Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam szybkie pytanie Majstry - jak sobie radzi DX160 z gapless playback? Działa jak powinno? Bo z tego co czytałem Shanlingi na Adroidzie sobie nie radzą, więc M3X raczej odpuszczę. Wg internetów DX160 jest bardzo udanym modelem, a fakt że wyprzedaje się i trzeba czekać na "doprodukowanie" jest tego dowodem. Chyba w jego stronę będę się kierował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
niestety nadal nie działą
Lurker też nie pomógł na błąd tidala
 
Może się komuś przyda rozwiązanie. Wystarczy zainstalować USB Audio Player Pro i Tidal śmiga juz bez problemu.
Ale Tidal nadal nie odtwarza plików innych niż masters. Przynajmniej u mnie tak jest. Dziwna sprawa. UAPP gra wszystko.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchał ktoś Oriolus mk2 i Nighthawk Carbon na DX160? Jak to się razem zgrywa?

To dobry DAP do tych słuchawek, czy lepiej celować w coś innego? 

@Spawn miałeś na testach DX120 i DX160. Czy DX160 oferuje lepszą jakość dźwięku? Będzie to upgrade?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarzyna napisał:

 

@Spawn miałeś na testach DX120 i DX160. Czy DX160 oferuje lepszą jakość dźwięku? Będzie to upgrade?

 

 

Co prawda rozminęły się one u mnie o kilka lat i grają inaczej (dx120 jaśniejszy, z oszczędniejszym basem i twardszy a dx160 bardziej neutralny ale jednak ocieplony), ale tak to będzie upgrejd, ale nie wiem jak duży bo ich nie porównywałem ze sobą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jarzyna napisał:

Słuchał ktoś Oriolus mk2 i Nighthawk Carbon na DX160? Jak to się razem zgrywa?

To dobry DAP do tych słuchawek, czy lepiej celować w coś innego? 

@Spawn miałeś na testach DX120 i DX160. Czy DX160 oferuje lepszą jakość dźwięku? Będzie to upgrade?

 

 mkII to o klase rozwinięcie H40 które mam obecnie i imo zgrywa sie to ******ście więc z mkII będzie pewnie podobnie.Jest bardzo dobrze

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 

zakupiłem ostatnio używane dx160 i używam go jako transportu po spdif do daca na pcm63 w samochodzie i mam problem bo przy przełączaniu utworów strasznie coś strzela i czy wy też coś takiego macie czy sprzęt uwalony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aktualizacji softu na DX160 mam do wyboru nowy filtr PCM -> NOS. 

Jeśli też go macie w swoich Ibasso to jakie są Wasze odczucia? Jak dla mnie brzmi najbardziej 'napowietrzenie', najszerzej scenicznie oraz z lepszą holografią od reszty filtrów. Bas robi się też delikatniejszy. Takie mam odczucia o ile mnie słuch nie myli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Filtry cyfrowe w DACu służą do eliminacji zakłóceń jakie powstają przy konwersji analog-digital. NOS omija filtry co daje istotne zmiany w brzmieniu i jego charakterystyce, dźwięk jest bardziej "analogowy" i pozbawiony nalotu cyfrowego. Podstawowy mankament to możliwość większych zakłóceń szumow itp. przy NOSie. Ale to niewątpliwa zaleta DX160 że ten zastosowany w nim Cirrus Logic ma też NOSa, AKMy np. zazwyczaj nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2019 o 20:18, bigmaras napisał:

 

Po odpytaniu developerki z iBasso dostałem odpowiedź, że nie powinno być problemu. Nie mam niestety jak sprawdzić. Jedyny potwierdzony problem jest w przypadku połączenia za pomocą kabla type-c --> type-c, i tutaj faktycznie rozwiązują problem z andkiem w dx160, natomiast przy podłączeniu do usb A powinno się pojawić urządzenie w macu. Jak ktoś może sprawdzić to wrzućcie mi info PW wraz z wersją systemu maca. Jak coś to przerzucę do nich ale nie mieli zgłoszeń odnośnie kompatybilności z mac, no ale oczywiście nigdy nie można wykluczyć, że apple coś przy jakiejś aktualizacji zabezpieczy.

Czy coś się zmieniło we wspomnianej sprawie? W starym Macu przy połączeniu USB A -->Type C nie było problemów. Przy połączeniu Type C --> Type C DX160 nie jest wykrywany przez system. 🙁  Sprawdzane na kilku kablach niestety bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie do uzytkowników:

Czy podłączając do PC jako USB-DAC mamy dostępne nadawanie bluetooth ?

Czy przy USB-DAC działa pokrętło głośności?

 

Jak to jest z tym nowym tidalem który teraz ma bezposredni dostep do daca, jest tam jeakieś EQ w samej aplikacji DAC ? Czy pozostaje tylko UAPP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX160 już u mnie na biurku....

Kilka spostrzeżeń:

Nie jest to demon prędkośći, ale to wiedziałem mając dx200 wcześniej.

Dźwiękowo bardzo dobrze, napiszę coś później vs SoundBlaster G6.

 

Do szału może doprowadzić tryb USB-DAC. Na kilkuletnim laptopie z win10 poszedł bez problemu.

Na stacjonarnym nie wykrywał urządzenia(nie pokazywał jego dysku). Dopiero po wielu uaktualnieniach BIOSU płyty głównej i sterowników czipsetu  poszło na wyjściu USB z tyłu płyty głównej(bez instalacji sterowników od Ibasso). DX160 na najnowszym sofcie Lurker.

 

Pozostaje kwestia EQ w Spotify, ponieważ brak EQ w samej aplikacji. Co możecie polecić ?

Rozumiem iż EQ w Tidalu to cały czas tylko poprzez UAPP ?

Czy to kółko to tak zawsze terkocze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie widzi sieci wifi 5ghz na wysokich kanałach 80 - 100, więc najlepiej mieć na routerze automatyczny przydział

 

Jak nieużywany to lepiej wyłączać, bo zżera baterię w stanie spoczynku

 

W ustawieniach można wyłączyć pokrętło volume przy wygaszonym ekranie, to zapobiega przypadkowym zmianom głośności np. w kieszeni

 

 

@wfmsiekierka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi sieci wifi 5ghz na wysokich kanałach 80 - 100, więc najlepiej mieć na routerze automatyczny przydział
 
Jak nieużywany to lepiej wyłączać, bo zżera baterię w stanie spoczynku
 
W ustawieniach można wyłączyć pokrętło volume przy wygaszonym ekranie, to zapobiega przypadkowym zmianom głośności np. w kieszeni
 
 
[mention=56462]wfmsiekierka[/mention]
Dzięki
A co z oprogramowaniem? Wgrać po prostu najnowsze?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich czasów z dx160 pamiętam: wgrać oprogramowanie lurkera, uruchomić tryb usb-dac (funkcjonalność lurkera) dla aplikacji muzycznych i słuchać (wymiata).
A skąd można pobrać lukier,to na stronie ibasso?
USB DAC? To brzmi jakbym chciał korzystać z dongla podpiętego do odtwarzacza po USB?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz dx160 do pc w trybie usb dac. Jak pogrzebiesz w routerze to znajdzie 5ghz. Słabo łapie wifi i musisz mieć mocny sygnał, blisko routera. Lurker to nieoficjalne oprogramowanie.

Jak czegoś nie wiesz to polecam sprawdzać w ten sposób.

…albo taki tip.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz dx160 do pc w trybie usb dac. Jak pogrzebiesz w routerze to znajdzie 5ghz. Słabo łapie wifi i musisz mieć mocny sygnał, blisko routera. Lurker to nieoficjalne oprogramowanie.
Jak czegoś nie wiesz to polecam sprawdzać w ten sposób.
…albo taki tip.
Ok, dzięki
Jak przyjdzie to będę grzebał
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamieszałem nazywając to usb-dac. Sprawdziłem teraz, nazywa się to "USB Audio application". 

To taki "trik", to jest wewnętrzny dac który oprogramowaniem wykrywany jest jako zewnętrzny. Czyli nie podpinamy dx160 do pc. Za to po uruchomieniu tego trybu w firmware lurkera, odtwarzacz (np wbudowany Hibi) zachowuje się jakbyśmy podłączyli do niego dac'a na usb. 

 

Można poczytać o tym:

  • Custom build of HibyMusic, which plays bit perfect PCM up to 32/384kHz with no additional efforts, and is fully compatible with USB Audio application for bit perfect DSD and SACD ISO playback." 

https://github.com/Lurker00/DX160-Firmware-Add-on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamieszałem nazywając to usb-dac. Sprawdziłem teraz, nazywa się to "USB Audio application". 
To taki "trik", to jest wewnętrzny dac który oprogramowaniem wykrywany jest jako zewnętrzny. Czyli nie podpinamy dx160 do pc. Za to po uruchomieniu tego trybu w firmware lurkera, odtwarzacz (np wbudowany Hibi) zachowuje się jakbyśmy podłączyli do niego dac'a na usb. 
 
Można poczytać o tym:
  • Custom build of HibyMusic, which plays bit perfect PCM up to 32/384kHz with no additional efforts, and is fully compatible with USB Audio application for bit perfect DSD and SACD ISO playback." 
https://github.com/Lurker00/DX160-Firmware-Add-on
Dziękuję

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Poczytałem na temat Lukier i rozumiem że pozwala on ominąć androida podczas odtwarzania muzyki.
Czy UAPP sam w sobie nie spełnia takiej funkcji bez potrzeby instalowania softu lukier?
Ps. Jakich zmian mogę się spodziewać instalując lukier. Czy są to zauważalne różnice czy też raczej kosmetyka?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Mam pytanie.
Poczytałem na temat Lukier i rozumiem że pozwala on ominąć androida podczas odtwarzania muzyki.
Czy UAPP sam w sobie nie spełnia takiej funkcji bez potrzeby instalowania softu lukier?
Ps. Jakich zmian mogę się spodziewać instalując lukier. Czy są to zauważalne różnice czy też raczej kosmetyka?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Lurkera nie próbowałem, ale tak jak piszesz funkcjonalność UAPP umożliwia ominięcie androida podczas słuchania muzyki bez konieczności instalowania dodatkowego softu.

Co do WiFI, to nie powiedziałbym, że ma słabey zasięgu, ale jest wymagające.

Miałem trzy rózne routery i pod każdym inaczej działało. Najlepiej na TP Link Mesh.

Moim zdaniem to kwestia konfiguracji ustawień routera i przyporządkowania odpowiednich kanałów 5G.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności