Skocz do zawartości

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak lepiej, że jest AAC, bo do niedawna w odbiorniku był tylko kodek SBC. O tragicznej jakości dźwięku chyba nie muszę pisać.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś wypożyczone DX160 - czy to naprawdę aż tak źle działa? Dwa razy się zresetował, jeśli zmieniam jasność ekranu słuchając tidala master to muzyka się zacina. 

Do tego DAC USB - próbowałem po kilku kablach, podłączałem do HUBa USB, do huba w monitorze, front panel, bezpośrednio mobo - system go nie wykrywa, ibasso samo wykrywa, że jest podłączone. Sterowniki zainstalowane. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Najner napisał:

Dzięki za info. Lipa, lipa... Pierdki za 400 zł jak ES100 czy BTR od Fiio spokojnie ogarniają LDAC. 

 

W obie strony jako transmiter i receiver?

3 minuty temu, Stenzo napisał:

Odebrałem dziś wypożyczone DX160 - czy to naprawdę aż tak źle działa? Dwa razy się zresetował, jeśli zmieniam jasność ekranu słuchając tidala master to muzyka się zacina. 

Do tego DAC USB - próbowałem po kilku kablach, podłączałem do HUBa USB, do huba w monitorze, front panel, bezpośrednio mobo - system go nie wykrywa, ibasso samo wykrywa, że jest podłączone. Sterowniki zainstalowane. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Zacięcie może być spowodowane przez WiFi, zmień w przypadku siecie 5GHz na 36, a w przypadku 2,4GHz jak najniższy poniżej 10 - ale warto sprawdzić jak sieją sąsiedzi po kanałach.

 

Z USB-DAC nie ma najmniejszych problemów. Jeżeli jest problem to wróże jakich konflikt ze sterownikami - być może przeinstaluj jeszcze raz stery od iBasso i zrób restart kompa, ewentualnie sprawdź na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bigmaras napisał:

Zacięcie może być spowodowane przez WiFi, zmień w przypadku siecie 5GHz na 36, a w przypadku 2,4GHz jak najniższy poniżej 10 - ale warto sprawdzić jak sieją sąsiedzi po kanałach.

 

Z USB-DAC nie ma najmniejszych problemów. Jeżeli jest problem to wróże jakich konflikt ze sterownikami - być może przeinstaluj jeszcze raz stery od iBasso i zrób restart kompa, ewentualnie sprawdź na innym.

Czy wifi 5g jest na 44 czy 36 nic nie zmienia. Dwa różne routery, a poza nimi jest pusto, bliźniak, a sąsiad nawet nie ma wifi. 

Reinstall sterowników robiłem kilka razy już, pozostałe komputery w domu to macbooki same niestety. A szkoda bardzo, bo brzmieniowo mi niesamowicie siedzi. Najwyżej zostawię na stacjo DX3 Pro lub będę wpinał bezpośrednio do mobo, przy komputerze i tak prawie nie słucham muzyki, a jak już to w tle. 

Postaram się załatwić innego kompa jeszcze i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stenzo napisał:

Czy wifi 5g jest na 44 czy 36 nic nie zmienia. Dwa różne routery, a poza nimi jest pusto, bliźniak, a sąsiad nawet nie ma wifi. 

Reinstall sterowników robiłem kilka razy już, pozostałe komputery w domu to macbooki same niestety. A szkoda bardzo, bo brzmieniowo mi niesamowicie siedzi. Najwyżej zostawię na stacjo DX3 Pro lub będę wpinał bezpośrednio do mobo, przy komputerze i tak prawie nie słucham muzyki, a jak już to w tle. 

Postaram się załatwić innego kompa jeszcze i dam znać.

 

Zadzwoń jutro po południu to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Stenzo napisał:

Odebrałem dziś wypożyczone DX160 - czy to naprawdę aż tak źle działa? Dwa razy się zresetował, jeśli zmieniam jasność ekranu słuchając tidala master to muzyka się zacina. 

Mój tak nie ma - nie jest to najbardziej responsywny sprzęt na świecie, ale ścinki muzyki nie zauważyłem ani razu. Próbowałeś factory reset?

 

32 minuty temu, bigmaras napisał:

W obie strony jako transmiter i receiver?

"Pierdki" z założenia są odbiornikami BT, więc to chyba pytanie retoryczne ;) Ale np. urządzenia Hiby spokojnie radzą sobie z odbiorem BT po LDAC, więc da się.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Najner napisał:

"Pierdki" z założenia są odbiornikami BT, więc to chyba pytanie retoryczne ;) Ale np. urządzenia Hiby spokojnie radzą sobie z odbiorem BT po LDAC, więc da się.

 

Jakie modele Hiby?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Stenzo napisał:


Do tego DAC USB - próbowałem po kilku kablach, podłączałem do HUBa USB, do huba w monitorze, front panel, bezpośrednio mobo - system go nie wykrywa, ibasso samo wykrywa, że jest podłączone. Sterowniki zainstalowane. Ma ktoś jakiś pomysł?

U mnie pomogło podłączenie przez krótki kabel USB, przy tym dodawanym przez IBasso nie wykrywał Dap-a żaden komputer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Najner napisał:

Mój tak nie ma - nie jest to najbardziej responsywny sprzęt na świecie, ale ścinki muzyki nie zauważyłem ani razu. Próbowałeś factory reset?

Przyszedł po resecie, po pierwszym wyłączeniu się za radą Marka sformatowalem znowu. Dalej tak samo

 

2 minuty temu, Vikingman napisał:

U mnie pomogło podłączenie przez krótki kabel USB, przy tym dodawanym przez IBasso nie wykrywał Dap-a żaden komputer 

Kurde, najkrótsze jakie mam to metrówki. Niby dobre, bo Blitzwolf. Spróbuję go ew spiąć kablem Cayina jeśli uda mi się go złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał:

Np. R3, którego zresztą miałem kupionego od Ciebie ponad rok temu ;)

 

Na dzień dzisiejszy tylko hiby r3 pro ma dwu kierunkowy bl z obsługa ldac.

Flagowe modele: 

R6 - bluetooth 4.0 tylko transmisja aptX bez odbiornika w ogóle

R6 Pro - bluetooth 4.2 tylko transmisja LDAC, aptX HD, bez odbiornika w ogóle

 

W innych markach we flagowych modelach również zazwyczaj nie ma w ogóle funkcjonalności odbiornika lub jest ona ograniczona do części kodeków.

 

Zatem dwukierunkowy BT z takimi samymi kodekami nie jest popularną opcją w dapach. Anteny sieją i zakłócają elektronikę a tutaj pierwsze skrzypce gra jakość brzmienia. Oczywiście czy można to zrobić to bezsprzecznie tak ale najwidoczniej akurat w przypadku DX160 wiązała się taka implementacja z nieporządanym wpływem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bigmaras napisał:

Oczywiście czy można to zrobić to bezsprzecznie tak ale najwidoczniej akurat w przypadku DX160 wiązała się taka implementacja z nieporządanym wpływem. 

Może tak być, w zasadzie nie ma co drążyć. Nie byłby to dla mnie deal breaker, ale wolałem zapytać czy to ja nie potrafię czegoś ustawić. Swoją drogą - nawet jeżeli nie chcieli / nie mogli pójść w dwudrożny LDAC, to jednak chyba mogli postarać się chociaż o aptx hd, który ma większą przepustowość niż SBC i AAC. Tak czy inaczej - nie ma, to nie ma, trudno ;)

Ps. Hiby R5 obsługuje dwukierunkowy ldac :)

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla zainteresowanych problemem zżerania baterii przy włączonym wifi (nie mylić z zasięgiem wifi). Z ciekawości porównałem sobie ustawienie kernela androida w dx160 i lg v30.

Bez wchodzenia w szczegóły większość "suwaczków" była w skrajnie innym ustawieniu na dx160 w porównaniu do v30.

Z ciekawości dostosowałem co mogłem jak najbliżej ustawień v30 i ku mojemu zdziwieniu następnego dnia dx160 sam się nie rozładował jak to miał w zwyczaju kiedy zostawię włączone wifi. Może ktoś też spróbuje? potwierdzi/zaprzeczy?

 

ps.

Używam 3C System Tuner, ale pewnie dotyczy to każdego programu do zmiany ustawień kernela.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem USB Audio Player Pro i słyszę poprawę, przede wszystkim jest lepsza dynamika. Korzystam też z funkcji Morphit, która dostosowuje brzmienie do posiadanych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś z Was okazję porównywać dx160 z Astellem SR15? Docelowo ma to u mnie grać z Nightowlami. Druga sprawa, czy w wersji 2020 są obsługiwane kable z pilotem?

 

istotna sprawa: bardzo zależy mi na Tidalu

Edytowane przez Kryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kryk napisał:

Miał ktoś z Was okazję porównywać dx160 z Astellem SR15? Docelowo ma to u mnie grać z Nightowlami. Druga sprawa, czy w wersji 2020 są obsługiwane kable z pilotem?

 

istotna sprawa: bardzo zależy mi na Tidalu

 

Ja porównywałem. Miałem Sr15 i zaliczyłem przesiadkę na DX160. Słuchałem z Hawkami (z Owlami już nie). Wersji 2020 nie znam a o obsługę kabli z pilotem zapytaj Bigmarasa. Tidal działa wyśmienicie. Pytaj co chcesz wiedzieć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZebLong napisał:

 

Ja porównywałem. Miałem Sr15 i zaliczyłem przesiadkę na DX160. Słuchałem z Hawkami (z Owlami już nie). Wersji 2020 nie znam a o obsługę kabli z pilotem zapytaj Bigmarasa. Tidal działa wyśmienicie. Pytaj co chcesz wiedzieć.


Świetnie się składa 😉 który z tych dapow miał lepszą synergię z Hawkami? 

 

Druga sprawa, jeżeli chodzi o SQ, interesuje mnie granie nastawione na fun, ale tez bez przesady. Pod tym kątem na którego byś postawił?

 

Ostatnia kwestia, kałach już ma swoje lata, z kolei 160-ka doczekała się odświeżenia w 2020 - czuć ząb czasu w Astellu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądnij do wątku w Astell, temat Sr25 vs Sr15. Tam napisałem nieco w kwestii porównania Astelli z Dx160 i 220. 

Hawków niestety nie lubię, ale Ibasso lepiej sobie z nimi radziło. I tutaj więcej nie pomogę gdyż zbyt mało czasu spędziłem z tymi słuchawkami.

W temacie SQ to obydwa dapy są dosyć muzykalne. Z Ibasso będziesz moim zdaniem miał więcej funu. Ja Dx160 postawiłbym wyżej w kwestii detalu i ogólnej prezencji muzycznej. Sr15 daje radę w tych czasach, ale przyjaźniejszy w użytkowaniu jest Ibasso. 

W tek kasie brałbym Dx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.06.2020 o 21:05, Stenzo napisał:

Najwyżej zostawię na stacjo DX3 Pro

 

Mógłbyś coś napisać o porównaniu dx160 z Toppingiem? Oczywiście, tylko pod względem brzmienia. Cały techniczny aspekt znam.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę mogę zrobić bezpośrednie porównanie. Tak z pamięci to DX3 Pro gra o wiele szerzej, lepiej odczuwa się przestrzeń, pozycjonowanie również wygrywa. Zdecydowanie mniej koloryzuje, ma o wiele naturalniejszą barwę. Ucina subbas w porównaniu do DX160. Dół lepszy jakościowo na dx3 pro, średnica podobna, góry nie pamiętam mówiąc szczerze. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z Andromedami nie słuchałem, ale nawet na najbardziej czułych dokach jakie mam, delikatne szumy (takie do wychwycenia w ciemną noc) były zauważalne dopiero przy głośności poniżej 5/100. Wyjątek, to wczytywanie utworów przy streamingu, wtedy przez chwilę układ WiFi trochę sieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności