakby to cokolwiek więcej znaczyło ponad to, że producent sobie taką cenę ustalił.

 

Nie ma prawie żadnego znaczenia, może jedynie takie, że z pewnych słuchawek wiele więcej za pomocą źródła nie wyciągniesz (eq pomijam). Może się więc okazać, że mając źródło za 1000 zł i słuchawki za 700 zł grają one już nazwijmy to optymalnie z braku innego określenia i po zmianie tego pierwszego na 5 razy droższe zmieni się.... nic lub prawie nic. 

 

Prawdą jest, że sprzęt audio generalnie jest kosmicznie przewartościowany, nikt tego raczej nie neguje, ot zwyczajnie topowe słuchawki mają zazwyczaj (nie jest to 100% reguła) większe wymagania względem źródła aby zagrać optymalnie. Dlatego zazwyczaj najpierw wybiera się słuchawki, a później do nich dopiero źródło i nie zawsze (rzadko) jest sens kupować 5 razy droższe źródło od słuchawek. Szczególnie w "niskiej" lub "średnio-niskiej" (przyjęte potocznie) klasie tych ostatnich.

Edytowane przez Mripper
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mripper napisał:

że mając źródło za 1000 zł i słuchawki za 700 zł grają one już nazwijmy to optymalnie z braku innego określenia i po zmianie tego pierwszego na 5 razy droższe zmieni się.... nic lub prawie nic. 

 

Pewnie, że nie bo takie źródło na pewno nie jest pięć razy lepszy o ile w ogóle. Nadal operujesz na klasach cenowych.

Dobra. Nie ma nici porozumienia. Dla mnie cena jest tylko ceną i o niczym innym nie świadczy jak tylko o tym na ile producent swój produkt wycenił. Jakby cofnąć się w czasie i poszukać postów na tym forum to podobno dla serii K7 nie ma za dobrych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafacio napisał:

Pewnie, że nie bo takie źródło na pewno nie jest pięć razy lepszy o ile w ogóle. Nadal operujesz na klasach cenowych.

Dobra. Nie ma nici porozumienia. Dla mnie cena jest tylko ceną i o niczym innym nie świadczy jak tylko o tym na ile producent swój produkt wycenił. Jakby cofnąć się w czasie i poszukać postów na tym forum to podobno dla serii K7 nie ma za dobrych źródeł.

 

Rozmawiamy o sprzęcie audio, a konkretniej o niuansach dźwiękowych, których 95% ludzi nawet nie słyszy lub nie przywiązuje do tego żadnej wagi. Jedynym klarownym podziałem dla nich jest cena. W związku z tym moje przesłanie było jasne, nie ma sensu wydawać "kosmicznych" pieniędzy na lepsze źródło, bo różnica będzie znikoma, zapewne nieadekwatna szczególnie w przypadku tych słuchawek (innych również w mniejszym lub większym stopniu), dla znakomitej większości ludzi.

 

I choć oczywiście nie ma jakieś uogólnionej skali, że XXX pieniędzy dostaniesz sprzęt klasy B, a za XXXX sprzęt klasy A to wielu dziedzinach tak dokładnie to działa czy Ci się to podoba czy nie. Sprzęt audio jest akurat bardzo specyficzny i bardziej zależy od Twoich preferencji i uszu niż samej klasy sprzętu, ale to nie jest reguła, która jest wykładnicza dla innych rzeczy.

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zachodzą zmiany, wyrwałem na gwarancji (jeszce półtora roku) Beyery T1 v2 za 2,5 tysia. Wczoraj podłączyłem je do x1s i o zgrozo, x1s bardzo słabo radzi sobie z Beyerami. Tym bardziej muszę mieć dobrego daca/wzmaka coby rozbujać T1. Co się okaże jak już takowy pojawi się to nie wiem. Może i słuchawek "domowych" dalej będę musiał szukać. Jedno jest pewne, jedna para słuchawek do wszystkich gatunków, bez lasu stojaków z kolejnymi parami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności