Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt tanio by było tak pięknie jak na obrazku...

Z drugiej strony już mu wybaczyłem - gra mi super tego wieczora😁

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ZebLong napisał:

Też mi się wydaje, że to problem bardziej po stronie Tidal. Jednak w SR15 takich problemów nie miałem. Zobaczymy co dalej. 

 

DX160 jest jak wiadomo na andku zatem niczym szczególnym nie jest wywalenie się aplikacji firmy zewnętrznej. Jeżeli problem z tidalem będzie się powtarzał zacznij od odinstalowania i zainstalowania ponownie aplikacji. Jeżeli nie pomoże, zaoraj z android recovery do fabrycznego stanu grajka (wipe cache partition oraz factory reset) i wrzuć nowy firmware. Możesz też przeskanować kartę micro sd czy przypadkiem nie zaczyna się kończyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bigmaras napisał:

 

DX160 jest jak wiadomo na andku zatem niczym szczególnym nie jest wywalenie się aplikacji firmy zewnętrznej. Jeżeli problem z tidalem będzie się powtarzał zacznij od odinstalowania i zainstalowania ponownie aplikacji. Jeżeli nie pomoże, zaoraj z android recovery do fabrycznego stanu grajka (wipe cache partition oraz factory reset) i wrzuć nowy firmware. Możesz też przeskanować kartę micro sd czy przypadkiem nie zaczyna się kończyć. 

Pogmerałem. W**** przeszedł, banan został😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZebLong napisał:

Tidal starcił całą bibliotekę offline... Zwiska DAP goni zwiskę... Soft w iBasso to jakiś nieśmieszny żart...

u mnie tidal przestał działać na początku kwietnia, pisałem o tym kilka postów wyżej. Uważam również, że soft jest niestabilny i to nawet bardzo według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bigmaras napisał:

 

DX160 jest jak wiadomo na andku zatem niczym szczególnym nie jest wywalenie się aplikacji firmy zewnętrznej. Jeżeli problem z tidalem będzie się powtarzał zacznij od odinstalowania i zainstalowania ponownie aplikacji. Jeżeli nie pomoże, zaoraj z android recovery do fabrycznego stanu grajka (wipe cache partition oraz factory reset) i wrzuć nowy firmware. Możesz też przeskanować kartę micro sd czy przypadkiem nie zaczyna się kończyć. 

 

Chińczyk Chińczykowi nierówny. Na OnePlus 7T, też z tego kraju, wywalania się aplikacji nie ma, system działa stabilnie. Ci z iBasso to chyba są z gorszego sortu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co porównywać DAPa do smartfonu , android jakby nie patrzeć jest oprogramowaniem stworzonym na smartfony a implementacja tego oprogramowania w dodatku okastrowanego w jakimkolwiek DAPie jest odpowiedzią firm na potrzebę rynku, takie odtwarzacze jakby nie patrzeć są towarem niszowym, wdrożenie i testy oprogramowania niestety potrzebują dużo czasu, nakładów finansowych i dużej ilości osób testujących na co firmy audio średnio mogą sobie pozwolić w dzisiejszych czasach gdzie każda firma co chwilę wypuszcza nowego playera żeby zarabiać, rozwijać się i utrzymać na rynku co innego jakby Google stworzyło wersję androida wyłącznie dla odtwarzaczy.

Ja osobiście kilka razy już miałem przypadek usunięcia biblioteki z Tidala ( Fiio X5 3rd, Fiio M11, iBasso DX150, Pioneer XDP-100R i ostatnio w M11 Pro chociaż używam go niecały tydzień w każdym z tych DAPów co najmniej po 1 razie ) trzeba się pogodzić z tym że jesteśmy testerami oprogramowania i na naszych uwagach producenci nabierają doświadczenia w programowaniu sprzętu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Tidalem do tej pory nie miałem żadnych problemów na moim DX220. Za to jak uruchamiam Qobuza zaraz po włączeniu DAPa to tragedia przeważnie jest. Czasem trwa to tak długo, że zastanawiam się, czy Qobuz w ogóle się uruchomi. I nie mam pojęcia, po czyjej stronie stoi wina. Tak więc różnie to jest z tym softem. Znikanie biblioteki Tidala za to miałem, zdaje się, na Onkyo DP-X1. Kiedyś.

 

 

 

 



Nie mam facebooka,


Myślałem, że osamotniony jestem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sorjonen napisał:

 

Chińczyk Chińczykowi nierówny. Na OnePlus 7T, też z tego kraju, wywalania się aplikacji nie ma, system działa stabilnie. Ci z iBasso to chyba są z gorszego sortu ;)

 

Super, cieszymy się jesteś zadowolony z telofonu. Mi się tidal potrafił wywalić na nie jednym samsungu galaxy i tylko na iphonie na prawdę solidnie działa. Nie wiem tylko co wnosisz jako świeży forumowicz do wątku o ibasso dx160 oprócz marudzenia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Super, cieszymy się jesteś zadowolony z telofonu. Mi się tidal potrafił wywalić na nie jednym samsungu galaxy i tylko na iphonie na prawdę solidnie działa. Nie wiem tylko co wnosisz jako świeży forumowicz do wątku o ibasso dx160 oprócz marudzenia?

 

A piszesz te słowa jako użytkownik forum czy sprzedawca iBasso? Czyli firme mi obrażajo i nie sprzedam, to podobnie marudzę? Wciskałeś tak samo beta wersję klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sorjonen napisał:

 

 

A piszesz te słowa jako użytkownik forum czy sprzedawca iBasso? Czyli firme mi obrażajo i nie sprzedam, to podobnie marudzę? Wciskałeś tak samo beta wersję klientom.

 

Tak na wstępie to przykontroluj nieco język bo trochę się zagolopowałeś. Założyłeś konto niecały miesiąc temu i podejrzewam, że tylko aby trolować więc dla mnie nie ma dyskusji zatem smaruj sobie tam dalej wypociny bo po mnie to spływa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ostatnia dyskusja na niskim poziomie z obu stron ... Wydaje mi się że to forum powinno być forum pasjonatów, kolegów czy audio świrniętych przyjaciół a nie chamskich rozmow i przytyków ...

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Tak na wstępie to przykontroluj nieco język bo trochę się zagolopowałeś. Założyłeś konto niecały miesiąc temu i podejrzewam, że tylko aby trolować więc dla mnie nie ma dyskusji zatem smaruj sobie tam dalej wypociny bo po mnie to spływa.

 

Marek, szkoda czasu i nerwów. Kto ma cokolwiek w głowie, to wie jak jest.

A kolega @Sorjonen trochę pokory i rzeczowości, bo fakt, na razie to jest marudzenie.

Pisze, to jako forumowicz, i użytkownik DX150, DX160 i DX220 oraz wszystkich ampów do nich.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie ostatnio spotkał spory zawód z DX160. Kompletnie nie współpracuje z Roon. :( Co prawdo Roon ogólnie nie lubi się z Androidem, ale jednak na ich forach można przeczytać, że FiiO działają ok. A tu start piosenki trwa pół minuty i przerywa po kilku sekundach. Po restarcie DX160 działa w miarę (start piosenki to jakieś 2s i nie przerywa), ale po spauzowaniu odtwarzania na kilka minut i próbie powrotu do słuchania, problem wraca. Nie ma opcji normalnego użytkowania. Szkoda. Chciałem sobie wskoczyć z HiFiMANami do wyrka na krótkim kablu, a tu lipa. Pozostaje odtwarzanie plików z karty SD, ale to nie to samo po przyzwyczajeniu się do dobrodziejstw ROON. Albo ciągnąć kabel ze wzmaka  do wyra. Meh.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister

Właśnie sprawdziłem z ciekawości streaming z komputera do dx160 po flac (wszystko w obrębie wifi).

Generalnie działa tylko... ach to wifi w dx160. W momencie jak sygnał wifi przestaje być super-extra-mocny to dźwięk zaczyna rwać.

(Dla ciekawych, użyłem Neutron Music Player, funkcja DLNA, jako źródło laptop + pulseaudio-dlna z opcją kodeka flac).

 

Ktoś może ma dx220 i wypowie się na temat wifi w nim? Tak samo jak w dx160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=67671]Karister[/mention] Właśnie sprawdziłem z ciekawości streaming z komputera do dx160 po flac (wszystko w obrębie wifi).

Generalnie działa tylko... ach to wifi w dx160. W momencie jak sygnał wifi przestaje być super-extra-mocny to dźwięk zaczyna rwać.

(Dla ciekawych, użyłem Neutron Music Player, funkcja DLNA, jako źródło laptop + pulseaudio-dlna z opcją kodeka flac).

 

Ktoś może ma dx220 i wypowie się na temat wifi w nim? Tak samo jak w dx160?

 

Generalnie problemów na 220 ze streamowaniem z serwera DLNA nie mam (UAPP). Śmiga nawet DSD64 i 128. Za to Roon Remote chwilę pogra a potem buforowanie, utraty streamu. Roon Core mam na laptopie Lenovo po kablu. 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andi napisał:

Ktoś może ma dx220 i wypowie się na temat wifi w nim? Tak samo jak w dx160?

2,4 Ghz - bardzo słaby zasięg, transfery i stabilność - Tidal pauzował i ogólnie nie polecam

5 Ghz - o niebo lepiej, wymaga ustawienia statycznego kanału wifi na ruterze poniżej 100, inaczej nie chce się łączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decees napisał:

2,4 Ghz - bardzo słaby zasięg, transfery i stabilność - Tidal pauzował i ogólnie nie polecam

5 Ghz - o niebo lepiej, wymaga ustawienia statycznego kanału wifi na ruterze poniżej 100, inaczej nie chce się łączyć

 

iBasso pracuje w ograniczeniach kanałów tak jak ma to miejsce np. USA.

Największe transfery uzyskamy standardzie UNII-I sieci 5GHz, na najniższym kanale 36. Im wyżej tym będzie gorzej.

Co do 2.4GHz w zakresie dopuszczonych kanałów 1-10 pracuje również dobrze ale tutaj zalecałbym w pierwszej kolejności przeskanowanie kanałów czy sąsiedzi nie sieją za mocno bo 2.4GHz to najmocniej obciążone zawsze jest. Oprócz siania przez wifi w częstotliwości 2.4 dochodzie jeszcze blutooth oraz mikrofalówki.

 

Kiedyś test wifi w dx160 robiłem, na 5GHz 170/140 Mbps wyciągnąłem bez problemu i gubionych pakietów:

 

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej chodziło o to, że jak zasłonie dx160 ręką, to już jest duży problem w transmisji. Do puki dx160 "widzi" się z routerem wifi (bez obiektów po drodze) wszystko jest ok.

Ten sam test DLNA zrobiłem ze V30 jako celem transmisji/streamingu z laptopa - nie było żadnych problemów, super stabilna transmisja po wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andi napisał:

Mnie raczej chodziło o to, że jak zasłonie dx160 ręką, to już jest duży problem w transmisji. Do puki dx160 "widzi" się z routerem wifi (bez obiektów po drodze) wszystko jest ok.

Ten sam test DLNA zrobiłem ze V30 jako celem transmisji/streamingu z laptopa - nie było żadnych problemów, super stabilna transmisja po wifi.

 

W telefonach zawsze będzie stabilniejsze i wydajniesze wifi. W dapach ciężko będzie z uwagi, iż mocne anteny sieją po układach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy BT ma duże znaczenie która wersja. Np G7 THINQ /V30 do 15 m z TRN BT20S mają, a Shanling M0 już przy kilku metrach rwie (kodek aptX). Przy LDAC spada zasięg dość znacznie, ale to oczywista oczywistość bo 3x więcej danych musi być przesłanych w jednostce czasu.. Włączenie wifi 2,4 GHz jeszcze pogarsza sytuację bo obie technologie używają bardzo podobnych częstotliwości. Jeśli chce się używać zarówno wifi jak i BT to 5GHz to jedyne wyjście, żeby nie było zakłóceń. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4 Ghz - bardzo słaby zasięg, transfery i stabilność - Tidal pauzował i ogólnie nie polecam 5 Ghz - o niebo lepiej, wymaga ustawienia statycznego kanału wifi na ruterze poniżej 100, inaczej nie chce się łączyć

 

Ja do tej pory nie miałem problemów z zasięgiem na 220, nawet w innym pomieszczeniu czy balkonie, a ruter mam niestety położony przy jednej ze ścian zewnętrznych a nie pośrodku domu. Na 2,4 GHz Tidal odtwarza bez żadnych problemów, z MQA włącznie i jak napisałem powyżej DSD także śmiga a jedynie mam problem z Roon Remote, niezależnie od pasma. Na ruterze też nic nigdy nie ustawiałem. Mogę napisać, że WIFI na DX220 sprawuje się może nieco gorzej niż na V30.

 

 

Pasmo 5GHz wiadomo im dalej od rutera tym gorzej. LG V30 też już ma problemy.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dla jasności dodam że opisana u mnie sytuacja z 2,4 GHz miała miejsce w dosyć niesprzyjających warunkach:

- słaby sprzęt od UPC - kto ma ten wie ocb

- obie sieci na jednym SSID - po rozdzieleniu sieci sytuacja się poprawiła, ale i tak zostałem na 5 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności