Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC02 Hi-Res DAC 3.5mm wyjście jednokierunkowe


riccardosnow

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcje:
Nowej generacji 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKM4493 Premium z technologią VELVET SOUND ™. W ustawieniach systemu.
Obsługa PCM do 32bit / 384kHz.
Obsługa natywnego DSD do 256x włącznie.
Prawdziwie zbalansowany wzmacniacz z wyjściowym portem wyjściowym 3,5 mm
Działa jako USB-DAC dla smartfonów i tabletów z Androidem, komputerów Mac, Windows i Linux.
Złącze typu C dla lepszej kompatybilności ze smartfonami i tabletami z Androidem.
Podwójne LDO o ultra niskim poziomie szumów w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku.
4-żyłowy pleciony kabel audiofilski.   

 

 

 

1.jpg

 

 

22.jpg

33.jpg

Edytowane przez riccardosnow
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Pytanie mam czy to zadziała z oneplus 7 pro kiedyś miałem huaweia mate 10 pro i inny wzmacniacz ibasso i nie trybilo telefon nie wykrywał wzmacniacza ibasso

 

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

 

 

Porównywał ktoś to z ibasso na necie piszą że meizu ma dużo więcej mocy od ibasso teraz sam nie wiem co wybrać tego ibasso czy meizu dzięki za pomoc https://www.real.de/product/342621788/?kwd=&source=pla&sid=29436505&gclid=EAIaIQobChMItfqr3uS05wIVlOh3Ch2wXgG6EAYYAiABEgI1cvD_BwE czy to jest wersja pro bo nie pisze nigdzie w żadnym sklepie też nie podają czy zwykła czy pro

 

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgłębiając temat meizu na stronie producenta zauważyłem, że wersja pro dodatkowo posiada wzmacniacze operacyjne TI OPA1622, Pozostałe parametry takie same (ten sam układ DAC)/ Czy w przypadku niskoomowych słuchawek wpłynie to w zauważalny sposób na jakość dźwięku? Różnica w cenie jest znacząca.

 

I do tego kolejna alternatywa dla Ibasso - Hidizs S3 / S1. Czy ktoś jest w stanie pokusić się o porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiając temat meizu na stronie producenta zauważyłem, że wersja pro dodatkowo posiada wzmacniacze operacyjne TI OPA1622, Pozostałe parametry takie same (ten sam układ DAC)/ Czy w przypadku niskoomowych słuchawek wpłynie to w zauważalny sposób na jakość dźwięku? Różnica w cenie jest znacząca.
 
I do tego kolejna alternatywa dla Ibasso - Hidizs S3 / S1. Czy ktoś jest w stanie pokusić się o porównanie.
Czego potrzebujesz? Do czego chcesz tego używać. Może wtedy Ci ktoś podpowie

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam mobilnego rozwiązania za rozsądne pieniądze, które da mi trochę więcej przyjemności ze słuchania muzyki niż klasyczna dziurka z tel. Huawei p10 (względnie ipad 5gen.). Muzyki słucham przede wszystkim ze Spotify i Tadala (z MQA włącznie) ale chyba nie potrzebuję fajerwerków obsługujących DSD 256 itp. Słuchawki: AKG K92, Snab overtone, wkrótce CCa c10. Muzyka przeróżna od koncertów pianistycznych po Metallice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mihail1 napisał:

IBasso w Twoim przypadku to aż nad to emoji2.png bez problemu napędzi każde z Twoich słuchawek.
Na andku polecam UAPP dopiero wtedy jest sens korzystania z zewnętrznego Dac'a

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Stąd tez moje pytanie... Może wystarczy również Meizu w wersji standard - na Ali za ok. 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 16:04, adas03 napisał:

Muzyki słucham przede wszystkim ze Spotify i Tadala (z MQA włącznie)

 

Jeśli chcesz uzyskać maksimum z plików MQA, to potrzebny jest DAC z dekoderem MQA. Jedna z wersji Ztella Zorloo ma ten dekoder.

I tak jak napisane wyżej, na smartfonie zainstaluj USB Audio Player Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Apetyt ciągle rośnie - Zorloo wygląda wyjątkowo ciekawie, niestety jest ponad mój budżet. A wracając do wcześniejszych postów dot. rozwiązań bardziej budżetowych (odpuszczając obsługę MQA)... czy uważacie za zasadne inwestowanie w dongle takie jak Meizu hifi (wersja standard) lub Hidizs Sonata hd2, czy raczej nie usłyszę różnicy na swoich słuchawkach pomiędzy tymi dac’ami a klasycznym gniazdem w telefonie (oczywiście korzystając z UAPP)?

Edytowane przez adas03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

Nie ma potrzeby. DF Black obsługuje MQA. Nowy kupisz za 299 PLN, a używkę od 150 do 200 PLN (na gwarancji). 

Jest to jakaś alternatywa, ale w przypadku korzystania z telefonu potrzebna dodatkowa przejściówka, no i sprawia wrażenie nieco większego od ibasso i tym podobnych. Dziś ibasso dc02 na Allegro poszedł za 140zł - trochę ubolewam nad swoim refleksem. Z Używanych DF Black znalazłem tylko 1 na Olx za 250zł.

p.s. Rozumiem, że nikt z szanujących się forumowiczów nie napisze, że chiński dac z Ali za 25$ jest spoko. 😁

Edytowane przez adas03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lamerskie pytanie. Kupiłem iBasso DC02 do następującego zestawu: Samsung Note 10+  - USB Audio Player Pro - wtyczka MQA- Tidal - wtyczka do iBasso - iBasso DC02 - słuchawki JVC HA-FXZ200. Podłączyłem wszystko gra, niebieska dioda się świeci, regulacja głośności działa. Czy mam coś jeszcze włączyć/ustawić by być pewnym, że iBasso wykorzystuje wszystkie swoje możliwości lub w ogóle się upewnić, że działa jak należy? 

Edytowane przez Dominikm27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zainstaluj apke od iBasso.
W programie UAPP ustaw zewnętrznego daca(powinien wykryć sam).
Wtedy kontrola głośności guzikami w telefonie nie powinna działać (widać że na pasku jest głośniej i ciszej ale fizycznie głośność jest ta sama). Samą głośność reguluje się wtedy przez apke iBasso UAC

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wlasnie waham nad tym ibasso.

Pod standardowy jack sluchawek dokanalowych to dc02?

 

Duzo sie poleca usb audio player pro.

Bez niego ten dac nie bedzie dzialac np z poweramp lub apka youtube?

Natknalem sie ze trzeba tez jakis UAC, co to jest?

Edytowane przez mati8686x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powoli dołączam do - mam nadzieję - szczęśliwych posiadaczy iBasso DC02 (zakup oczywiście u @BigMaras, przesyłka w drodze).

 

Liczę przede wszystkim na dwie rzeczy:

  • poprawa jakości dźwięku - żeby grało lepiej, niż moja przejściówka USB-C-jack za 5 zł przy telefonie, a może nawet lepiej niż jack w Macbook'u Pro
  • żeby nie było świerszcza przy ciszy (po tym, co wyczytałem - m.in. tutaj - to z tym może być różnie)

Mam nadzieję, że się nie zawiodę, jak dotrą i potestuję, to dam znać. 😎

 

Edytowane przez mxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności