Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, side napisał:

Ja dodałbym, że podobno nie można ustawić timera lub godziny, żeby sam się wyłączył w androidzie, tylko w Mango playerze. A że słucham przed zaśnięciem Tidala, byłoby ekstra, gdyby była taka funkcja. Uapp ma sleep timer, Tidal nie, a szkoda żeby odtwarzacz był na chodzie całą noc.

 

Chyba, że jest jakieś rozwiązanie?

Ustawiasz wyłącznik w Mango, odpalasz Tidala i po sprawie. Działa bez zarzutu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andi napisał:

Mała korekta co do szumu z andromedami - nowy ficzer w najnowszym firmware, zamiast prawie idealnej ciszy mamy intensywny szum morza. Polecam i gratuluje twórcą oprogramowania.

Pomyłka, szum nie jest spowodowany firmware, tylko nowym filtrem "NOS" - pozostałe filtry "nie szumio".

Ktoś może wie dlaczego tylko jeden filter szumi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andi napisał:

Pomyłka, szum nie jest spowodowany firmware, tylko nowym filtrem "NOS" - pozostałe filtry "nie szumio".

Ktoś może wie dlaczego tylko jeden filter szumi?

Ja natomiast chcialbym sie dowiedziec , czym rozni sie dzwiekowo ten filtr NOS od pozostalych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, andi napisał:

Pomyłka, szum nie jest spowodowany firmware, tylko nowym filtrem "NOS" - pozostałe filtry "nie szumio".

Ktoś może wie dlaczego tylko jeden filter szumi?

 

Ja nie sprawdzałem ale NOS zapewne oznacza Non Oversampling więc z samej zasady działania ma niższy odstęp szumu od sygnału niż gdyby stosować oversampling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 10:20, Royal napisał:

Wczoraj robilem takie porownania i na moje uszy nie ma roznicy czy idzie bezposrednio z apki tidala , czy przez UAPP . Wygoda za to zdecydowanie po stronie Tidalowskiej apki . W gornym panelu wyswietla tez probkowanie . To samo jesli chodzi o Mango vs UAPP . Sluchawki uzywane do testow to er4sr 

Twój wpis udowodnił mi, że każdy słyszy inaczej. Dla mnie różnica jest zauważalna na korzyść UAPP. Natomiast wygodniejsza jest apka Tidal, no i ma tryb offline, co przy DAPie jest ważne.

W dniu 19.09.2020 o 10:45, ForeseenQuasar napisał:

Dodatkowo wifi szumi w tle.

Nigdy nie słyszałem żadnych szumów na DX160. Słucham na Meze 99 Neo i Fostex TH610. Nie szumiały mi też: Ibasso SR1 i SR2, Fostex T50RP MK III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Elhaz_77 napisał:

Twój wpis udowodnił mi, że każdy słyszy inaczej. Dla mnie różnica jest zauważalna na korzyść UAPP. Natomiast wygodniejsza jest apka Tidal, no i ma tryb offline, co przy DAPie jest ważne.

Byc moze masz lepsze sluchawki . Dekodowanie MQA e UAPP nie idzie tez najlepiej . Mialem stale 44,1 przy Direct i nie potrafilem tego zmienic ustawieniami 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Royal napisał:

Byc moze masz lepsze sluchawki . Dekodowanie MQA e UAPP nie idzie tez najlepiej . Mialem stale 44,1 przy Direct i nie potrafilem tego zmienic ustawieniami 😕

Z dekodowaniem MQA przez UAPP tez nie miałem nigdy problemów i to zarówno w konfiguracji: smartfon z UAPP + Chord Mojo jako DAC oraz samo Ibasso DX160 z użyciem UAPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Z dekodowaniem MQA przez UAPP tez nie miałem nigdy problemów i to zarówno w konfiguracji: smartfon z UAPP + Chord Mojo jako DAC oraz samo Ibasso DX160 z użyciem UAPP.

Chyba nie do konca sie rozumiemy . Mojo nie dekoduje MQA . Pytalem bardziej o pelne dekodowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Royal napisał:

Chyba nie do konca sie rozumiemy . Mojo nie dekoduje MQA . Pytalem bardziej o pelne dekodowanie. 

Doczytałem i już rozumiem w czym rzecz ;) Masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Royal napisał:

Okazalo sie , ze na dx160 musialem wykupic mqa licencje . Z telefonami LG widac dziala to inaczej 

Czyli to, że mi się wyświetla na DX160, że odtwarza mi w trybie MQA oznacza, że to nie jest pełne dekodowania i za taką opcję musiałbym dodatkowo zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Royal napisał:

Okazalo sie , ze na dx160 musialem wykupic mqa licencje . Z telefonami LG widac dziala to inaczej 

LG ma dekoder sprzętowy nie programowy i sam dekoduje MQA na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 10:06, Royal napisał:

Ja natomiast chcialbym sie dowiedziec , czym rozni sie dzwiekowo ten filtr NOS od pozostalych ? 

 

NOS to w praktyce ominięcie filtrów digital, głównie służy do wyeliminowania tzw. ringing artefacts co my tu często określamy kolokwialnie nalotem cyfrowym. Także świetnie że iBasso zaimplementowało/włączyło NOSa którego ma ten DAC Cirrusa natywnie, on ociepla dźwięk, dodaje analogowości, neutralizuje wyostrzenie DXa... Ja go używam z zadowoleniem, bo wszelkie surowości w brzmieniu zaczynają mnie dość szybko drażnić

(Główna wada NOSa w stosunku do filtrów cyfrowych to zmniejszenie dynamiki, no ale na tym też właśnie polega wygładzenie ostrości w dźwięku... Więc taka wada i niewada za razem ;) )

 

W dniu 20.09.2020 o 10:04, andi napisał:

Pomyłka, szum nie jest spowodowany firmware, tylko nowym filtrem "NOS" - pozostałe filtry "nie szumio".

Ktoś może wie dlaczego tylko jeden filter szumi?

 

No może "szumieć", bo dochodzi do modulacji sygnałów, to są technikalia, poczytaj sobie dlaczego:

https://samplerateconverter.com/educational/nos-dac

Edytowane przez blueme
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem na serwis iBasso aby:

 

  • dodali funkcję ustawienia w opcjach automatycznego wyłączania po określonym czasie bezczynności (z powodu znacznej konsumpcji energii w stanie standby)
  • dodali obsługę kanałów 80-100 sieci 5GHz WiFi

 

Słuchajcie napiszcie też w tych sprawach na serwis, żeby iBasso tego nie olało i naprawdę wprowadzili te zmiany, myślę że dla każdego korzystne (oczywiście możecie też dodać coś od siebie jak też dostrzegliście jakiś problem).

 

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Head-Fi naczytałem się dużo wyznań ludzi, którzy zrezygnowali z 2x droższych DAPów na rzecz DX160 (np. z M11Pro). Co takiego jest w tym DAPie że można na jego punkcie tak oszaleć? ;) Czy ktoś z was miał podobnie, że sprzedał znacznie droższego DAPa bo go tak bardzo oczarował ten DX?

 

 

dx160 red.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, blueme napisał:

Na Head-Fi naczytałem się dużo wyznań ludzi, którzy zrezygnowali z 2x droższych DAPów na rzecz DX160 (np. z M11Pro). Co takiego jest w tym DAPie że można na jego punkcie tak oszaleć? ;) Czy ktoś z was miał podobnie, że sprzedał znacznie droższego DAPa bo go tak bardzo oczarował ten DX?

 

 

dx160 red.jpg

DX160 gra przyjemnie, ciepło. M11Pro to cyfrowy suchar, ale z dobrą rozdzielczością i sceną. Pewnie ostateczie i tak jest to kwestia synergii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś byłby w stanie zrobić krótkie, po jednym-dwóch zdaniach, porównanie obecnych popularnych DAPów - DX160, Fiio M11/PRO, Shanlinga M6/PRO, Fiio M15, ew. AK Sr15/25. @chico99, @maciux? Ew. zebrać w jedno miejsce informacje z forum i recenzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Head-Fi naczytałem się dużo wyznań ludzi, którzy zrezygnowali z 2x droższych DAPów na rzecz DX160 (np. z M11Pro). Co takiego jest w tym DAPie że można na jego punkcie tak oszaleć? Czy ktoś z was miał podobnie, że sprzedał znacznie droższego DAPa bo go tak bardzo oczarował ten DX?
 
 
403707941_dx160red.thumb.jpg.2d923b41a2079ef3df736c615062bc00.jpg
Sam mając u siebie dx220 ,dx160 i obie m11-stki zastanawiałem się czy jest sens trzymać 220-stke ,kiedy dx160 gra tak dobrze. Wszystko jednak zależy od tego co w danego dapa apinasz. Jedne doki bardziej podobały mi się z dx160,ale były takie ,które z niczym nie zagrały tak jak z dx220. Kwestia preferencji

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

Na Head-Fi naczytałem się dużo wyznań ludzi, którzy zrezygnowali z 2x droższych DAPów na rzecz DX160 (np. z M11Pro). Co takiego jest w tym DAPie że można na jego punkcie tak oszaleć? ;) 


Można oprzytomnieć na puncie portfela. Bo tak jak kolega u góry zauważył to głównie jest kwestia preferencji i zgrania. Dla mnie DX160 dźwiękowo już był kompletny do zwykłego słuchania, taka rozrywkowo-muzykalna sygnatura, z dobrą holografią po balansie, jakość bardzo dobra. Mi osobiście cena/ergonomia nieszczególnie podeszły, ale walory soniczne dla tych co lubią ocieplone klimaty są już optymalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności