Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Ciekawe czy ktoś byłby w stanie zrobić krótkie, po jednym-dwóch zdaniach, porównanie obecnych popularnych DAPów - DX160, Fiio M11/PRO, Shanlinga M6/PRO, Fiio M15, ew. AK Sr15/25. @chico99, @maciux? Ew. zebrać w jedno miejsce informacje z forum i recenzji

Ja robiłem porównanie DX160/220 i Sr15/25. Osobno pisałem też o M15 (nie ta liga...). W tematach o Sr25 i M15 ofc.

Poza tym w tej cenie świetny sprzęt. Ale... scena płaska, kupa zakłóceń od elektroniki zwłaszcza przy korzystaniu z wifi, generalnie widać i słychać oszczędności. 

 

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, tehmal napisał:

dunu dk 4001 lub 3001 pro

 

DX160 z dokami Dunu zgrywa się bardzo dobrze. Raczej zależy od tego czego szukasz. 

Polecam przelecieć wątek fanklubu Dunu, było trochę porównać jednych i drugich, np. tutaj:

 

 

Dla mnie 3001 Pro w odbiorze były za bardzo "monitorowe", 4001 natomiast czarują swoją namacalnością, prawdziwością. Polecałbym sprawdzić przez zakupem. DX160 na pewno nie pokaże pełnych możliwości 4001 ale jest bardzo dobrze, czar jest :) DX160 + DK-3001 Pro jest na pewno bardziej opłacalną opcją i możliwe, że zagra Ci lepiej.

 

Godzinę temu, tehmal napisał:

Ma gniazdo na SD? 

U marasa wersja 32gig. Nie wiadomo ile dostępne dla użytkownika. 

 

Gniazdo SD ma. Z pozostałą pojemnością dla użytkownika to jak w smartfonach z androidem ok. 70 - 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mszysz napisał:

DX160 na pewno nie pokaże pełnych możliwości 4001

heh...XD to czego on by wymagał? ;>
zaczynam nabierać podejrzeń jaki koszt słuchawek, taki koszt plejera....

 

W sumie - DK-2001 które oryginalnie polowałem lub Anew X-ONE których nigdzie nie ma, nad zmiana grajka nie myślałem (DK-2001/Anew X-ONE). Ale ja mam kupić 4001 porządnie, to też grajek (co prawda wydaje mi się że 4001 to  takie słuchawy które X3II wysteruje, ale bedzie je ograniczać. A tu wychodze że w sumie DX160....też będzie je ograniczać, od czego to zależy.

Edytowane przez tehmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tehmal napisał:

heh...XD to czego on by wymagał? ;>
zaczynam nabierać podejrzeń jaki koszt słuchawek, taki koszt plejera....

 

W sumie - DK-2001 które oryginalnie polowałem lub Anew X-ONE których nigdzie nie ma, nad zmiana grajka nie myślałem (DK-2001/Anew X-ONE). Ale ja mam kupić 4001 porządnie, to też grajek (co prawda wydaje mi się że 4001 to  takie słuchawy które X3II wysteruje, ale bedzie je ograniczać. A tu wychodze że w sumie DX160....też będzie je ograniczać, od czego to zależy.

Tu raczej nie chodzi o wysterowanie ,a o synergie. Dx160 to świetny dap i dk4001 grają z nim dobrze,ale dla mnie dk3001 pro po prostu lepiej do niego pasują. Rzecz gustu. Za to szukając dapa do dk4001 bez zastanowienia bralbym dx229/dx221. Rzecz gustu po prostu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Tak, regularnie. Brzmi świetnie. Aune B1 ładnie dodaje głębi sceny, której Dx160 brakuje. Cavalli CTH świetnie wzbogaca brzmienie. Generalnie z wieloma wzmacniaczami (Divaldi, Smsl Sp200, Arcam Rhead i parę innych) miałem okazję słuchać. Polecam gdyż iBasso na tym skorzysta.

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hatori77 napisał:

Podłączał ktoś ten odtwarzacz liniowo pod zwykły wzmacniacz audio?

Porażka czy da się słuchać? ..bo w przypadku np.dx90 to katastrofa..

 

Serio? Trochę dziwne. To powinien być odtwarzacz lepszy od mojej X5tki, a ta jako dac gra nie najgorzej. 

 

W każdym razie DXa pewnie da się podpiąć pod wzmaka, ale ja myślę o nim w ten sposób że go się kupuje dla balansu i wtedy już raczej wzmacniasz zbędny jest. LO ma więc powinno się go dać ałuchać z zewnętrznym sprzętem. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
32 minuty temu, pua napisał:

Mam pytanie Czy dx 160 jest jeszcze produkowany ? czy też wejdzie coś nowego 2021 ver

 

Produkowany i nic nowego na dzień dzisiejszym nie jest zapowiadane. Nowy batch dla wszystkich z końcem marca schodzi z taśmy. Póki co posucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy udało się komuś połączyć DX160 do Macbooka USB-C do USB-C?

Jedyne co udało mi się uzyskać to ładowanie grajka na MacBooku, ale nie jest wykrywany jako urządzenie audio ani przez Android File Transfer. Na tym samym kablu DX160 ruszył w trybie DAC podłączony do Galaxy S10+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, andi napisał:

U mnie działał tryb DAC na linuxie czyli powinien tak samo na macu. Natomiast moje dx160 i teraz dx300 jest bardzo wybredne co do kabli którymi podłączałem do komputera.

Myślę, że kabelek jest w miarę przyzwoity od Baseus. Oryginalny kabel z przejściówką OTG Samsunga również nie działa. Jak żyć?

 

P.S. Dragontail z oryginalnym kablem od DX160 również nie. Choć sam DFC + Dragontail działa bez problemu na Macu.

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugi DX160. Pierwszy miałem tylko przez chwilę i nie do końca pamiętam jak to z nim było. Nowy, w wersji czerwonej, o ile ma to znaczenie potrafi strasznie lagować. Zainstalowany jest rom lurkera. Z dodatkowych aplikacji tylko Tidal i UAPP. Nie ma żadnych przerw w odtwarzaniu, ale czasami operacje takie jak włączenie aplikacji, czy np wejście do ustawień, sciagniecie belki przełączników strasznie się zacina. Z tego co pamiętam w poprzednim tego nie było. Jak to u Was wygląda? Bo zastanawiam się czy z moim jest wszystko ok.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 2020, ale nie zauważyłem u siebie takich problemów. Raz zdażyło mu się trochę zmulić co było odczuwalne podczas przewijania listy albumów. Po restarcie wszystko wróciło do normy.

 

Zakładam, że restart nie pomaga. Próbowałeś reset do fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gentillo napisał:

Był robiony reset do fabrycznych.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Z wyciągniętą kartą MicroSD jest tak samo? Może to wina dużej biblioteki albumów, albo powolnego odczytu z karty lub jakichś błędów odczytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności