Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC02 Hi-Res DAC 3.5mm wyjście jednokierunkowe


riccardosnow

Rekomendowane odpowiedzi

iBasso DC02 dotarł - pierwsze wrażenia dla mnie, czyli nie-audiofila:

  1. nie jest źle, poprawa dźwięku jest zauważalna, i to całkiem bardzo 👍
  2. moc też jest z nami, napędzenie słuchawek nie stanowi problemu
  3. nie ma żadnego świerszcza w trakcie ciszy, poza nią zresztą też - jest dobrze
  4. wykonanie okay, choć szału nie ma, Apple to to nie jest
  5. grzeje się w trakcie pracy, LED świeci na niebiesko
  6. nie działają przyciski w słuchawkach (jeżeli są) - nie da się sterować muzyką - no ale kij, steruję bandem
  7. po podpięciu w telefonie nadal działa Dolby Atmos i jego korektor
  8. najpoważniejsza wada: nie da się rozmawiać przez iBasso - why?? apka telefonu go totalnie ignoruje, czyżby Tidal brał go na wyłączność?

Co do współpracy z systemami - bez instalowania czegokolwiek ręcznie:

  • działa na Andku bez żadnych sterowników
  • działa na Windows bez żadnych sterowników, poprawa dźwięku znaczna (choć tu już nie jest idealnie, przy każdym podpięciu instalacja sterów leci od nowa, głośność ustawia się na 100%, Dolby Atmos w laptopie się wyłącza, niekompatybilne urządzenie)
  • działa na Mac OS bez żadnych sterowników, do tego ładnie się przedstawia i dobrze współpracuje z Tidalem, ale uwaga - po włączeniu trybu wyłączności Mac mi się powiesił - siadły ustawienia dźwięku, poprawa dźwięku prawie niezauważalna
  • do iOS nie podpinałem, bo nie mam przejściówki

Zastanawiam się, czy instalacja jakichś sterów ma sens i czy coś poprawi. DAC był kupiony w zasadzie do telefonu (android, brak jacka) i do zastosowań domowo-stacjonarnych, i przy tym sprawdza się bardzo dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rzuciłem okiem na alledrogo i nie ma na tą chwilę, ale@bigmaras coś Ci na ten temat pewnie powie. Na ali są do kupienia, ale widzę że podrożały skurczybyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Faktycznie jest już dc03.

 

>Dual CS43131 DAC chips.

>Ultra-low noise floor: >Output voltage: 2Vrms(300 Ohms), 1.61Vrms(32 Ohms).

>Output power: 80mW @ 32 Ohms (DC02 - ok 26mW)

>Signal to Noise ratio: 127dB.

>USB Type-C Interface.

>3.5mm Headphone Output.

 

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

833087de7b1852ac87853b0ec832b654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego iBasso nie umieszcza informacji na swojej stronie o DC02 i DC03, jest tylko DC01 - ibasso.com to ich strona?

 

Wg mnie DC03 to wzmocniona wersja DC02, różnica mniej więcej jak pomiędzy Dragonfly Black i Dragongfly Red (DC02 jest IMHO czymś pomiędzy Black i Red).

 

Niemniej jednak wciąż jestem zadowolony z mojego DC02 i na razie nie zamierzam zmieniać. 😉

 

2 godziny temu, Maestri napisał:

Mam słuchawki z kablem niezbalansowanym 3,5. Czy po przerobieniu na 2,5 zagrają na DC01?

 

Jak zmienisz cały kabel aż do samych przetworników, a nie tylko samą wtyczkę, to tak, zagrają na DC01.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do DC02, który ma klasyczne wyjście słuchawkowe

Jest już DC03 z wyjściem 3.5.

 

 

https://hifigo.com/products/ibasso-dc03

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nawet fajnie się prezentuje. Rozważam zakup do Galaxy Taba S6 a tam brak gniazda minijack. Mam co prawda DC01 ale w jedynych iemach na balansie przetarł mi się kabel i słuchawki są do naprawy. Cena podobna jak u poprzedników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 11:12, Joseph_k78 napisał:

Nawet fajnie się prezentuje. Rozważam zakup do Galaxy Taba S6 a tam brak gniazda minijack. Mam co prawda DC01 ale w jedynych iemach na balansie przetarł mi się kabel i słuchawki są do naprawy. Cena podobna jak u poprzedników?
 

 

Oficjalnie wiszą po 219, zatem tak samo jak DC01.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności