Jump to content
riccardosnow

iBasso DC02 Hi-Res DAC 3.5mm wyjście jednokierunkowe

Recommended Posts

Funkcje:
Nowej generacji 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKM4493 Premium z technologią VELVET SOUND ™. W ustawieniach systemu.
Obsługa PCM do 32bit / 384kHz.
Obsługa natywnego DSD do 256x włącznie.
Prawdziwie zbalansowany wzmacniacz z wyjściowym portem wyjściowym 3,5 mm
Działa jako USB-DAC dla smartfonów i tabletów z Androidem, komputerów Mac, Windows i Linux.
Złącze typu C dla lepszej kompatybilności ze smartfonami i tabletami z Androidem.
Podwójne LDO o ultra niskim poziomie szumów w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku.
4-żyłowy pleciony kabel audiofilski.   

1.jpg

22.jpg

33.jpg

Edited by riccardosnow
  • Like 5

Pytanie czy z tym urządzeniem i MI8 napędze porządnie moje Sennheisery hd599?
Obawiam się tylko jego szumienia.
Słyszałem jeszcze o urządzeniu Sonata HD ktoś testował?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Pytanie mam czy to zadziała z oneplus 7 pro kiedyś miałem huaweia mate 10 pro i inny wzmacniacz ibasso i nie trybilo telefon nie wykrywał wzmacniacza ibasso

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Porównywał ktoś to z ibasso na necie piszą że meizu ma dużo więcej mocy od ibasso teraz sam nie wiem co wybrać tego ibasso czy meizu dzięki za pomoc https://www.real.de/product/342621788/?kwd=&source=pla&sid=29436505&gclid=EAIaIQobChMItfqr3uS05wIVlOh3Ch2wXgG6EAYYAiABEgI1cvD_BwE czy to jest wersja pro bo nie pisze nigdzie w żadnym sklepie też nie podają czy zwykła czy pro

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Zgłębiając temat meizu na stronie producenta zauważyłem, że wersja pro dodatkowo posiada wzmacniacze operacyjne TI OPA1622, Pozostałe parametry takie same (ten sam układ DAC)/ Czy w przypadku niskoomowych słuchawek wpłynie to w zauważalny sposób na jakość dźwięku? Różnica w cenie jest znacząca.

I do tego kolejna alternatywa dla Ibasso - Hidizs S3 / S1. Czy ktoś jest w stanie pokusić się o porównanie.

Zgłębiając temat meizu na stronie producenta zauważyłem, że wersja pro dodatkowo posiada wzmacniacze operacyjne TI OPA1622, Pozostałe parametry takie same (ten sam układ DAC)/ Czy w przypadku niskoomowych słuchawek wpłynie to w zauważalny sposób na jakość dźwięku? Różnica w cenie jest znacząca.

I do tego kolejna alternatywa dla Ibasso - Hidizs S3 / S1. Czy ktoś jest w stanie pokusić się o porównanie.
Czego potrzebujesz? Do czego chcesz tego używać. Może wtedy Ci ktoś podpowie

Szukam mobilnego rozwiązania za rozsądne pieniądze, które da mi trochę więcej przyjemności ze słuchania muzyki niż klasyczna dziurka z tel. Huawei p10 (względnie ipad 5gen.). Muzyki słucham przede wszystkim ze Spotify i Tadala (z MQA włącznie) ale chyba nie potrzebuję fajerwerków obsługujących DSD 256 itp. Słuchawki: AKG K92, Snab overtone, wkrótce CCa c10. Muzyka przeróżna od koncertów pianistycznych po Metallice :)

IBasso w Twoim przypadku to aż nad to bez problemu napędzi każde z Twoich słuchawek.
Na andku polecam UAPP dopiero wtedy jest sens korzystania z zewnętrznego Dac'a

Godzinę temu, mihail1 napisał:

IBasso w Twoim przypadku to aż nad to emoji2.png bez problemu napędzi każde z Twoich słuchawek.
Na andku polecam UAPP dopiero wtedy jest sens korzystania z zewnętrznego Dac'a

Stąd tez moje pytanie... Może wystarczy również Meizu w wersji standard - na Ali za ok. 100 zł

W dniu 22.02.2020 o 16:04, adas03 napisał:

Muzyki słucham przede wszystkim ze Spotify i Tadala (z MQA włącznie)

Jeśli chcesz uzyskać maksimum z plików MQA, to potrzebny jest DAC z dekoderem MQA. Jedna z wersji Ztella Zorloo ma ten dekoder.

I tak jak napisane wyżej, na smartfonie zainstaluj USB Audio Player Pro.

Ze strony MQA

mqa.JPG

Dzięki za podpowiedzi. Apetyt ciągle rośnie - Zorloo wygląda wyjątkowo ciekawie, niestety jest ponad mój budżet. A wracając do wcześniejszych postów dot. rozwiązań bardziej budżetowych (odpuszczając obsługę MQA)... czy uważacie za zasadne inwestowanie w dongle takie jak Meizu hifi (wersja standard) lub Hidizs Sonata hd2, czy raczej nie usłyszę różnicy na swoich słuchawkach pomiędzy tymi dac’ami a klasycznym gniazdem w telefonie (oczywiście korzystając z UAPP)?

Edited by adas03

2 godziny temu, adas03 napisał:

odpuszczając obsługę MQA

Nie ma potrzeby. DF Black obsługuje MQA. Nowy kupisz za 299 PLN, a używkę od 150 do 200 PLN (na gwarancji). 

Godzinę temu, marek_m napisał:

Nie ma potrzeby. DF Black obsługuje MQA. Nowy kupisz za 299 PLN, a używkę od 150 do 200 PLN (na gwarancji). 

Jest to jakaś alternatywa, ale w przypadku korzystania z telefonu potrzebna dodatkowa przejściówka, no i sprawia wrażenie nieco większego od ibasso i tym podobnych. Dziś ibasso dc02 na Allegro poszedł za 140zł - trochę ubolewam nad swoim refleksem. Z Używanych DF Black znalazłem tylko 1 na Olx za 250zł.

p.s. Rozumiem, że nikt z szanujących się forumowiczów nie napisze, że chiński dac z Ali za 25$ jest spoko. 😁

Edited by adas03

Wręcz przeciwnie. Wielu jest bezgranicznie zakochanych w Chi-Fi :D 

Ponoć Sonata 2 gra nie najgorzej. Lecz osobiście tego nie słuchałem.
Ja zastanawiam się czy meizu w wersji pro nie zagrało by lepiej niż iBasso z senkami HD599

Sorry za lamerskie pytanie. Kupiłem iBasso DC02 do następującego zestawu: Samsung Note 10+  - USB Audio Player Pro - wtyczka MQA- Tidal - wtyczka do iBasso - iBasso DC02 - słuchawki JVC HA-FXZ200. Podłączyłem wszystko gra, niebieska dioda się świeci, regulacja głośności działa. Czy mam coś jeszcze włączyć/ustawić by być pewnym, że iBasso wykorzystuje wszystkie swoje możliwości lub w ogóle się upewnić, że działa jak należy? 

Edited by Dominikm27

Najpierw zainstaluj apke od iBasso.
W programie UAPP ustaw zewnętrznego daca(powinien wykryć sam).
Wtedy kontrola głośności guzikami w telefonie nie powinna działać (widać że na pasku jest głośniej i ciszej ale fizycznie głośność jest ta sama). Samą głośność reguluje się wtedy przez apke iBasso UAC

Da się używać DC02 z laptopem pod Win10?
Da, u mnie na thinkpadzie bezpośrednio pod usbc jakość kosa

• Thanks 1

Witam, wlasnie waham nad tym ibasso.

Pod standardowy jack sluchawek dokanalowych to dc02?

Duzo sie poleca usb audio player pro.

Bez niego ten dac nie bedzie dzialac np z poweramp lub apka youtube?

Natknalem sie ze trzeba tez jakis UAC, co to jest?

Edited by mati8686x

Pytanie do tych co próbowali, czy ten DAC będzie działał pod linuksem (lubuntu)? Chciałem go używać jako przenośny DAC do starego samsunga xcover 3 (android 4.4 + usb micro b)

DC01 działa pod linuxem, sterownik jest ten sam. Natomiast na androidzie 4.4 to obsługa usb-dac nie była tak oczywista, warto najpierw spróbować.

Powoli dołączam do - mam nadzieję - szczęśliwych posiadaczy iBasso DC02 (zakup oczywiście u @BigMaras, przesyłka w drodze).

Liczę przede wszystkim na dwie rzeczy:

• poprawa jakości dźwięku - żeby grało lepiej, niż moja przejściówka USB-C-jack za 5 zł przy telefonie, a może nawet lepiej niż jack w Macbook'u Pro
  • żeby nie było świerszcza przy ciszy (po tym, co wyczytałem - m.in. tutaj - to z tym może być różnie)

Mam nadzieję, że się nie zawiodę, jak dotrą i potestuję, to dam znać. 😎

Edited by mxw